• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: ziemki

#1
witam wszystkich jestem tu nowy na forum.Posiadam zbiornik 200l standard i moje pytanie ile ziemiojadów i jaki gatunek byście polecili Smile Słyszałem o red head tapajos są ładne nawet mi się podobają ale różne są opinie na ten temat czy się nadaję do takiego akwa czy nieSmile
Pzdr.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Do takiego akwarium nadają się mniejsze gatunki ziemiojadów: Guianacara - znajdziesz tu co najmniej dwóch właścicieli tych pięknych ryb, może też Biotodoma (choć dobrane pary są podobno dość agresywne dla innych) i małe gatunki Gymnogeophagus. Nie wpuszczałbym żadnych Geophagus do metrowego akwarium, chociaż Red Heady są dość małe i spokojne to powyżej 12cm będą miały już dość ciasno.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
dzięki wielkie więc tapjos odpada co z gymnogeophagus byś polecił jestem z pomorskiego i chyba zostaje tylko sklep zool .może jest na forum ktoś z okolic?kto posiada te rybki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Geophagus steindachneri myślę że by się nadał.
są to ryby dorastające do około 15 cm, oraz z tego co widzę u siebie bezkonfliktowe jeśli chodzi o inne gatunki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
piotrK pisał że geophagus się nie nadaje do 1m akwa
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
steindachneri w dobrych warunkach dorasta nawet do 20cm, i to dość agresywne (wewnątrzgatunkowo) ryby, ale harem 1+3 powinien dać radę. No i są do zdobycia w naszym kraju. Ja jednak bym optował za Gymnogeophagus (np. meridionalis lub rhabdotus), ale z tym może być trudniej, niestety.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
na pomorzu widziałem tapajosy, cupido,brazylijskie i s.deamon więc ziemki chyba odpadna co myślicie o parze t.eliotti ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Kup 6 młodych osobników, i dobrze je obserwuj, bo jak dobierze się para, resztę będziesz musiał odłowić. Ale ogólnie to dobry pomysł. Jak towarzystwo mogą być np. zwinniki ogonopręgie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Cytat:
(27-02-2012, 21:15 PM)matijas napisał(a): co myślicie o parze t.eliotti ?

Zdecydowanie lepszy wybór, zwłaszcza jeśli dysponujesz twardą kranówką.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Uwaga na zwinniki w polaczeniu z ziemiojadami. Swego czasu myslalem ze mam ze mam epidemie w akwarium, jak mi ziemiojady paredziesiat zwinnikow wciely... Big Grin Moje ziemki to byly tapajosy - kompletnie nie przejawialy agresji do innych ryb. Acha - zwinniki to byly "bleherki", wiec dosc smuklej budowy rybki.
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości