• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Likwidacja komina zaklejanie otworów

#1
Cześć.
Potrzebuje wyciąć komin przelewowy i zakleić otwory w dnie. Jak to najlepiej zrobić? Czym to wyciąć? Potem zakleić pewnie najlepiej będzie jedna z tych wyciętych szyb..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Też się do tego przymierzam. Czekam Twoją fotorelację Smile
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Zaklejałem otwory 35mm w akwarium przelewowym, były w bocznej szybie. Zamówiłem u szklarza szkiełka 50x50x8m (akwarium było z 6tki) które posmarowałem silikonem całe dość grubo. Po dociśnięciu wylazł niezły kołnierz wewnątrz otworu i na zewnątrz płytki szkła. Akwarium miałem jeszcze rok i nie było problemów. Ważne jest perfekcyjne oczyszczenie klejonych powierzchni, szczególną uwagę trzeba zwrócić na te które miały kontakt z wodą długo - w moim przypadku zewnętrzna ściana zbiornika. Trzeba usunąć wszelkie osady, glony. Ja oskrobałem żyletką, umyłem gąbką i płynem do naczyń, a następnie odłuściłem alkoholem izopropylowym.

Dodam jeszcze, że szkiełka wkleiłem od wewnątrz. Tak sobie wydedukowałem, że słup wody będzie je w tedy dociskał do ściany akwarium.
Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ale czym wyciąć komin? Ja planuje tapeciakiem... bo skalpelem to chyba nie pójdzie...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Akwaria rozcinałem tapeciakiem. Niektórzy widziałem polecają drucik molibdenowy. Myślę, że dasz radę tapeciakiem.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(04-07-2019, 02:10 AM)sbc napisał(a): Akwaria rozcinałem tapeciakiem. Niektórzy widziałem polecają drucik molibdenowy. Myślę, że dasz radę tapeciakiem.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Struna od gitary.
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ja wycinałem komin tapeciakiem. Nie bylo problemów, ale warstwa silikonu była dość gruba. 
Otwory zaślepiłem kawałkiem grubego szkła. 
Przed klejeniem odtłuściłem płynem do mycia szyb.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości