Odpowiedz 
Jak bezpiecznie przejść w akwarium z kranówy na wodę RO?
20-07-2019, 16:52 PM
Witam was wszystkich. Mam problem a mianowicie mam akwa 100x50x50 czyli 250l a w nim 4x skalar 6x akara electric blue 4x glonojad, wszystkie rybki młode czekam na dobranie się par z skalarów zostanie 1 para i z akar 1 albo 2 pary. Wracając do tematu a mianowicie zbiornik jest biologicznie dojżały ale niestety woda kranówa bardzo twarda kh gh pow 20 ph ok 7,5 niedawno przyszedł do mnie filtr RO jak bezpiecznie przejść z kranówy na RO? RO będę uzdatniał Aqua Art HYDRO MINERAL teraz do was putanie jak mam przygotować wodę do podmianki (jakie parametry) w jakiej ilości robić podmianki w jakim odstępie czasu mam miernik TDS. Mam możliwość ustawienia nad akwa beczki 5-6 l i wężykiem o małej średnicy zaciągnąć wodę do podmianki żeby pomału się do akwa przelewała. Proszę was o pomoc w tej sprawie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-07-2019, 20:20 PM
RE: Jak bezpiecznie przejść w akwarium z kranówy na wodę RO?
Podmieniaj co tydzień po 15-20l na czyste RO. Będzie git.

I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
29-10-2019, 19:40 PM
Też od niedawna mam filtr RO w domu, bo z tak twardą wodą nie dało się dłużej normalnie funkcjonować. Z tym, że mam filtr z mineralizatorem. Czy to jakoś komplikuję kwestie podmian?
30-10-2019, 07:31 AM
Nie raczej. Zależy od mineralizatora, trzeba pamiętać,że ten przygotowuje wodę do zastosowań "ludzkich" jak mycie, picie itd itp. Sprawdź co dodaje do wody i spróbuj poczytać jak te minerały i związki mogą wpłynąć na ryby które masz.

Radek. 650l ogólniak, 300l Tanganika, 140l tajna obsada, jakieś kotniki.
Nazewnicze gestapo.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
30-10-2019, 09:58 AM
Mineralizator może podnosić twardości, jego używanie do wody akwariowej jest bez sensu. Przecież lejemy po to RO, żeby przewodność i twardości były jak najniższe.
Po prostu rób podmianki na czyste RO i będzie dobrze.

I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
30-10-2019, 13:18 PM
Ja wystartowalem swój baniak 112 l w lipcu z wodą 50/50 kranowit z RO z mineralizatorem. Początkowo ph było 7,5 kh 7 gh 20. Od tamtej pory co tydzień robię podmiany 10 l czystego Ro dalej z mineralizatorem i ustabilizowalo mi się na PH 6,5, KH 1, i GH 7. Był przez pewien czas problem z KH ale ostatecznie spadł i i jest ok. Tak że wydaje mi się że mineralizator nie wpływa negatywnie na parametry wody.

112 l z Pelvicachromis Taeniatus Nigeria Red + towarzyszące
10-11-2019, 14:36 PM
W porządku, a jeśli mam dodatkowo funkcję jonizacji? W takim systemie jak tu https://www.oriontecdladomu.pl/pl/c/Joni...Osmoza/113, czy pomijać ten krok i pobierać tylko wodę po 5- stopniowej filtracji?
10-11-2019, 15:47 PM
Nie mam doświadczeń z jonizacją ale z tego co ona robi to negatywnego wpływu nie powinna mieć. Ja na początku zrobiłem wszystkie możliwe testy kranówce i z mojej RO. Jak parametry twojej są takie lub zbliżone do tych jakie chcesz uzyskać w baniaku to można laćSmile

112 l z Pelvicachromis Taeniatus Nigeria Red + towarzyszące
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe