• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [243l][Malawi] Chindongo saulosi

#21
(29-09-2019, 21:00 PM)gustawksp napisał(a): Powiem szczerze,ze Malawi czy Tanganika to nie moj klimat,ale aranzacja pierwsza klasa.Gratulacje.
Dzięki, miło z Twojej strony Smile.

   

To było dobre zakończenie roku. Angel

Aranżacja reprezentująca środowisko jeziora Malawi zdobyła 1 miejsce Rotfl w europejskim konkursie Web Aquascaping Contest 2019 (kategoria Biotop). Papa Pozdrawiam!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(02-01-2020, 15:02 PM)salava8 napisał(a):
(29-09-2019, 21:00 PM)gustawksp napisał(a): Powiem szczerze,ze Malawi czy Tanganika to nie moj klimat,ale aranzacja pierwsza klasa.Gratulacje.
Dzięki, miło z Twojej strony Smile.



To było dobre zakończenie roku. ? ?

Aranżacja reprezentująca środowisko jeziora Malawi zdobyła 1 miejsce ? w europejskim konkursie Web Aquascaping Contest 2019 (kategoria Biotop). ?? Pozdrawiam!

Brawo! Bo jak coś robić to do końca Wink
Aczkolwiek do takiego układania kamieni to trzeb mieć rękę. Nieważne ile ja bym przeczytał artykułów na temat zasad podziału, złotego środka itp itd, ile setek kg kamienia bym poprzestawiał w akwa to do czegoś takiego nigdy się nie zbliżę Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Mam pytanie odnosnie układania tych kamieni. Jak robisz, że to stoi stabilnie.? Te kamienie sa jakoś przymocowane do dna? Przy takich wielkich kamulcach ja bym się cały czas bał, że pyszczaki gdzieś podkopią piasek, zrobią jakąś dziurę z jednej strony i cała konstrukcja runie, np. na którąś ściankę akwarium, rozbijając szkło i robiąc potop w mieszkaniu... Chyba, że duże kamienie masz przyklejone do dna... Możesz zdradzić, jak to rozwiązałeś?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(05-02-2021, 17:17 PM)marskow napisał(a): Mam pytanie odnosnie układania tych kamieni. Jak robisz, że to stoi stabilnie.? Te kamienie sa jakoś przymocowane do dna? Przy takich wielkich kamulcach ja bym się cały czas bał, że pyszczaki gdzieś podkopią piasek, zrobią jakąś dziurę z jednej strony i cała konstrukcja runie, np. na którąś ściankę akwarium, rozbijając szkło i robiąc potop w mieszkaniu... Chyba, że duże kamienie masz przyklejone do dna... Możesz zdradzić, jak to rozwiązałeś?
Nie wiem jak właściciel tego zbiornika to rozwiązał ale ja mając kiedyś Malawi pod kamieniami miałem kratki malarskie i wszystkie głazy klejone na silikon razem do siebie. Nie było szans tego nawet ręką przechylić.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(05-02-2021, 17:47 PM)-KUBA- napisał(a):
(05-02-2021, 17:17 PM)marskow napisał(a): Mam pytanie odnosnie układania tych kamieni. Jak robisz, że to stoi stabilnie.? Te kamienie sa jakoś przymocowane do dna? Przy takich wielkich kamulcach ja bym się cały czas bał, że pyszczaki gdzieś podkopią piasek, zrobią jakąś dziurę z jednej strony i cała konstrukcja runie, np. na którąś ściankę akwarium, rozbijając szkło i robiąc potop w mieszkaniu... Chyba, że duże kamienie masz przyklejone do dna... Możesz zdradzić, jak to rozwiązałeś?
Nie wiem jak właściciel tego zbiornika to rozwiązał ale ja mając kiedyś Malawi pod kamieniami miałem kratki malarskie i wszystkie głazy klejone na silikon razem do siebie. Nie było szans tego nawet ręką przechylić.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Te kamienie układałem bez kleju. Blokowałem je wzajemnie o siebie. Pod kamieniami jest kratka trawnikowa i worki na media filtracyjne z żwirkiem. To wszystko dodatkowo stabilizuje głazy. Dla bezpieczeństwa możesz kamienie skleić klejem cyjanoakrylowym. Mam o tym film na moim kanale na YouTube.

Zobacz film jak tę aranżację buduję Smile:

[video=youtube]http://Te kamienie układałem bez kleju. Blokowałem je wzajemnie o siebie. Pod kamieniami jest kratka trawnikowa i worki na media filtracyjne z żwirkiem. To wszystko dodatkowo stabilizuje głazy. Na bezpieczeństwa możesz kamienie skleić klejem cyjanoakrylowym. Mam o tym film na moim kanale na YouTube.  Zobacz film jak tę aranżację buduję Smile  Film o klejeniu aranżacji: [/video]

Film o klejeniu aranżacji:

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości