• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jak bezpiecznie przejść w akwarium z kranówy na wodę RO?

#1
Witam was wszystkich. Mam problem a mianowicie mam akwa 100x50x50 czyli 250l a w nim 4x skalar 6x akara electric blue 4x glonojad, wszystkie rybki młode czekam na dobranie się par z skalarów zostanie 1 para i z akar 1 albo 2 pary. Wracając do tematu a mianowicie zbiornik jest biologicznie dojżały ale niestety woda kranówa bardzo twarda kh gh pow 20 ph ok 7,5 niedawno przyszedł do mnie filtr RO jak bezpiecznie przejść z kranówy na RO? RO będę uzdatniał Aqua Art HYDRO MINERAL teraz do was putanie jak mam przygotować wodę do podmianki (jakie parametry) w jakiej ilości robić podmianki w jakim odstępie czasu mam miernik TDS. Mam możliwość ustawienia nad akwa beczki 5-6 l i wężykiem o małej średnicy zaciągnąć wodę do podmianki żeby pomału się do akwa przelewała. Proszę was o pomoc w tej sprawie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Podmieniaj co tydzień po 15-20l na czyste RO. Będzie git.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Też od niedawna mam filtr RO w domu, bo z tak twardą wodą nie dało się dłużej normalnie funkcjonować. Z tym, że mam filtr z mineralizatorem. Czy to jakoś komplikuję kwestie podmian?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Nie raczej. Zależy od mineralizatora, trzeba pamiętać,że ten przygotowuje wodę do zastosowań "ludzkich" jak mycie, picie itd itp. Sprawdź co dodaje do wody i spróbuj poczytać jak te minerały i związki mogą wpłynąć na ryby które masz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Mineralizator może podnosić twardości, jego używanie do wody akwariowej jest bez sensu. Przecież lejemy po to RO, żeby przewodność i twardości były jak najniższe.
Po prostu rób podmianki na czyste RO i będzie dobrze.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja wystartowalem swój baniak 112 l w lipcu z wodą 50/50 kranowit z RO z mineralizatorem. Początkowo ph było 7,5 kh 7 gh 20. Od tamtej pory co tydzień robię podmiany 10 l czystego Ro dalej z mineralizatorem i ustabilizowalo mi się na PH 6,5, KH 1, i GH 7. Był przez pewien czas problem z KH ale ostatecznie spadł i i jest ok. Tak że wydaje mi się że mineralizator nie wpływa negatywnie na parametry wody.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
W porządku, a jeśli mam dodatkowo funkcję jonizacji? W takim systemie jak tu [LINK USUNIĘTY - SPAM], czy pomijać ten krok i pobierać tylko wodę po 5- stopniowej filtracji?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Nie mam doświadczeń z jonizacją ale z tego co ona robi to negatywnego wpływu nie powinna mieć. Ja na początku zrobiłem wszystkie możliwe testy kranówce i z mojej RO. Jak parametry twojej są takie lub zbliżone do tych jakie chcesz uzyskać w baniaku to można laćSmile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości