Odpowiedz 
Sewerum płeć
04-06-2019, 16:03 PM
Sewerum płeć
Atmosfera w zbiorniku trochę gęstnieje (w sensie zaczynają się potyczki) Nie wiem czy przypadkiem nie mam 5szt samców Poniżej sztuki do identyfikacji

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-06-2019, 07:32 AM
RE: Sewerum płeć
Na ostatnim zdjęciu jest samica. Samce mają kropki, kreski na "policzkach".

I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
06-06-2019, 15:36 PM
Podejrzewałem samca bo ta zielona rybka jest o 50% większa od reszty i na dodatek ma bardzo szpiczaste płetwy i trochę dominuje Smile
26-07-2019, 12:47 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-07-2019 12:51 PM przez pablo666.)
Ta zielona połączyła się w parę z tym drugim czerwonookim żółtym Niestety każde tarło wygląda na niezapłodnione Po 36h bieleje a następnie pleśnieje Wymieniać samca? W akwarium jest jeszcze jeden wielki samiec odmiany rotkiel Dołącze zdjęcie Usunąć żòłtego i dać się połączyć zielonej samicy i samcowi rotkiel?

Chyba samiec??

26-07-2019, 13:06 PM
Jakie masz parametry wody? W twardej wodzie ikra się nie rozwija.

I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
26-07-2019, 15:25 PM
Według wodociągów wodę mam miekką W akwarium 240L tylko lawa korzeń i piach Przy podmianie 40L na tydzień dodaję jedną łyżeczkę soli mineralnych Sera Mineral Salt W filtrze mam matrix siporax i ceramikę azoo Akwarium założone 3 miesiące temu
26-07-2019, 20:46 PM
(26-07-2019 15:25 PM)pablo666 napisał(a):  Według wodociągów wodę mam miekką

Rotfl
Nie opowiadaj o wodzie tylko podaj twardości i ph
Potrzebujesz testów. Nawet tych najprostszych paskowych.
Widocznie woda jest dla nich zbyt twarda. Zaopatrz się w filtr RO jeśli chcesz obserwować jak pielęgnice z Ameryki południowej opiekują się potomstwem.

27-07-2019, 00:31 AM
Boję się trochę o brak minerałów Rybki uratowane z tragicznych warunków i mają ślady dziurawicy ale już w zaniku Woda regularnie podmieniana na odstaną kranówkę z tym dodatkiem minerałów Ph 7.0 według testów kropelkowych Wodociągi podają twardość max 5 stopni niemieckich Wapń CaCO3 <90mg/L Podejrzewam że kranówka to prawie RO Wink ale poszukam kogoś z testami dla pewności Plan jest taki aby zamiast lawy wstawić więcej korzeni i trochę zakwasić wodę Przepraszam za takie mieszanie tematów, jestem początkującym akwarystą Małe pytanie koledzy mogą potwierdzić męską płeć tego żółtka i rotkiela?
27-07-2019, 21:16 PM
Nie "przypuszczaj" tylko zmierz parametry. Kup testy
 30zł to nie majątek. Kup filtr RO bo to podstawa gdy trzyma się ryby z SA. Sole są zupełnie zbędne.

10-08-2019, 08:17 AM
Ok filtr RO kupiony Nie znalazłem nikogo chętnego do zrobienia u mnie testów wody Te pare testów to jednak koło 200zł będzie także wolę wymienić wodę na odpowiednią Pytanie wlewać na podmianki tylko RO czy jakoś mieszać z kranem?? Ryby mają jeszcze ślady po dziurawicy i czekam na witaminy w płynie (sera i JBL) i kolejne rodzaje karmy hikari żeby wzmocnić im kondycję (na każdy dzień tygodnia mają inną karmę od typowo roślinnych tropical herbiwore po żywe mączniki)
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe