• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Karmienie księżniczki z burundi

#1
Tak jak w temacie , głównie chodzi mi o pokarmy suche jakie byłyby najlepsze , wartościowe.
I jeszcze ostatnio wykluły się młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Na pewno takie, które na pierwszym miejscu w składzie mają ryby, skorupiaki i mięczaki. Liofilizowany calanus i artemia będą dobrym uzupełnieniem. Podanie raz, dwa razy w tygodniu pokarmu o dużej koncentracji spiruliny na pewno nie zaszkodzi. Dla młodych można rozetrzeć na pył pokarmy, którymi karmisz dorosłe ryby.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Na razie karmię samymi mrożonkami jak solowiec , rozwielitka , oczlik i serca indycze.
A młode mają ok tygodnia ,  im też coś już podawać ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Księżniczki to planktonożercy więc solowiec, rozwielitka i oczlik są jak najbardziej odpowiednie. Staramy się karmić ryby pokarmem, którym odżywiają się naturze. Czy słyszałaś kiedyś o populacji indyków żyjących nad jeziorem Tanganika, których sercami żywią się księżniczki w naturze? Smile Zapewne nie, więc z czystym sumieniem możesz odstawić ten pokarm, a zastąpić go dobrej jakości wysokobiałkowym pokarmem granulowanym. Czuwaj Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ja karmię swoje suszonym chlebem i resztkami z obiadu. Mają się świetnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(01-08-2019, 22:23 PM)sbc napisał(a): Ja karmię swoje suszonym chlebem i resztkami z obiadu. Mają się świetnie.

Mielisz to wszystko czy ot tak zrzucasz z talerza do akwarium?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Serca indycze dobre dla psa. Pozostałe pokarmy bardzo spoko. Dlaczego pytasz więc o pokarmy suche tak z ciekawości? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(02-08-2019, 04:48 AM)tatakuby napisał(a):
(01-08-2019, 22:23 PM)sbc napisał(a): Ja karmię swoje suszonym chlebem i resztkami z obiadu. Mają się świetnie.

Mielisz to wszystko czy ot tak zrzucasz z talerza do akwarium?
Przepraszam. W momencie gdy to pisałem, wydawało mi się arcyśmieszne Smile

Co do karmienia tych ryb Sendog ładnie zakreślił kierunek w którym należy iść. Moje dostają w 2/3 pokarmy mrożone - solowiec, kryl, lasonogi, oczlik, wodzień, czarna larwa komara i rozwielitka. Staram się podawać z przewagą tych słodkowodnych, ale nie spinam się przy tym nadmiarnie. Z pokarmów suchych dostają dwa rodzaje granulatów NF, trzy rodzaje płatków OSI. Żywą larwe solowca też ochoczo wjadają z toni. Nie skarżą się i nie wybrzydzają.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Niewielką ilość, jako urozmaicenie można podać mrożonkę - ikrę homara (IchtyoTrophic). Ten pokarm jest przez  księżniczki pobierany z szybkością karabinu maszynowego, bardzo im smakuje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ja na razie im codziennie podaję mrożonki ; solowiec , rozwielitkę i oczlik a suchy muszę kupić i jeszcze coś dla maluchów
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości