• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [243l][Malawi] Chindongo saulosi

#11
(16-07-2019, 11:42 AM)Sloma napisał(a): Szacun za to układanie kamieni, pewnie w krzyżu bolało Smile
Fajne są te Wasze aranżacje
Dziękujemy, oj bolało Big Grin

(16-07-2019, 18:50 PM)piotrK napisał(a): Świetne zdjęcia. Trochę glonu na skałach by się przydało, byłoby jeszcze naturalniej Smile
Glon pojawił się później, na zdjęciach nie udało mi się go uchwycić Smile.

(16-07-2019, 20:08 PM)filas napisał(a): Fajny zbiornik. Pomimo, że jestem zwolennikiem bliższego naturze syfku to nie wiem dlaczego ale w takich aranżacjach podoba mi się taka nieskazitelna czystość. Dobrze, że nie zrobiłeś miksu, jeden mały gatunek jest fajny ale ja zostawił bym 3 samce Wink
Dziękuje za docenienie, mimo innych gustów Smile. Takie słowa liczą się podwójnie Tongue.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Po ponad roku istnienia zbiornik doczekał się gruntownego czyszczenia i restartu aranżacji Oczko.

Dane techniczne:
Objętość: 90 x 45 x 60h = 243L
Oświetlenie: Oświetlenie LED Aqua-Dreams
Podłoże: Piasek (30 kg)
Skały: Serpentynit (~100 kg)
Woda: Krakowska kranówka (ujęcie Dobczyce)
Ogrzewanie: Grzałka z termostatem 300W
Fauna: Chindongo Saulosi 
Pokarm: O.S.I. HS Aqua VIVID COLOR FLAKES, Naturefood Premium Cichlid Plant S
Filtracja: Cyrkulator JVP-102 + Eheim 2215 (Eheim Mech, gąbki, ADA Bio Rio, Seachem PhosGuard)
Parametry: pH = ~7,5 - 7,6 | gH = 15 | kH = 7 | NO3 = 5 mg/l | PO4 = 0 mg/l | Fe = 0 mg/l | K = 5 mg/l

   

Nowa aranżacja wzbudziła kontrowersje na grupach tematycznych facebooka. Ciekawy jestem jaka będzie wasza reakcja Oczko. Uprzedzając pytania pod największymi skałami są groty do których mogą wpływać ryby. Na zdjęciu ich nie widać zbytnio. Rybom najbardziej spodobała się grota po prawej, pod największą skałą. Samce szczególnie lubią rywalizować o ten rewir. Z obserwacji wynika, że najdorodniejszy samiec wygrał tą walkę Haha.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
To nadal jest świetne akwarium  Oklasky Nie wiem co tam się może nie podobać....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Jak są kryjówki, a ta lampa nie jest zbyt silna to nie rozumiem skąd narzekanie- akwarium spełnia swoją rolę zarówno dla ryb, jak i dla oka Wink. Przecież ich nie gazujesz Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
W poprzedniej aranżacji bardzo podobała mi się ta "rozpęknięta" duża skała po prawej, ale teraz też jest git. To że teraz sięga prawie do lustra wody też pewnie działa na psychikę ryb i zwiększyło atrakcyjność jako terytorium.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Dziękuje za komentarze (@dzikakuna, @Papja, @piotrK)

Zapraszam do oglądania filmu z zakładania nowej aranżacji [Obrazek: default_wink.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Rzadko kiedy można obejrzeć tak ładne gruzowiska.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Super, teraz zostaw akwarium w spokoju i poobserwuj jak z czasem ewoluują zachowania pielęgnic. Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Dziękuje za komentarze Smile. Jest dobrze, pojawiają się młode Smile.

Zapraszam do oglądania nowych filmów Smile





Pozdrawiam Smile.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Powiem szczerze,ze Malawi czy Tanganika to nie moj klimat,ale aranzacja pierwsza klasa.Gratulacje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości