• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [K] Apistogramma mendezi/agassizii(Brazylia)

#1
Witam,

Szukam A. mendezi lub agassizii w konfiguracji 3+5 najlepiej F1 lub WF.

Ewentualnie jakieś inne pielęgniczki lub niewielkie pielęgnice, które mają szansę się spotkać z P. leopoldi w naturze, wiem, że to cięzki temat, z racji niejednoznacznych danych na temat miejsc odłowu P. leopoldi, nie wiem też na 100% skąd były odławiane moje egzemplarze, ale są to typowe P. leopoldi, pasujące do dostępnych opisów tego gatunku.

Posiadam aktualnie 6 sztuk prawie dorosłych żaglowców i szukam dla nich towarzystwa. Zbiornik 150x50x60h ma prawie pół roku, zagracony na maxa korzeniami i gałęziami, dno piaszczyste+liście+muł/syf, woda brązowawa na bazie RO - KH bliskie 0, pH nieco ponad 6.0, temperatura, teraz w lato, około 27, wcześniej, w zimie było koło 26.

Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(28-05-2019, 13:28 PM)nawrocik88 napisał(a): Witam,

Szukam A. mendezi lub agassizii w konfiguracji 3+5 najlepiej F1 lub WF.

Ewentualnie jakieś inne pielęgniczki lub niewielkie pielęgnice, które mają szansę się spotkać z P. leopoldi w naturze, wiem, że to cięzki temat, z racji niejednoznacznych danych na temat miejsc odłowu P. leopoldi, nie wiem też na 100% skąd były odławiane moje egzemplarze, ale są to typowe P. leopoldi, pasujące do dostępnych opisów tego gatunku.

Posiadam aktualnie 6 sztuk prawie dorosłych żaglowców i szukam dla nich towarzystwa. Zbiornik 150x50x60h ma prawie pół roku, zagracony na maxa korzeniami i gałęziami, dno piaszczyste+liście+muł/syf, woda brązowawa na bazie RO - KH bliskie 0, pH nieco ponad 6.0, temperatura, teraz w lato, około 27, wcześniej, w zimie było koło 26.

Pozdrawiam
Agassizi z Brazylii miał chyba Mpaw, napisz do niego coś Ci dobierze. 

BTW mam dość podobne akwarium (taki sam wymiar z obsadą 8 żaglowców (miały być leopoldi ale wyszły prawie leoipoldiSmile ) i dwie parki pielęgniczek na dnie (A. atahualpa i bitaeniata). Bardzo przyjemnie się ogląda.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Agassizi F1 z Peru powinien mieć tatakuby...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dzięki za podpowiedzi, czekam na odpowiedź od Kolegi Mpaw-a.
Jeśli chodzi o A. agassizii z Peru to wolałbym jednak odmiany z Brazylii lub inne Apistogramma, ale jeśli nie znajdą się żadne gatunki z okolic środkowego dorzecza RioNegro rozważe inne opcje również.
Dzięki!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Paweł niestety nie sprzedaje Aggassiz inaczej niż w parach. Sam szukam dodatkowych dwóch samic.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Trzy pary też będą okej Smile samice to też ponoć niezłe wojowniczki, więc może nawet na 150x50 to w sam raz - każda będzie miał kwadrat 50x50cm Big Grin

Chętnie kupię też dodatkowo jednego dorosłego samca A. mendezi(WF/F1) - to oprócz wspomnianych poszukiwań towarzystwa do P. leopoldi (3+5 lub 3pary pielęgniczek z Brazylii).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Biorę w końcu 3 pary D. filamentosus od Mpawa.

Potrzebuję już tylko pilnie samca Apistogramma mendezi, ktoś? coś?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Nikt nie będzie miał samca A. mendezi na sprzedaż?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Mpaw ma agasizy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości