• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Jakia marka filtrów zewnętrznych jest wg Ciebie najlepsza?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Aquael
12.18%
38 12.18%
Aqua Nova
2.24%
7 2.24%
Eheim
34.29%
107 34.29%
Hagen (Fluval)
11.22%
35 11.22%
Ikola
0.32%
1 0.32%
JBL
20.19%
63 20.19%
Resun
0.32%
1 0.32%
Sera
0.96%
3 0.96%
Tetra
9.62%
30 9.62%
Inne rozwiązanie (sump, FBF, itd.)
8.65%
27 8.65%
Razem 312 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Title: Najchętniej używana marka filtrów zewnętrznych przez hodowców pielęgnic

#41
Thumbs Up 
Hydor Prime 20, niesamowicie jestem z niego zadowolony !!! 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Ja od 19 lat mam Eheimy i teraz dokupilem kolejne , wewnetrzne tez eheim , tak samo prefiltry. Jak dla mnie mercedes wsrod filtrow i wychodze z zalozenia , ze lepiej zaplacic raz na dlugie lata Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
JBL i Eheim na równi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Ja jestem przekonany i zadowolony z Fluval'a.
Do dzisiaj mam jedną sztukę 204 w akwa 112 l - filtr ma ok 8 - 9 lat i do tej pory wymieniłem w nim tylko uszczelkę miedzy głowicą a kubłem i to raczej profilaktycznie niż z potrzeby i działa nadal jak szalony (aha wymieniam w nim też wkłady Tongue, ale to sie nie liczy Wink), nie jest też głośny ale prądu nie oszczędza - 11 W.

Jeśli chodzi o inne rozwiązania to od ładnych kilku lat stosuję filtry podżwirowe (fluval też aktualnie jest połączony z podżwirówka i na wylocie deszczownica) i tutaj najlepiej sprawdzały się:

- małe zbiorniki (do 60 litrów) - od napowietrzania (brzęczyk) do filtrów ogólnie dostępnych np. AquaEl Fan 1 (generalnie wszystko co da się podpiąć do komina i powoduje ruch wody)

- średnie zbiorniki (od 60 - do 120 litrów) - tutaj najlepiej sprawdzają się głowice AquaEl Circulator

- duże zbiorniki (do 240 litrów max) - każdy kubełek przeznaczony do danego litrażu akwarium (można śmiało połączyć dwa kominy razem)

W większych akwariach nie testowałem podżwirówki bo według mnie ciężko połączyć więcej niż dwa kominy, a z kolei tylko dwa kominy przy dnie dłuższym niż 120 cm bardzo tracą na wydajności ( nie są w stanie równomiernie ściągać wody). 
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości