• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgniczki bardzo szybko oddychają

#1
hej jak w temacie moje pielęgniczki bardzo szybko oddychają tracą kolor i padają w dużej ilości poziom no2 0 no3 10 filtracja aqua nova plus napowietrzacz. zbiornik 240 l probowałem już mycoforte ale niestety nie pomaga jakieś pomysły ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Przyczyn może być pełno. Od zatruć pokarmowych, przez przywry skrzelowe nawet do ichtiofonozy.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Karmione są artemia cały czas podwyższalem temperaturę oddychają jakby próbowały łapać tlen od razu leżą na podłożu brak zmian ba skórze pH 6 gh 5 kh 3

Plus to jest nagminne dziennie 1/2 szt
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(24-06-2019, 20:26 PM)Necessary boy napisał(a): hej jak w temacie moje pielęgniczki bardzo szybko oddychają tracą kolor i padają w dużej ilości poziom no2 0 no3 10 filtracja aqua nova plus napowietrzacz. zbiornik 240 l probowałem już mycoforte ale niestety nie pomaga jakieś pomysły ?
Jaką masz temperaturę? 
Jak długo działa baniak? 
Postaraj się uzupełnić szablon:
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=1989
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nie wlewałeś czasem wywaru z szyszek/liści/kory dębu? Ile tych apisto jest/było w tym baniaku?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(24-06-2019, 22:24 PM)Ruki napisał(a): Nie wlewałeś czasem wywaru z szyszek/liści/kory dębu? Ile tych apisto jest/było w tym baniaku?

Szyszki były wrzucane 2 szt dziennie do 10 doszło i stop 3 rodzaje były ale są tu również neony i im nic nie jest

Pojemność zbiornika- 240l
Wymiary zbiornika- 120x50x40
Jak długo zbiornik funkcjonuje-4miesiace
Wyposażenie zbiornika (filtracja itp.)-aqua nova 1500 napowietrzacz, tem 26 przy chorobie czytałem żeby podnieść 2 st w gore
Obsada-6 neon innesa,boliwijki, Nisseni, ramirezy, kakadu( wszystko z discusa Warszawa) 6 kiryskowate sterby
Parametry wody:
pH 6
KH-3
GH-5
NO2-0
NO310
Częstotliwość i wielkość podmian wody- raz w tygodniu 60 l
Jak przyrządzasz wodę do podmian-55 RO 5 l kranu plus bakterie
Czym ryby są karmione oraz jak często-raz dziennie artemia ostatnio non stop wcześniej czarny komar i bardzo rzadko doniczkowiec
Objawy chorej ryby-szybkie oddychanie otwarta mordka
Czy ryby były ostatnio leczone mucoforte wlewalem
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Czy ryby są wychudzone, a odchody się ciągną jak nitka? Wydaje mi się, że będą to wiciowce.

Masz bardzo duży miks jak na 240.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(24-06-2019, 23:29 PM)Ruki napisał(a): Czy ryby są wychudzone, a odchody się ciągną jak nitka? Wydaje mi się, że będą to wiciowce.

Masz bardzo duży miks jak na 240.

To tymczasowe póki nie przejdą do swoich akwarii każda ryba ma swoje tu planuje zrobić tylko dla tapajosow jak to leczyć?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
W pierwszej kolejności- proponuję używać znaków interpunkcyjnych i lepiej składać zdania. Rybom to nie pomoże, ale ułatwi forumowiczom czytanie Twoich postów.

Nie leczymy ryb na ślepo, najpierw musisz wiedzieć co leczyć, a nie lać bez sensu leki. Podałeś mycoforte, które nie działa na żadne z wymienionych tu chorób. A zawiera siarczan miedzi, który dla niektórych ryb bywa szkodliwy, przykładowo dla kirysków.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(25-06-2019, 00:07 AM)Ruki napisał(a): W pierwszej kolejności- proponuję używać znaków interpunkcyjnych i lepiej składać zdania. Rybom to nie pomoże, ale ułatwi forumowiczom czytanie Twoich postów.

Nie leczymy ryb na ślepo, najpierw musisz wiedzieć co leczyć, a nie lać bez sensu leki. Podałeś mycoforte, które nie działa na żadne z wymienionych tu chorób. A zawiera siarczan miedzi, który dla niektórych ryb bywa szkodliwy, przykładowo dla kirysków.

No dobrze, przepraszam za brak interpunkcji. Jeszcze raz. W takim razie co powinienem użyć, by ryby doszły do siebie. Chcialbym przestać wyciągać trupy. Parametry w normie, jedzenie to samo, może to być od szyszek?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości