• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Sewerum płeć

#1
Atmosfera w zbiorniku trochę gęstnieje (w sensie zaczynają się potyczki) Nie wiem czy przypadkiem nie mam 5szt samców Poniżej sztuki do identyfikacji
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Na ostatnim zdjęciu jest samica. Samce mają kropki, kreski na "policzkach".
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Podejrzewałem samca bo ta zielona rybka jest o 50% większa od reszty i na dodatek ma bardzo szpiczaste płetwy i trochę dominuje Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ta zielona połączyła się w parę z tym drugim czerwonookim żółtym Niestety każde tarło wygląda na niezapłodnione Po 36h bieleje a następnie pleśnieje Wymieniać samca? W akwarium jest jeszcze jeden wielki samiec odmiany rotkiel Dołącze zdjęcie Usunąć żòłtego i dać się połączyć zielonej samicy i samcowi rotkiel?

Chyba samiec??
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jakie masz parametry wody? W twardej wodzie ikra się nie rozwija.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Według wodociągów wodę mam miekką W akwarium 240L tylko lawa korzeń i piach Przy podmianie 40L na tydzień dodaję jedną łyżeczkę soli mineralnych Sera Mineral Salt W filtrze mam matrix siporax i ceramikę azoo Akwarium założone 3 miesiące temu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(26-07-2019, 15:25 PM)pablo666 napisał(a): Według wodociągów wodę mam miekką

Rotfl
Nie opowiadaj o wodzie tylko podaj twardości i ph
Potrzebujesz testów. Nawet tych najprostszych paskowych.
Widocznie woda jest dla nich zbyt twarda. Zaopatrz się w filtr RO jeśli chcesz obserwować jak pielęgnice z Ameryki południowej opiekują się potomstwem.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Boję się trochę o brak minerałów Rybki uratowane z tragicznych warunków i mają ślady dziurawicy ale już w zaniku Woda regularnie podmieniana na odstaną kranówkę z tym dodatkiem minerałów Ph 7.0 według testów kropelkowych Wodociągi podają twardość max 5 stopni niemieckich Wapń CaCO3 <90mg/L Podejrzewam że kranówka to prawie RO Wink ale poszukam kogoś z testami dla pewności Plan jest taki aby zamiast lawy wstawić więcej korzeni i trochę zakwasić wodę Przepraszam za takie mieszanie tematów, jestem początkującym akwarystą Małe pytanie koledzy mogą potwierdzić męską płeć tego żółtka i rotkiela?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie "przypuszczaj" tylko zmierz parametry. Kup testy
 30zł to nie majątek. Kup filtr RO bo to podstawa gdy trzyma się ryby z SA. Sole są zupełnie zbędne.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ok filtr RO kupiony Nie znalazłem nikogo chętnego do zrobienia u mnie testów wody Te pare testów to jednak koło 200zł będzie także wolę wymienić wodę na odpowiednią Pytanie wlewać na podmianki tylko RO czy jakoś mieszać z kranem?? Ryby mają jeszcze ślady po dziurawicy i czekam na witaminy w płynie (sera i JBL) i kolejne rodzaje karmy hikari żeby wzmocnić im kondycję (na każdy dzień tygodnia mają inną karmę od typowo roślinnych tropical herbiwore po żywe mączniki)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości