• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ivanacara - kłótnia małżeńska?

#11
(08-08-2019, 12:25 PM)piotrK napisał(a): Poczekaj na to co powie Papja ale wydaje mi się że masz coraz większe na to że to para. Co do szyby nakrywowej to dobra nauczka, dobrze, że wyskoczyły tylko marginatusy - akwaryści trzymający pielęgnice dzielą się na takich co nie potrzebują przykrywać akwarium i tych, którym kiedyś wyskoczył najcenniejszy okaz Wink

Wiem coś o tym, kiedyś pojechałem 150km po parkę Panduro, żeby po 3 dniach znaleźć samiczkę na ziemi Sad od tamtej pory na tamtym akwarium szyba jest, ale jestem jeleniem że nie zaaplikowałem tego wszędzie Big Grin człowiek się (czasem) uczy na błędach Tongue

(08-08-2019, 14:42 PM)Papja napisał(a): IMO parka będzie Wink.
Byłoby zacnie, pytanie czy jest szansa że one się "dotrą" po jakimś czasie? Albo trzeba zastosować jakieś taktyki, np "BUCKET CHALLENGE" dla samca, albo dokupić kolejne 2 szt. i liczyć, że się jakieś partnerstwo wykrystalizuje? Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(09-08-2019, 10:59 AM)kryszard napisał(a):
(08-08-2019, 14:42 PM)Papja napisał(a): IMO parka będzie Wink.
Byłoby zacnie, pytanie czy jest szansa że one się "dotrą" po jakimś czasie? Albo trzeba zastosować jakieś taktyki, np "BUCKET CHALLENGE" dla samca, albo dokupić kolejne 2 szt. i liczyć, że się jakieś partnerstwo wykrystalizuje? Wink

Nic na siłę, przecież to pielęgnice Wink
Obserwuj na razie.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Ogółem powinniśmy brać kilka sztuk, zawsze, jeżeli jest tylko taka możliwość- tak parka dobrana na siłę może nie działać.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
UPDATE:

jak to w życiu bywa: czas leczy rany. Po 3 dniowej nieobecności w weekend, powróciłem i zastałem taki oto widok:

   
   
   

Trzeba było im dać trochę czasu i się w końcu dogadały. 

Jedyny minus jest taki, że z 15 marginatusów zostały 4.. Chyba to nie jest dobre połączenie z tymi dzikusami i nie wiem czy tu jakieś dither fish mają rację bytu.

Może zrobię jednogatunkowe (tzn. niedługo samo się zrobi) i dokupię jeszcze 2 szt? czy 4 ivanacary na 160l to nie za dużo?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Za dużo, po pierwszym tarle zostaną dwie znowu Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
U mnie wielki samiec początkowo dostawał wciry od dwóch znacznie mniejszych samic, a odkąd się zadomowił to obie siedzą za filtrem. Także póki jest git to nie mieszaj Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
UPDATE2: 

w piątek wieczorem odbywały się jakieś zaloty, a w sobotę rano mym oczom ukazał się poniższy obraz:

   
   

Niestety, samicy chęci na wachlowanie ikry starczyło na niecałe 24 godziny, bo w sobotę wieczór listek anubiasa z powrotem był puściutki. 

Jak mniemam, pierwsze koty za płoty i może następnym razem wytrzymają dłużej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
No i ładnie, gratulacje. U mnie samiec ma chyba za duży wybór i dlatego leje równo wszystkie swoje potencjalne partnerki Confused
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Czy dorzucenie jakiegos ładnego zbrojnika do takiej parki będzie dobrym wyborem?
Poradzą sobie z odganianiem go przy ewentualnym tarle?
Czy ivanki raczej tylko i wyłącznie do gatunkowego akwa?

Apriszijejt koments.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Jako że od 18 sierpnia nic się nie działo w kwestii rozmnażania, postanowiłem zadziałać - wymiana torfu w kuble, masa liści dorzucona (czekam jeszcze na przesyłkę z Black Water Aquarium z taninami) - i wczoraj przyuważyłem taki listek:

[Obrazek: 366031659493101d38053bb8a8c7769c.jpg]

Monitoruję sytuację, mam nadzieję że tym razem cos się wykluje, póki co ostro wachlują.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości