• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium 25l

#1
Witajcie. 

Mam wolne akwarium 40x25x25 25l żal żeby stało puste więc wpadłem na pomysł żeby wpuścić tam parę pielęgniczki ramireza. Czy w takim akwarium da radę utrzymać te rybki?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Moim zdaniem za mały zbiornik na M. ramirezi, chyba nawet najmniejsze pielegniczki nie bedą tam miały miejsca.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nie probowal bym w 25 l zadnych pielegnicowatych ryb
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A ja bym próbował Wink. To akwarium dobre na kilka gatunków, tylko, że nie dostepnych u nas. Parka Nanochromis minor, albo Apistogramma wapisana czy minima by się czuła doskonale.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(25-05-2019, 17:38 PM)Papja napisał(a): A ja bym próbował Wink. To akwarium dobre na kilka gatunków, tylko, że nie dostepnych u nas. Parka Nanochromis minor, albo Apistogramma wapisana czy minima by się czuła doskonale.

Papja, zainteresowales mnie tym nanochromisem, da sie to skads sciagnac? Informacje w sieci sa dosc skape.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
To nie jest tania ryba, aczkolwiek w obecnym momencie i tak dostęp do większości gatunków to tylko kwestia pieniędzy, więc to żadna niespodzianka Big Grin. Anton Lamboj sprzedawał młode pary na tegorocznym WAC Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(25-05-2019, 20:47 PM)bpiotrow13 napisał(a):
(25-05-2019, 17:38 PM)Papja napisał(a): A ja bym próbował Wink. To akwarium dobre na kilka gatunków, tylko, że nie dostepnych u nas. Parka Nanochromis minor, albo Apistogramma wapisana czy minima by się czuła doskonale.

Papja, zainteresowales mnie tym nanochromisem, da sie to skads sciagnac? Informacje w sieci sa dosc skape.
Trzeba pisać na WAC grupie na FB. Jest obecnie projekt mający na celu utrzymanie tego gatunku w Europie i na świecie- prowadzony przez Antona Lamboja. Cena za parkę kształtowała się w okolicach 50 Euro.

Dzikusów nie idzie ściągnąć, wszystko to przypadkowe przyłowy. Lucanus musiał odłowić tysiącami inne Nanochromisy z tamtych regionów by w końcu mieć tą małą grupkę tarłową od której pochodzą wszystkie obecne minory. Nie są ciężkie w utrzymaniu, i mnożą się stosunkowo łatwo.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(26-05-2019, 11:32 AM)Ruki napisał(a):
(25-05-2019, 20:47 PM)bpiotrow13 napisał(a):
(25-05-2019, 17:38 PM)Papja napisał(a): A ja bym próbował Wink. To akwarium dobre na kilka gatunków, tylko, że nie dostepnych u nas. Parka Nanochromis minor, albo Apistogramma wapisana czy minima by się czuła doskonale.

Papja, zainteresowales mnie tym nanochromisem, da sie to skads sciagnac? Informacje w sieci sa dosc skape.
Trzeba pisać na WAC grupie na FB. Jest obecnie projekt mający na celu utrzymanie tego gatunku w Europie i na świecie- prowadzony przez Antona Lamboja. Cena za parkę kształtowała się w okolicach 50 Euro.

Dzikusów nie idzie ściągnąć, wszystko to przypadkowe przyłowy. Lucanus musiał odłowić tysiącami inne Nanochromisy z tamtych regionów by w końcu mieć tą małą grupkę tarłową od której pochodzą wszystkie obecne minory. Nie są ciężkie w utrzymaniu, i mnożą się stosunkowo łatwo.

Dzieki, na razie tak tylko wstepnie pytam. A w jakich warunkach (biotopie) to zyje? No i co na rowarzyszace do tego? Lsniacooczki?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(26-05-2019, 16:41 PM)bpiotrow13 napisał(a): Dzieki, na razie tak tylko wstepnie pytam. A w jakich warunkach (biotopie) to zyje? No i co na rowarzyszace do tego? Lsniacooczki?

Filtr, grzałka i wystrój.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(26-05-2019, 16:52 PM)tuptuś napisał(a):
(26-05-2019, 16:41 PM)bpiotrow13 napisał(a): Dzieki, na razie tak tylko wstepnie pytam. A w jakich warunkach (biotopie) to zyje? No i co na rowarzyszace do tego? Lsniacooczki?

Filtr, grzałka i wystrój.

Nie do 25 l pytam, nie lepiej trzymac z jakimis rozpraszaczami w wiekszym akwarium?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości