• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Plan na CA

#1
Witam,jestem na forum nowy,i chciałbym was prosić o poradę co do obsady do zbiornika 230×70×55h.Obecnie pływają pielegnice z Malawi,ale po 7latach przyszła ochota na zmiany.Czytalem już sporo o CA,ale nadal Nie wiem jaki pielegnice mogę trzymać i w jakiej ilości.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
To zależy, jakie ryby Cię interesują. Zbiornik jest duży, więc masz spore możliwości. Znakomita większość gatunków będzie się w nim czuła dobrze, zarówno tych mniejszych, jak i większych. Popatrz sobie w dziale CA (ogólnym i prezentacja pielęgnic) - tam znajdziesz sporo informacji. Znajdź przynajmniej jeden gatunek, który najbardziej Ci się podoba i wówczas można wokół niego budować obsadę.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Na pewno podobają mi się Thorichthys meeki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Spróbuj zrobić zbiornik środowiskowy, przy tej wielkości faktycznie masz w czym wybierać. Musisz jednak uświadomić sobie jedno: wiele z pielęgnic z CA jest trudno dostępnych. To tyczy się również dobrej jakości Meeki.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
A co myślicie o tych gatunkach?Thorichthys Maculipinnis,Hypsophrys Nicaraguensis,Archocentrus Multispinosus,Cryptoheros Samica,Neetroplus Panamensis.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Poza Panamius panamensis pozostałe mógłbyś mieć opcjonalnie razem, choć ja ograniczyłbym się do 3 gatunków (trzech pierwszych).

P.S. i nie Cryptoheros "samica" tylko sajica Wink Ale doceniam że stosujesz łacinę.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Docelowo w jakiej ilości sztuk zostawić z tych pierwszych trzech gatunków?Można do nich dodać jakieś mieczyki lub zmienniaki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Maculipinnis i multispinosa po 8, nicaraguensis 6. Poszukaj jakiochś dzikich molinezji np. Poecilia salvatoris. Garść informacji na początek akwarium z CA znajdziesz też tutaj:

https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=3171
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Rozumiem że potem zostawić po pracę z każdego gatunku,czy może być układ np.2 par.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
To zależy od wielu czynników, m.in. temperamentu poszczególnych osobników (par), czy wystroju akwarium. Sam zobaczysz kiedy ryby zaczną się dobierać i rozmnażać. Agresja u tych ryb jest przede wszystkim wewnątrzgatunkowa, więc teoretycznie w tym samym zbiorniku łatwiej utrzymać 4 pary różnych gatunków, niż 4 pary jednego gatunku - choć także i ta reguła bywa weryfikowana w praktyce. Nie da się wszystkiego zaplanować i przewidzieć. To duży plus naszego hobby Smile
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości