• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma barlowi

(31-01-2019, 23:39 PM)tatakuby napisał(a): ... Myśle ze spokojnie możesz je połączyć z inkami lub cacatuoides.

Masz rację Piotrze lecz dodajmy że wszystko zależy od ilości ryb i wielkości akwarium. Trzymałem barlowi razem z parką kakadu przy dnie 160x60cm. Kakadu zajęły mniej więcej 1/4 akwarium do wysokości 30cm od dna i żadna ryba poza tą parką nie miała tam wstępu, poza tym rejonem ryby pływały w zgodzie lecz każde wpłynięcie na teren cacatuoides kończyło się ubytkami w płetwach barlowi. 
Schmeichel, barlowi to piękne i charakterne ryby lecz jeśli chodzi o kontakt z innymi dużymi Apistogramma to są one pierdołami i dostają po dupie, dysponujesz dnem 150x45?, wpuść lepiej jeszcze 2-3 samce i kilka samic, te ryby są o wiele ciekawsze gdy trzyma się je w grupie. 
Ja do dziś dnia żałuję że do barlowi wpuściłem kakadu i norberti, zajęły one połowę akwa a barlowi były ganiane z kąta w kąt.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(01-02-2019, 02:49 AM)Łuka$z napisał(a):
(31-01-2019, 23:39 PM)tatakuby napisał(a): ... Myśle ze spokojnie możesz je połączyć z inkami lub cacatuoides.

Masz rację Piotrze lecz dodajmy że wszystko zależy od ilości ryb i wielkości akwarium. Trzymałem barlowi razem z parką kakadu przy dnie 160x60cm. Kakadu zajęły mniej więcej 1/4 akwarium do wysokości 30cm od dna i żadna ryba poza tą parką nie miała tam wstępu, poza tym rejonem ryby pływały w zgodzie lecz każde wpłynięcie na teren cacatuoides kończyło się ubytkami w płetwach barlowi. 
Schmeichel, barlowi to piękne i charakterne ryby lecz jeśli chodzi o kontakt z innymi dużymi Apistogramma to są one pierdołami i dostają po dupie, dysponujesz dnem 150x45?, wpuść lepiej jeszcze 2-3 samce i kilka samic, te ryby są o wiele ciekawsze gdy trzyma się je w grupie. 
Ja do dziś dnia żałuję że do barlowi wpuściłem kakadu i norberti, zajęły one połowę akwa a barlowi były ganiane z kąta w kąt.

Zgadza się ale skąd je zdobyć?:-)Tatakuby a mi wydawało się,że czytałem kiedyś Twoje wpisy z których wynikało,że baenschi zdominowały barlowi ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie ma jednej odpowiedzi, co do połączenia tych rybSmile  Zagadam się z Łuka$z, że wszystko zależy od ilości ryb, wielkości akwarium a przede wszystkim wielkości i rozwoju ryb.
Ja byłem bardzo zadowolony z połączenia Kakadu i Barlowi. Ryby podzieliły akwarium, mnożyły się, jak szalone i wszystko funkcjonowało świetnie. 
Myślę, że to dzięki temu, że samiec Barlowi i Kakadu miały podobną wielkość, siłę, charakter i żaden nie dawał się zdominować. Prowadziły drobne potyczki na wyznaczonej granicy, którą mogłem wskazać co do milimetra. Przekroczenie jej powodowało atak.
Teraz mam Barlowi z Inkami i też jest ok. Wprawdzie w momencie, kiedy Inki miały 3 tarła naraz to Barlowi schowały się na okrojonym terytorium, ale mają się tam świetnie i same teraz mają tarło. Po prostu, kto ma tarło wywalcza sobie więcej przestrzeni. Mało ryb na cm dna a można je spokojnie łączyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To i ja dopowiem. Co do Kakadu wszystko zależy jaki się samiec trafi. Ja miałem już kilka. Jeden był nawet taka ciapa, że z samicą i młodymi pływał w 30 litrach. A teraz mam w 430 litrów dno 120x60 kilera - nawet stara samica co do tarła nie podchodzi mu przeszkadza, nie odpuści niczemu oprócz samic gotowych do tarła. Wcześniej był tam inny samiec i był totalny spokój.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tomku, czy to przypadkiem nie jest ten mój samiec?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Może z młodych po twoim. Bo niestety je pomieszałem razem i nie jestem pewien.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(01-02-2019, 12:44 PM)schmeichel napisał(a):
(01-02-2019, 02:49 AM)Łuka$z napisał(a):
(31-01-2019, 23:39 PM)tatakuby napisał(a): ... Myśle ze spokojnie możesz je połączyć z inkami lub cacatuoides.

Masz rację Piotrze lecz dodajmy że wszystko zależy od ilości ryb i wielkości akwarium. Trzymałem barlowi razem z parką kakadu przy dnie 160x60cm. Kakadu zajęły mniej więcej 1/4 akwarium do wysokości 30cm od dna i żadna ryba poza tą parką nie miała tam wstępu, poza tym rejonem ryby pływały w zgodzie lecz każde wpłynięcie na teren cacatuoides kończyło się ubytkami w płetwach barlowi. 
Schmeichel, barlowi to piękne i charakterne ryby lecz jeśli chodzi o kontakt z innymi dużymi Apistogramma to są one pierdołami i dostają po dupie, dysponujesz dnem 150x45?, wpuść lepiej jeszcze 2-3 samce i kilka samic, te ryby są o wiele ciekawsze gdy trzyma się je w grupie. 
Ja do dziś dnia żałuję że do barlowi wpuściłem kakadu i norberti, zajęły one połowę akwa a barlowi były ganiane z kąta w kąt.

Zgadza się ale skąd je zdobyć?:-)Tatakuby a mi wydawało się,że czytałem kiedyś Twoje wpisy z których wynikało,że baenschi zdominowały barlowi ?
Kiedys samiec baenschi był natarczywy ale czas zrobił swoje i nie dzieje sie nic groźnego. Na pewno sa przepychanki , ale takie normalne przeganianie bez jakikolwiek konsekwencji.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dzisiejsza sesja samca.


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Druga fotka wymiata Smile Spamuj jak najczęściej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dzięki Łukasz. Jestem bardzo ciekawy tego, jakie są wasze doświadczenia dotyczące odchowywania narybku przez obojga rodziców?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości