• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Oczka wodne, stawiki, żabie dołki

#11
Chciałbym kiedyś mieć naturalny basen, czyli połaczenie oczka z basen itp.
Pytanie, czy taki zbiornik jest taką typową wylęgarnią komarów czy nie jest aż tak źle?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Komary chyba lubią kwaśną wode. U mnie z powodu kamieni i żwiru jest lekko zasadowa i komarów brak. Pewnie też larwy ważek żrą komary.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(27-07-2019, 12:36 PM)Sloma napisał(a): Chciałbym kiedyś mieć naturalny basen, czyli połaczenie oczka z basen itp.
Pytanie, czy taki zbiornik jest taką typową wylęgarnią komarów czy nie jest aż tak źle?
Zależy, u mnie w tym dużym oczku nie ma prawie w ogóle komarów. Za to wybierają te mniejsze, bo w ogródku mam jeszcze kilka takich po 300-500l. W tamtych bywa wręcz gęsto.

A takie baseny+oczko wodne wyglądają bosko. Smile Zawsze możesz wpuścić kilka ryb trzymających się powierzchni(złote orfy przykładowo), które powinny wyjadać komary.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Dodam, że czym większa powierzchnia oczka tym mniej pracy co rok.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Jesiennie, niby lilie puszczają jeszcze kwiaty, ale rośliny pływające już mocno zamierają. Niestety w tym roku kotewki nie zawiązały nasion. Sad W przyszłym miesiącu czeka mnie wycinanie zielska i przeniesienie kilku roślin na głębszą wodę czy do gruntu.

I chyba nie doczekam się jesiennego boom planktonu, woda się już wyklarowała, a wioślarek niestety pojedyncze sztuki- muszę czekać do wiosny. Za to wodzienia w opór, łowię póki jest. Big Grin


Załączone pliki Miniatury
       
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Witam, powiem Ci ,że ja miałem największe odłowy rozwielitki właśnie przy takiej klarownie czystej wodzie. Wówczas zbierają się one w wybranych miejscach i tworzą takie "roje". Jeden zamach siateczką i masz na jednorazowe skarmienie Smile
Oczko bardzo ładne! Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Ja też czekałem na ten moment, wtedy najwięcej łowiłem ich przy liliach wodnych. Ale coś nie pykło. Z pozostałych oczek wrzuciłem trochę dodatkowej porcji zarodowej, może coś jeszcze się namnoży. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Już trzy lata. W tym roku, mimo fatalnej wiosny, gdzie w maju przymrozki po -7*C ścięły mi sporo roślin(w tym boberki) nie spodziewałem się szału. Mimo 2 tygodniowego opóźnienia lilie bardzo ładnie kwitną, zaczęły też kwitnąć grzybieńczyki, pływacze oraz pondeterie. W przyszłym roku będę musiał zrobić przycinkę i wydać nadwyżki- osoka zarosła już całkowicie dno! Big Grin

Przez kwietniowe przymrozki niestety większość lęgów żab się nie udała, bo skrzek dosłownie zamarzł. Majowe gody ropuch też nie były zbytnio udane, kijanek było mnóstwo, ale w przeciągu tygodnia zniknęły- niestety prawdopodobnie z głodu, gdyż był to zimny i deszczowy tydzień. Woda w oczku zimna i zabrakło im żarcia. A resztę wykończyły pewnie larwy ważek.

Za to traszek w tym roku jest bardzo dużo, mam larwy we wszystkich 4 oczkach. Smile


Załączone pliki Miniatury
                           
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Lilia z nr6 ładna. U mnie ona najładniejsza ale ma problem z mszycami. Żab mało. Kijanek też za to traszek podobnie.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Przepięknie to wygląda.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości