• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [260 l][BW Azja]

#1
Dla porządku wrzucam moje ostatnie akwarium. Skończyłem mały zakątek w piwnicy, nie jest to fishroom, bo tylko dwa akwaria (260 i 405 l), ale przyjemnie się tam siedzi. 

BW Azja stoi obok BW Ameryki południowej prezentowanego tu:


https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=9319&page=4



Fajnie to koresponduje ze sobą. Zawsze mi się podobały skalary, pielęgniczki i ryby guramiowate z gurami czekoladowym i mozaikowym na czele.  Tutaj jest to wszystko obok. Ostatnim moim odkryciem były skrzeczyki. Miałem karłowate, tutaj wpuściłem t. vittata. Zobaczymy, czy są takie fajne jak karłowate.

Starałem się, żeby wyszło naturalnie, ale od puryzmu biotopowego tutaj daleko. Ideą było, żeby ryby dobrze się czuły i ładnie się to oglądało w konwencji w miarę "biotopowej". 


Akwarium oczywiście świeże i nieco pustawe, ale bardzo się zmieni jak rośliny zarosną boki, szczególnie Ceratopteris powinien wypuścić ładne korzenie.


1. Litraż i wymiary akwarium.

Aquael glossy 120 (120x40x63) 260 l

2. Oświetlenie.

Fabryczne, chyba 3x18 w.

3. Filtracja.

Eheim 350 t

4. Inny sprzęt.

brak

5. Parametry wody.

Zalane RO z dodatkiem garbników, nie mierzyłem jeszcze parametrów.

6. Użyte dekoracje.

Korzenie, piasek, liście.

7. Obsada akwarium.

Trichogaster Leeri (1 +2)
Sphaerichthys osphromenoides (na razie 5)
Parosphromenus spp. (4)
Trichopsis vittata (6)
Trigonostigma hengeli (15)

8. Ew. rośliny.

Salvinia
Nymphoides hydrophylla
Ceratopteris Thalictroides


I zdjęcia:


Bez roślin:

   



Z roślinami:

   

   

   

   


I zdjęcie całego zakątka:


   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
podoba mi sie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nie wątpię, że sie tam przyjemnie siedzi, bo wygląda bardzo przytulnie. To niedolanie wody to celowe, żeby było widać część nadwodną?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(14-06-2019, 17:05 PM)piotrK napisał(a): Nie wątpię, że sie tam przyjemnie siedzi, bo wygląda bardzo przytulnie. To niedolanie wody to celowe, żeby było widać część nadwodną?

Dzieki. Z niedolaniem wody dokladnie tak, musialem kombinowac ze zlaczkami deszczowni, ale sie udalo. Powierzchnia fajnie wyglada, szczegolnie ceratopteris ma sie gdzie rozrastac, a lubi rosnac ponad wode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Faaajnie tam masz.....Heart
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Fajne akwarium. Sam chcę stworzyć coś podobnego tylko w większym zbiorniku Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(17-06-2019, 10:18 AM)Mattt napisał(a): Fajne akwarium. Sam chcę stworzyć coś podobnego tylko w większym zbiorniku Smile
Dzięki, wygląd jak pisałem bardzo się zmieni jak rośliny urosną. Wadą praktyczną jaką widzę jest to, że jednak obniżenie poziomu wody powoduje, że światło z belek bardzo świeci na boki akwarium przez szybę boczną. Myślę nad naklejeniem jakiejś folii ściemniającej.

A o jakim akwarium i z jaką obsadą myślisz? Fajnie pływają tak małe ryby w dużych zbiornikach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Planuję w akwarium 150x65x50h. Chciałbym odwzorować klimaty Borneo- żwirowato/muliste dno z crypocoryanmi i jakimiś korzeniami na dnie i pod powierzchnią.
Moją inspiracją są filmiki z YT z kanału:
https://www.youtube.com/channel/UCtZEcoI...GixnhHoxEQ

Obsada bardzo podobna do do Twojej. Na pewno gurami mozaikowe i chciałbym tez czekoladowe jak sie uda zdobyć, razbory hengeli z 30szt, brzanki pięciopręgie około 20szt i piskorki na dno.
Marzeniem na dalszą perspektywę są jakieś bojowniki gębacze z Borneo do uzupełnienia.

To wszystko dopiero po wakacjach i przeprowadzce Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(17-06-2019, 11:59 AM)Mattt napisał(a): Planuję w akwarium 150x65x50h. Chciałbym odwzorować klimaty Borneo- żwirowato/muliste dno z crypocoryanmi i jakimiś korzeniami na dnie i pod powierzchnią.
Moją inspiracją są filmiki z YT z kanału:
https://www.youtube.com/channel/UCtZEcoI...GixnhHoxEQ

Obsada bardzo podobna do do Twojej. Na pewno gurami mozaikowe i chciałbym tez czekoladowe jak sie uda zdobyć, razbory hengeli z 30szt, brzanki pięciopręgie około 20szt i piskorki na dno.
Marzeniem na dalszą perspektywę są jakieś bojowniki gębacze z Borneo do uzupełnienia.

To wszystko dopiero po wakacjach i przeprowadzce Smile
No to kibicuję, wrzuć koniecznie na forum zdjęcia. Ja trochę muszę ograniczyć czas poświęcany na hobby i raczej ciągnie mnie ku jaśniejszym zbiornikom. Stąd BW Azja mi pasuje, bo można tam trochę roślin posadzić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Aktualizacja, rośliny rosną i jest coraz fajniej, ale jeszcze myślę nad obsadami.

W akwarium 405 l samiec A. Bitaeniata zajechał samca A. Atahualpa.
W akwarium 260 l z Azją skrzeczyki (T. Vitatta) terroryzują resztę obsady i zastanawiam się, czy się ich nie pozbyć. Zostały 3 gurami czekoladowe i zamiast skrzeczyków dopuściłbym więcej czekoladowych. Bardzo fajnie w 260 l pływają gurami mozaikowe. 

Ogólnie dwa akwaria BW ładnie obok siebie wyglądają.

I zdjęcia, najpierw BW Azja, potem BW Ameryka Południowa i na koniec zdjęcie całości.

   

   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości