• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zmiana płci akara electric blue

#1
Zawsze mi się wydawało że to samiec bo miał partnerkę i była ikra ale teraz był kompletnie sam w swojej połowie akwarium i normalnie złożył ikrę Kurcze płetwy ma szpiczaste Rozmiar też konkretny bo 12cm
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Możliwe żeby ta ryba zmieniła płeć? Posyłam zdjęcie jak wygląda w pełnej krasie i pytanie jak możliwe żeby takie cechy miała samica?
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
U pielęgnic zmiana z samicy w samca jest możliwa, ale o zmianie z samca w samicę nigdy nie słyszałem. Jest to też ciężkie z biologicznego punktu, gdyż u pielęgnic jądra powstają z jajników, nigdy na odwrót.

Po prostu miałeś bardziej samczo wyglądającą samicę. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(30-05-2019, 19:43 PM)Ruki napisał(a): U pielęgnic zmiana z samicy w samca jest możliwa

Kiedy do tego dochodzi?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(30-05-2019, 20:02 PM)rycerz napisał(a):
(30-05-2019, 19:43 PM)Ruki napisał(a): U pielęgnic zmiana z samicy w samca jest możliwa

Kiedy do tego dochodzi?
W losowych przypadkach, można próbować stymulacji substancjami a'la hormonalnymi. Wink

U niektórych pyszczaków(z grupy Mbuna) od czasu do czasu zaobserwowano, że dominująca samica zamieniała się w samca. Ten sam mechanizm występuje o południowoamerykańskiej Crenicara punctulata.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
U Apistogramma zmiana zachodzi gdy mamy jedną samice i kilka samców najczęściej Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
To mnie zaskoczyliście.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(30-05-2019, 21:56 PM)Ruki napisał(a):
(30-05-2019, 20:02 PM)rycerz napisał(a):
(30-05-2019, 19:43 PM)Ruki napisał(a): U pielęgnic zmiana z samicy w samca jest możliwa

Kiedy do tego dochodzi?
W losowych przypadkach, można próbować stymulacji substancjami a'la hormonalnymi. Wink

U niektórych pyszczaków(z grupy Mbuna) od czasu do czasu zaobserwowano, że dominująca samica zamieniała się w samca. Ten sam mechanizm występuje o południowoamerykańskiej Crenicara punctulata.
Odkopuje troche temat. Mam problem ze znalezieniem samca dla moich czterech samic A. Bitaeniata. Moze sie uda za jakies dwa miesiace, moze nie. Pytanie, czy jest sens jakos stymulowac do zmiany plci na samca, jak pisal Ruki. Ma to sens? Jak konkretnie to zrobic?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie, nie ma szans... Big Grin To się zazwyczaj trafia jak masz akurat parę rzadkich Apisto, no i wtedy samica zmieni się w samca. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(30-05-2021, 19:10 PM)Ruki napisał(a): Nie, nie ma szans... Big Grin To się zazwyczaj trafia jak masz akurat parę rzadkich Apisto, no i wtedy samica zmieni się w samca. Big Grin

No to czekam. Kolega ma mlode, moze beda samce.. jak kupilem mial byc harem, a tu 4 samice..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości