• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Fishroom pomoc

#11
(29-06-2019, 12:37 PM)Bagnokwarium napisał(a): Budynek jest stary, murowany z cegły, nie wszędzie jest nawet wylewka, w pomieszczeniu gdzie chciałem zrobić fishroom jest obecna bitą ziemia Big Grin mam jeszcze w piwnicy pomieszczenie podobnych rozmiarów jednak ogrzewanie latem mnie zniechęca. Kurcze połowa rzeczy dla humanisty którym jestem, bez styku z budowlanka to czarna magia Big Grin może lepiej będzie zamówić jakiegoś majstra powiedzieć co chce osiągnąć i niech wyceni pi razy drzwi koszta. A np kupienie blaszaka 3x5m ocieplenie i zrobienie solidnej wentylacji bądź mocny osuszacz powietrza nie zdało by egzaminu?
Blaszak będzie kosztował tyle, ile materiał na izolacje termiczną wewnątrz, a ocieplenie blaszaka tyle, ile robota za izolacje wewnątrz . Osuszacze stosuje się doraźnie, do pracy ciągłej to się nie nadaje...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Jakie panują obecnie temperatury w tym pomieszczeniu bez Twojej ingerencji - lato/zima?
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(29-06-2019, 12:37 PM)Bagnokwarium napisał(a): w pomieszczeniu gdzie chciałem zrobić fishroom jest obecna bitą ziemia
Tak jak pisałem.
może lepiej będzie zamówić jakiegoś majstra powiedzieć co chce osiągnąć i niech wyceni pi razy drzwi koszta.
Tak, ale nie oczekuj że lekko będzie - jak dobry fachowiec to powie - postawić nowy.
A np kupienie blaszaka 3x5m ocieplenie i zrobienie solidnej wentylacji bądź mocny osuszacz powietrza nie zdało by egzaminu?
Nie zda egzaminu, na pewno.
Ostatnio przerabiam domek do apiterapii - ma ocieplane ścianki i jest dogrzewany przez pszczoły ale nie miałbym pomysłu tam akwa stawiać :-)
   
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ciekawy temat. Sam mam dwa takie pomieszczenia, nawet ciut lepsze bo w obu wylewka z betonu jest ;-p. Reszta się zgadza - murowane, otynkowane wewnątrz, z zewnątrz struktura. Zimą jak są dobre mrozy, takie w okolicy -20 w nocy to nad ranem w tych pomieszczeniach jesc w okolicy -6 ;-). Bez żadnych akwarii, nawet latem wilgoć jest problemem, a jedno z pomieszczeń otwierane często bo robi za garaż (drugie za drewutnie, tam zrobiony przewiew non stop). Latem w garażu temperatura około 10 stopni niższa niż na zewnątrz. Bez izolacji z zewnątrz raczej nie ma co podchodzić do tematu, o wiele łatwiej i taniej będzie zrobić fishroom w domu z izolacją i istnięjacym system CO.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości