• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 300l - Ryuboku - Żabaaa

#1
Cześć, chciałbym pokazać moje akwarium i zapytać o kilka spraw. Także jest. kolejna trzysetka, tym razem chciałem zrobić coś w stylu "naturalnym". Mam nadzieje, ze mi wyszlo. 

Litraż - 300l Brutto
Wymiary - 120x50x50
Podłoże - jbl Aquabasic Plus + Jbl Manado
Oświetlenie - Aquael Leddy Sunny Tube 13w, Aquael Leddy Slim 33w
Filtracja - 2xhw302 + 2xhw604-b
Ogrzewanie - Chiniol 150w
Dekoracje - Red Moor, Scenery stone
Rośliny - Kupuje w piątek
Zwierzęta - Po cyklu azotowym
Parametry wody - zmierzę w piątek

akwarium zalane przedwczoraj, na niepłukanym manado - podobno miało mi tak zapylić, że nie bede nic przez tydzien widzial w akwarium Rotflteraz woda już kryształ praktycznie. Początkowo miałem problem z zatopieniem kamieniami korzeni, więc wypłynęło mi wszystko i musiałem troche zmienic aranż z tego, co był na hardscape do tego, co jest teraz. Z roslin mam zamiar kupić tylko kilka anubiasów na korzenie, bo nic innego mi raczej nie uciagnie (chyba że się mylę? jak tak to super Big Grin ). Z obsady myślałem albo nad Skalarami + Neony Czerwone, albo Paletki. Paletki niestety odstraszają bo trzeba RO Sad Mam jescze pomysł, co do aranżacji, żeby na środku akwarium zrobić coś a'la plażę z rzeką z piasku idącą między korzeniami do tylniej ściany akwarium, oddzielając manado od piachu małymi scenery. I tutaj pytanko. Czy w przypadku zasypania (zwykłe zasypanie, bez zadnego wyjmowania manado itp) manado piaskiem coś sie wydarzy? bo slyszalem gdzies, ze moga byc jakies niespodzianki i akwarium moze sie zrujnowac. Chce te plaze zrobic, ale moze byc ciezko bo a) nie moge wyjac manado, bo pod spodem jest substrat i mi wszystko wypłynie b) boje sie zasypywac manado, z powodu tego co ludzie mowia. W każdym razie. Jak oceniacie? Mozna zasypac manado piachem taka warstwa 2/3cm? Czy skalary lub palety moga byc w takim akwa? Pzdr          https://imgur.com/gallery/T4WAvAe
poza hardscapem reszta zdjec w linku, bo tutaj nie moge dodac czegos co ma wiecej niz 700kb...


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jak masz plany dozować CO2 to skup się na bezkręgowcach Wink.

Jeżeli nie masz zamiaru przygotowywać wody, to do jasnego akwarium z twardszą wodą super będą tęczanki. Tutaj widziałbym z dwa mniejsze gatunki(np. neonowe+ Pseudomugile jakieś)
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
tęczanki? w sumie ciekawy wybór, nigdy nie miałem. Przemyśle sprawe. Nie mam zamiaru nic dozować, bo raczej rośliny odpuszczę (oprócz anubiasów).Garbnikow zadnych tez walic juz nie chce, mam jedno blackwater i mi starczy Big Grin ile tęczanek by weszło? woda aktualnie okolice 6,9 (taka kranowka).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Aktualizacja, dodałem ostatnia porcje kamieni. Jutro jade po anubiasy.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jak się foty nie mieszczą to wystarczy skompresować. Wink Użytkownicy mobilni tylko podziękują. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(07-08-2019, 22:59 PM)Ruki napisał(a): Jak się foty nie mieszczą to wystarczy skompresować. Wink Użytkownicy mobilni tylko podziękują. Smile

ok, dizeki, poprawione.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ostatnia już chyba aktualizacja przed rybami. Dodałem rośliny. od razu powiem, są to rośliny testowe, kilka sadzonek z kazdej, kupione w plantice z ofery "zestawy roślin". Mam zamiar zobaczyc ktore beda sie rozwijac a ktore nie, i te ktore sie rozwina te zostawie i dodam wiecej z owego gatunku a te ktore sie nie przyjma - przeloze do HT 25l. Gatunki roślin: Pogestemon Helferi, GLOSSOSTIGMA ELATINOIDES, Eleocharis Parvula, Lileopsis Brasilienis, HEMIANTHUS CALLITRICHOIDES "CUBA" , ECHINODORUS TENELLUS, Sagitara Subulata, AMMANIA GRACILIS, LUDWIGIA ARCUATA , ROTALA WALLICHII, DIDIPLIS DIANDRA, ALTERNANTERA REINECKI, Pogostemon stellatus, Rotala Rotundifolia i dwa mchy: flame moss i java Moss. Niestety niektóre rośliny posadziłem z przodu te co miały być na tył i vice versa bo nie potrafilem zidentyfikowac jaka to roslina Huh Przy okazji zdjalem kilka kamieni z korzeni i owe troche poprzestawialem, ale nie wszystko oczywiscie.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Doszły te ryby czy projekt upadł?
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Przy tak znikomej masie roślinnej uważaj w ogóle na świecenie - w kilka dni wszystko będzie w zielonym glucie.
Poza tym, to jest dość słabe miejsce na pokazywanie i dyskusje nt. zbiorników roślinnych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości