• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pomoc w obsadzie 350 SA CW

#11
(04-08-2019, 23:00 PM)schmeichel napisał(a): Borelli w naturze występują m.in. z corydoras sterbai i czy one je onieśmielają?
To, że coś razem występuje w naturze nie znaczy, że zamieszkuje tą samą niszę i w punkt to samo miejsce. Poza tym, w naturze ryby mogą sobie popłynąć gdzie chcą, w akwarium są ograniczone szybami.
W akwarium Topielca masz przykład co się dzieje z mniejszymi Apisto kiedy wpuści się do nich za duże ryby.

Rivulatus darek napisał(a):Mieszkam w Oslo , nie znam czlowieka ale skoro twierdzisz ze tutaj dziala to znaczy ze ryby musza byc na rynku tylko ze pewnie w obiegu po za sklepowym . Poszukam . Dla Inek i norberti nie musze zejsc do 6 PH ? Nie bylo by problemu , wrocil bym do torfu ale woda znowu zrobi sie herbaciana hmmm a tego chialbym uniknac . Raczej chcialem celowac w cos zblizonego do CW.
Zagadaj do niego przez stronę- http://www.tomc.no/articles.aspx
pH w okolicach 6,0-6,5 byłoby jak najbardziej wskazane. Masz dosyć miękką wodę więc możesz dodawać trochę kwasu by obniżyć pH.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(04-08-2019, 23:22 PM) Ruki napisał(a):
(04-08-2019, 23:00 PM)schmeichel napisał(a): Borelli w naturze występują m.in. z corydoras sterbai i czy one je onieśmielają?
To, że coś razem występuje w naturze nie znaczy, że zamieszkuje tą samą niszę i w punkt to samo miejsce. Poza tym, w naturze ryby mogą sobie popłynąć gdzie  chcą, w akwarium są ograniczone szybami.
W akwarium Topielca masz przykład co się dzieje z mniejszymi Apisto kiedy wpuści się do nich za duże ryby.
Absolutnie zgadzam się z tym,że duże ryby mogą stresować mniejsze apisto ale na pewno nie jest tak w przypadku chociażby wspomnianych c.sterbai. 
Oczywiste jest to,że nigdy w akwarium nie jesteśmy w stanie zapewnić rybom w 100% takich warunków (wielkość zbiornika) jakie mają w naturalnym środowisku, ale staramy się je tak zoptymalizować, aby były do nich jak najbardziej zbliżone. Dobrym przykładem jest właśnie umieszczenie małych ryb np. apisto w dużych zbiornikach. Ciekawy jestem czy na forum jest choć jeden zbiornik w którym zestawienie ryb jest "prawidłowe" pod względem wspomnianego przez Ciebie punktu zamieszkiwania i bytowania ryb? Dla mnie pisanie o tym jest przesadą gdyż do takiego podejscia zawsze można mieć jakieś "ale".Biotopowe zestawienie wspomnianych przeze mnie ryb (a.borelli i c.sterbai) jest moim zdaniem o wiele lepsze niż robienie "mixu" z różnych rejonów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
A czym połączenie borelli i sterbai będzie lepsze? Borelli się nawet skutecznie nie będą mogły rozmnożyć... A możliwość odbycia skutecznego tarła to jeden z dowodów, że stworzyliśmy optymalne warunki. Wink

Dam Ci przykład- w czym gorsze zatem ma być połączenie Apistogramma sp. "Abacaxis" i Nanostomus marginatus? Jest niebiotopowe, a jedno z najlepszych w świecie apisto pod względem kompatybilności. Smile


schmeichel napisał(a):Ciekawy jestem czy na forum jest choć jeden zbiornik w którym zestawienie ryb jest "prawidłowe" pod względem wspomnianego przez Ciebie punktu zamieszkiwania i bytowania ryb?
Nie wiem, ja nie zwracam na uwagi. Wink I bardziej pisałem to w kontekście "oprawcy i ofiary"- ślepo łącząc ryby tylko na podstawie tego, że występują razem nie stworzymy dobrego akwarium.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Co ja tam wiem. Ty jesteś specjalistą od pielęgniczek:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(05-08-2019, 11:09 AM)schmeichel napisał(a): Co ja tam wiem. Ty jesteś specjalistą od pielęgniczek:-)
Specjaliści chętnie podyskutują, bo w ten sposób zdobywa się wiedzę. Smile

Napisałeś, że połączenie biotopowe jest lepsze od mixu. I o prostu ciekawość mnie zżera dlaczego. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Panowie obaj macie racje wg mnie . Idealnie jest gdy obsade udaje sie tak dobrac aby pochodzila z jednego cieku wodnego czy rozlewiska ale to ciezkie jezeli chce ktos tak jak ja miec bardziej akwarium ozdobne ( srodowiskowe ) niz biotopowe . Oboje zgodnie twierdzicie ze Borelli moga byc za bardzo wystraszone moimi zbrojnikami . Myslalem tez nad Agasizi , co wy na to ? W sumie nie upieram sie nad apisto chce tylko cos ciekawego z rodziny cichlidae do tego mojego zbiornika nie wiekszego niz 15 cm . No i tez musi byc w miare dostepne . Boreli akurat moge miec vf.
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
To może jakieś akarki- curviceps, dorsigera, araguaiae? Dla nich nie musiałbyś zakwaszać wody, bo obecne parametry są idealne. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Dorsingeri mam dostepne a nawet o nich nie pomyslalem . Annomale mam tez na miejscu do kupienia. Dzieki Ruki za podsuniecie pomyslu z akarkami .
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Proszę bardzo. Wink W takim baniaku możesz spróbować z 3 parkami.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(05-08-2019, 11:17 AM)Ruki napisał(a):
(05-08-2019, 11:09 AM)schmeichel napisał(a): Co ja tam wiem. Ty jesteś specjalistą od pielęgniczek:-)
Specjaliści chętnie podyskutują, bo w ten sposób zdobywa się wiedzę. Smile

Napisałeś, że połączenie biotopowe jest lepsze od mixu. I o prostu ciekawość mnie zżera dlaczego. Smile

Uważam tak ponieważ mój obecny poziom akwarystycznej wiedzy i świadomości dąży do tworzenia akwariów w których jest 99,9 % zgodności pod względem fauny i flory. Oczywiście nie mam możliwości odtworzenia biotopów we wszystkich swoich zbiornikach ale od czegoś trzeba zacząć. Skoro natura jest najpiękniejsza to chce jej część w swoim zbiorniku. Oczywiście nie uważam, że moja racja jest jedyną i słuszną. W swojej kolekcji posiadalem i posiadam zbiorniki z miksami ryb, które ze względu na celowy i niebiotopowy dobór również dobrze funkcjonują. Mój obecny cel to propagowanie zbiorników biotopowych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości