• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Oczka wodne, stawiki, żabie dołki

#31
Ja użyłem specjalnej folii do oczek wodnych, pod to podkład ze starych wykładzin. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Witam, ja też użyłem specjalnej foli do oczek. Lepiej wziąć grubszą i trochę droższą ale mieć większą pewność. Jak już oczko będzie zrobione ewentualny przeciek przez rozdarcie to masakra ... Niby wszystko ok, a woda ucieka i trzeba zaczynać od początku .. rośliny, skałki .. i wszystko przekopywać od początku. 
Nie miałem takiej sytuacji ale dwa czy trzy razy podchodziłem do oczka i wiem ,że jak już rośliny się rozrosną i wszystko zaczyna "żyć" , rozgrzebywanie tego i czekanie następne 2 sezony aż rośliny się zagęszczą  to dramat... 

Sposób Rukiego jest dobry - podłożyć coś pod folię aby ją lepiej zabezpieczyć.. Ja miełem foil w nadmierze to zawinąłem ją podwójnie...

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Gruba czarna folia do oczek. Ja Ci pomogę z oczkiem, a Ty mi z glonami. Rzut beretem w końcu ?
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(10-06-2021, 16:51 PM)legion94 napisał(a): Gruba czarna folia do oczek. Ja Ci pomogę z oczkiem, a Ty mi z glonami. Rzut beretem w końcu ?
Oczko będzie w Stalowej Woli, w Sulejówku mieszkam ze względu na pracę.
Tato mówi że folia jest kiepska że starcza na max 4 lata a on chce jakąś membrane czy coś takiego że to ma niby gwarancje 80lat. Słyszał ktoś o czymś takim. Oczko ma wymiary 12x9x2 głębokości w najgłębszym miejscu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Folie dedykowane do oczek wodnych starczają na długie lata. U mnie jedno takie ma ponad 12 lat i brak oznak zużycia.

Membrany są dobre, ale są cholernie drogie. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
(10-06-2021, 20:00 PM)Ruki napisał(a): Folie dedykowane do oczek wodnych starczają na długie lata. U mnie jedno takie ma ponad 12 lat i brak oznak zużycia.

Membrany są dobre, ale są cholernie drogie. Wink
A masz może jakiś link do firmy gdzie kupowałeś folie do swojego oczka, to bym podesłał ojcu niech sobie poczyta, porówna.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
(10-06-2021, 22:56 PM)zenek_8 napisał(a):
(10-06-2021, 20:00 PM)Ruki napisał(a): Folie dedykowane do oczek wodnych starczają na długie lata. U mnie jedno takie ma ponad 12 lat i brak oznak zużycia.

Membrany są dobre, ale są cholernie drogie. Wink
A masz może jakiś link do firmy gdzie kupowałeś folie do swojego oczka, to bym podesłał ojcu niech sobie poczyta, porówna.
Powiedz tacie, jak ma kase to tylko EPDM.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
(10-06-2021, 23:06 PM)Darek napisał(a): Powiedz tacie, jak ma kase to tylko EPDM.
No właśnie tak patrzę na te ceny i liczę że to EPDM to ok 6500zł by wyszło. Ciekawe jaka różnica między folią?
I pytanie czy to jest na tyle mocne że jakieś korzenie z ziemi nie przebiją tego bo to nie jest jakieś mega grube?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
(10-06-2021, 22:56 PM)zenek_8 napisał(a):
(10-06-2021, 20:00 PM)Ruki napisał(a): Folie dedykowane do oczek wodnych starczają na długie lata. U mnie jedno takie ma ponad 12 lat i brak oznak zużycia.

Membrany są dobre, ale są cholernie drogie. Wink
A masz może jakiś link do firmy gdzie kupowałeś folie do swojego oczka, to bym podesłał ojcu niech sobie poczyta, porówna.
Ja mam podobną do tej:
https://uszczelnianie.com.pl/produkt/fol...mm-czarna/
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
(10-06-2021, 23:23 PM)Ruki napisał(a): Ja mam podobną do tej:
https://uszczelnianie.com.pl/produkt/fol...mm-czarna/

Grubość podobna jak EDPM ale cena o połowę mniejsza.
Dzięki.
Niech decyduje sam w końcu to On płaciHaha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości