• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pomoc w obsadzie 350 SA CW

#31
(27-08-2019, 14:57 PM)schmeichel napisał(a): Poprzez swój wpis chciałem zaznaczyć tylko, że moim zdaniem, przy obecnych możliwościach dostępu do wielu źródeł, ktoś kto bardzo chce, może stworzyć akwarium biotopowe i nie trzeba być geniuszem czy elitą, jak zwał tak zwał a jedynie zagłębić wiedzę nt. dotyczącego go obszaru.

Mysle ze Teo mial na mysli ze nie wszyscy wlasnie chca miec zbiorniki biotopowe i ze te ogolne tez bywaja wartosciowe .Nie ma wyzszosci zbiornika biotopowego nad zbiornikiem srodowiskowym , jest tylko dbalosc o dobro mieszkancow . Fakt , biotopowcy maja ta wiedze wieksza w konkretnych tematach ale ja obserwuje ze wsrod takich amatorow jak ja coraz wiecej jest ludzi ktorzy bardziej cenia obserwacje tego co sie dzieje w zbiorniku od tego jak wyglada ich akwarium . Duzo ludzi rezygnuje z pieknych holendrow na rzecz wlasnie ryb i namiastki przyrody w wydaniu zblizonym do naturalnego . Coraz wiecej ludzi zamiast kolorowych dyskowcow wybiera szare Gujanki itd . Za tym rowniez idzie wieksze zainteresowanie a skad to , a jak to zyje , a z kim to zyje .
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(27-08-2019, 17:51 PM)Rivulatus darek napisał(a):
(27-08-2019, 14:57 PM)schmeichel napisał(a): Poprzez swój wpis chciałem zaznaczyć tylko, że moim zdaniem, przy obecnych możliwościach dostępu do wielu źródeł, ktoś kto bardzo chce, może stworzyć akwarium biotopowe i nie trzeba być geniuszem czy elitą, jak zwał tak zwał a jedynie zagłębić wiedzę nt. dotyczącego go obszaru.

Mysle ze Teo mial na mysli ze nie wszyscy wlasnie chca miec zbiorniki biotopowe i ze te ogolne tez bywaja wartosciowe .Nie ma wyzszosci zbiornika biotopowego nad zbiornikiem srodowiskowym , jest tylko dbalosc o dobro mieszkancow . Fakt , biotopowcy maja ta wiedze wieksza w konkretnych tematach ale ja obserwuje ze wsrod takich amatorow jak ja coraz wiecej jest ludzi ktorzy bardziej cenia obserwacje tego co sie dzieje w zbiorniku od tego jak wyglada ich akwarium . Duzo ludzi rezygnuje z pieknych holendrow na rzecz wlasnie ryb i namiastki przyrody w wydaniu zblizonym do naturalnego . Coraz wiecej ludzi zamiast kolorowych dyskowcow wybiera szare Gujanki itd . Za tym rowniez idzie wieksze zainteresowanie a skad to , a jak to zyje , a z kim to zyje .
Oklasky
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Teo miał jeszcze więcej na myśli:
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(29-08-2019, 09:21 AM)teo napisał(a): Teo miał jeszcze więcej na myśli:

Osobiscie uwazam ze nie da sie odwzorowac przyrody w 100% . Zbyt skomplikowane,  zbyt wiele organizmow , zbyt wiele zaleznosci itd . Moze 50 ,60 % . Na YT byl gosc z Brazyli chyba ktory do zbiornika 1000 L przeniósł z okolicy wszystko , nawet na czas pory suchej osuszal akwarium do wilgotnego bagna ale i tak to nie doradzało sie tak jak w naturze. Wiec dlatego priorytet,  mieszkancy maja czuc sie dobrze a reszta na drugim miejscu .
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Ale w akwarium biotopowym nie chodzi, by odwzorować wszystko na 100% To można dopiero próbować robić przy kilku kubikach wody, i to najlepiej kopanym ziemnym stawie. Wink
Szkopuł tkwi w tym, by w tych biotopowych dopasowankach nie zapomnieć, żeby się ryby jeszcze charakterem dopasowały, a nie tylko występowaniem. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Zgadza się. Tak szerokie działania podpadają pod akwakulturę a nie pod akwarystykę. 
Stad biotopu nie da się odtworzyć w domowym akwarium, natomiast jego elementy tak, poprzez jak piszesz „dopasowania biotopowe”, które nigdy biotopem nie będzie co czasami sugerują akwaryści.   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
(30-08-2019, 10:34 AM)teo napisał(a): Zgadza się. Tak szerokie działania podpadają pod akwakulturę a nie pod akwarystykę. 
Stad biotopu nie da się odtworzyć w domowym akwarium, natomiast jego elementy tak, poprzez jak piszesz „dopasowania biotopowe”, które nigdy biotopem nie będzie co czasami sugerują akwaryści.   

Czyli piszac gdzies tam ze BADC to kolejny konkurs pieknosci bylem bliski prawdy . W tym konkursie poprostu silikonowy biust nie ma szans na wygrana ? . Mniejsza o wiekszosc , dobrze ze sa ludzie ktorzy przy okazji zabawy w akwarystyke przybliżają i propaguja wiedze o naturze . Ja zawsze od dziecka lubilem ogladac Custo ( nie wiem jak prawidlowo sie pisze ) a teraz zamiast patrzec w tv patrze w swoj zbiornik .
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości