• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [Olsztyn] Szukam samicy pielegnicy zebry (Archocentrus nigrofasciatus)

#11
I pewnie już przy 4 cm zacznie się trzeć Tongue
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Mozliwe Smile Samiec jest jednak sporo wiekszy, sam jestem ciekaw jak to bedzie wygladalo. Wazne jest to, ze obie rybki bardzo mi sie podobaja. Samiec jest generalnie ciemny, samica bardzo kontrastowa. Male powinny wygladac bardzo ciekawie.
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Zebry, które kiedyś miałem okazję obserwować u kolegi odbywały tarło mimo dosyć dużej różnicy w wielkości.Samiec miał około 8-9cm a samiczka właśnie w okolicy 4cm.Bardzo ciekawie to wyglądało,taka mała samiczka z wielkim samcem i ładne stadko maluszków. Smile
Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Poki co akary tra sie drugi raz. Jeszcze jeden raz z ta para i byc moze reszta odlowie spowrotem do sklepu. Akurat ta para zawiera najladniejszego samca i nie jest rodzenstwem.
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(01-04-2011, 20:04 PM)nechor napisał(a): Akurat ta para zawiera najladniejszego samca i nie jest rodzenstwem.
No to dobrze Ci swię trafiło, a nie masz problemu z oddawaniem reszty do sklepu?
Nie robią Ci problemów ze zwrotem?

"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(02-04-2011, 08:16 AM)qbsztyk1 napisał(a):
(01-04-2011, 20:04 PM)nechor napisał(a): Akurat ta para zawiera najladniejszego samca i nie jest rodzenstwem.
No to dobrze Ci swię trafiło, a nie masz problemu z oddawaniem reszty do sklepu?
Nie robią Ci problemów ze zwrotem?

To zaprzyjazniony sklep, wiec problemow nigdy nie mam. Zreszta nigdy nie rozumialem niecheci sklepow do przyjmowania ryb od akwarystow. Nawet jesli chodzi o ew. choroby - przeciez kwarantanna i ew. leczenie nie powinno byc problemem dla sklepu ? No, chyba, ze chodzi o to, ze sprzedawcy/wlasciciele nie maja stosownej wiedzy i sie boja nieznanego - to juz inna sprawa. W tym swietle sklep o ktorym mowie wypada bardzo pozytywnie - obsluga jest full pro :-)
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(14-03-2011, 13:27 PM)nechor napisał(a): Ich opieka nad potomstwem przebija wszystko co widzialem do tej pory. Jest traktowana po macoszemu przez akwarystow jako "chwast rybny". Wg mnie zupelnie nieslusznie. To nie jej wina, ze sie latwo rozmnaza :-) A nikt chyb nie odmowi tym rybom piekna i ciekawych zachowan.

Mam te ryby w układzie 3 samce 2 samice i faktycznie ich opieka nad narybkiem przebija wszystkie, które widziałem. Samica potrafiła utrzymać w ryzach 100 innych ryb, przeganiając je na drugą stronę zbiornika. W zbiorniku powstała niewidzialna bariera, której inne ryby nie śmiały przekroczyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Witaj Mariusz. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości