• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pomoc w obsadzie 350 SA CW

#1
Witam - 
grzebie i grzebie w histori forum ale nic rozsadnego nie znalazlem co pomoglo by mi nie strzelic kompletnej gafy  . Posiadam zbiornik 350 L z R.H Tapajos i chce zmienic troche obsade a mianowicie oddstepuje Tapajosy a w zamian chcialbym jakas mniejsza pielegniczke ( Apisto ???? ) . No i tu dylemat bo informacje co do warunkow hodowlanych niektorych gatunkow w internecie sa bardzo rozne zeby nie powiedziec ze czasami sprzeczne . 
 Do rzeczy czyli parametry i obsada ktora sie nie zmieni :
Zbiornik ;130x55x50 
Woda    : pH -6.8 KH -2 GH - 5 
woda czysta z niewielka iloscia garbnikow ( liscie katapangu , korzenie )
zbiornik z licznymi korzeniami , kamieniami , czesc podloza piach ( 0.2 - 0.8 ) czesc zwir , czesciowo zarosniete plus Limnobium 
Obsada 
- L066 5 szt i L128 szt1 i L133 tez 1 szt 
-corydoras mellini i paelatus 6 szt ( jak dostane Melini dokupie 5 szt )
- N.Becfordi  ok 20 szt
-Nannostomus trifasciatus 8 szt 
Tak wiem troche taka zupa rybna ale mysle ze srodowiskowo w miare ryby sie zgadzaja . Chce ta zupe przyparawic wlasnie jakims haremem albo nawet 2 samcami i kilkoma samiczkami malych pielegnic  TYLKO NIE BARDZO WIEM JAKIM GATUNKIEM , Zbiornik mimo to ze Tapajosy rozmnazaly sie fajnie i zyly ok uwazam za troche maly dla pielegnic wiekszych niz max 15 cm . Moze ktos doradzi co wpuscic aby czulo sie tez dobrze w tych warunkach i bylo troche ciekawsze od Ramirezek  ????
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Poniewaz ostatnio jestem zauroczonu biotopem Rio Guapore zaproponuję ci coś z tego rejonu:- Na twoim miejscu  po pierwsze zrezygnowalbym ze zbrojników chyba,że nie zależy Ci na rozmnażaniu apisto? Po drugie w toni zostawiłbym powiekszoną grupkę n.trifasciatus albo n.beckfordi.  Po trzecie posadzilbym rośliny np e.tenellus i e.angustifolius i dał na korzenie wąkrotkę białogłową. Dzięki tym zabiegom mógłbyś mieć akwarium biotopowe dla apistogramma trifasciata i apistogramma borelli.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(04-08-2019, 17:45 PM)schmeichel napisał(a): Poniewaz ostatnio jestem zauroczonu biotopem Rio Guapore zaproponuję ci coś z tego rejonu:- Na twoim miejscu  po pierwsze zrezygnowalbym ze zbrojników chyba,że nie zależy Ci na rozmnażaniu apisto? Po drugie w toni zostawiłbym powiekszoną grupkę n.trifasciatus albo n.beckfordi.  Po trzecie posadzilbym rośliny np e.tenellus i e.angustifolius i dał na korzenie wąkrotkę białogłową. Dzięki tym zabiegom mógłbyś mieć akwarium biotopowe dla apistogramma trifasciata i apistogramma borelli
Borelli , no wlasnie myslalem nad nimi ale gdzies wyczytalem ze do rozmnozenia potrzebuja kwasnej wody  ale  to chyba bedzie taki haremik . Chcialbym zostawic L066 , l128 i 133 to przypadek ze mam . jednego dostalem w gratisie a drugiego mi sprzedano jako 66 wiec i tak sa do zagospodarowania ze tak powiem . Niechce robic biotopu typowego , ja taki bardziej srodowiskowo - ozdobny jestem . Zobaczymy jezeli Borelli rzeczywiscie nie beda dawaly sobie rady obronic gniazda przed  zbrojnikami to wtedy pomysle. 
 Jak myslisz , jeden samiec i trzy , cztery samice czy moze 2 + 5 ? Tu mozesz podejrzec zbiornik , moze jakies sugestie , cos zmienic ?   
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Borellii się zgubią i znikną w takim baniaku, zwłaszcza przy dużych zbrojkach. Spróbuj trochę zakwasić wodę- tak do 6,5 i wpuszczaj jakieś Inki, norberti czy barlowi. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ja dałbym 3 samce i 5 samic. Dla apisto najgorszy układ jest z 2 samcami.  Podloże wydaje sie dosć grube. Jak duzo masz piasku?Dla apisto musi być go dużo. Odnosząc się do wystroju to usunąłbym ten duży masywny korzeń i w jego miejsce dał kilka mniejszych i rozgałęzionych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(04-08-2019, 22:13 PM)Ruki napisał(a): Borellii się zgubią i znikną w takim baniaku, zwłaszcza przy dużych zbrojkach. Spróbuj trochę zakwasić wodę- tak do 6,5 i wpuszczaj jakieś Inki, norberti czy barlowi. Smile
Barlowi widzialem gdzies u mnie tutaj w Norwegi ale inki i Norberti chyba bylo by ciezko . A co gdybym wpuscil tak jak pisze Schmeichel 3 samce a nawet 4 i kilka samiczek Borelli , tez beda sie gubic ? L066 praktycznie calymi dniami siedza w ukryciu , nawet do jedzenia niezbyt smialo wychodza .
 Czy moze lepiej dwa rozne haremy w konfiguracji 1 + 3 ?

(04-08-2019, 22:27 PM)schmeichel napisał(a): Ja dałbym 3 samce i 5 samic. Dla apisto najgorszy układ jest z 2 samcami.  Podloże wydaje sie dosć grube. Jak duzo masz piasku?Dla apisto musi być go dużo. Odnosząc się do wystroju to usunąłbym ten duży masywny korzeń i w jego miejsce dał kilka mniejszych i rozgałęzionych.
No tak masz racje , chyba dla wiekszosci pielegnicowatych konfiguracja 2 samce + samice to zly pomysl , zapomnialem juz . Piasku jest naprawde duzo ale niestety juz sie wymieszal ze zwirem czesciowo ale po lewej stronie praktycznie jest sam piach pod tym wielkim korzeniem ( w sumie srednio jest 10cm podloza takze jest w czym kopac )
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Nie wiem z którego regionu Norwegii jesteś, ale z tego samego kraju jest spec Apisto- TomC. Smile Całkiem spoko Apisto ma, więc szansa na dostanie i Inek i norberti jest spora. Wink

Obecność dużych zbrojków i kirysów onieśmieli borellki, nie będziesz miał z nich pociechy.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(04-08-2019, 22:47 PM)Ruki napisał(a): Nie wiem z którego regionu Norwegii jesteś, ale z tego samego kraju jest spec Apisto- TomC. Smile Całkiem spoko Apisto ma, więc szansa na dostanie i Inek i norberti jest spora. Wink

Obecność dużych zbrojków i kirysów onieśmieli borellki, nie będziesz miał z nich pociechy.

Mieszkam w Oslo , nie znam czlowieka ale skoro twierdzisz ze tutaj dziala to znaczy ze ryby musza byc na rynku tylko ze pewnie w obiegu po za sklepowym . Poszukam . Dla Inek i norberti nie musze zejsc do 6 PH ? Nie bylo by problemu , wrocil bym do torfu ale woda znowu zrobi sie herbaciana hmmm a tego chialbym uniknac . Raczej chcialem celowac w cos zblizonego do CW.
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Borelli w naturze występują m.in. z corydoras sterbai i czy one je onieśmielają?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(04-08-2019, 23:00 PM)schmeichel napisał(a): Borelli w naturze występują m.in. z corydoras sterbai i czy one je onieśmielają?
Hmm no wlasnie cory bardziej buszuja po akwarium niz zbrojniki hehe ale mozliwe ze zbrojniki swaja wielkoscia ( 12 cm ok ) bardziej beda straszyc . Nie mam doswiadczenia zadnego z zadnym gatunkiem Apisto .
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości