• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma barlowi

Super, że ta linia barlowi jest już od 2009 roku u nas. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie wiem czemu ale nie podoba mi się nazwa „barlusie” jak takie cipusie ... Big Grin
Nazwa barlowi to siła i moc Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
W moim Barlowiku jest jeden mega wypasiony Barlowi I założyciel, władca niepodzielny. Reszta to pył na wietrze, kiedy wpada
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(22-06-2018, 15:56 PM)tatakuby napisał(a): Nie wiem czemu ale nie podoba mi się nazwa „barlusie” jak takie cipusie ... Big Grin
Nazwa barlowi to siła i moc Smile
Dokładnie, mnie też skręca i zaczyna mdlić jak czytam o "barlusiach" 

(22-06-2018, 16:11 PM)silveroak napisał(a): W moim Barlowiku jest jeden mega wypasiony Barlowi I założyciel, władca niepodzielny. Reszta to pył na wietrze, kiedy wpada

No i właśnie zawsze w końcu jeden dochodzi do władzy absolutnej a reszta po kątach, dlatego mnie trochę znudziły. Żeby zaobserwować ciekawe zachowania tych ryb musiałbyś usunąć dorosłe barlowi i zostawić grupkę młodych, a na pewno odwdzięczą się widowiskowymi pojedynkami i przez długi czas będziesz mógł oglądać je w pełni nastroszone i "tańcujące" między sobą. Są to naprawdę ciekawe ryby i godne polecenia, szczególnie trzymane od małego w większej grupie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mam nadzieję, na te obserwacje. Cały czas mam powyżej 20 sztuk narybku. 
Na widowiskowość tego co dzieje się w akwarium nie narzekam. Samiec Barlowi zdominował inne Barlowi i 3/4 zbiornika. Na pozostałej części rządzi, jednak samiec Kakadu. Samce pływają wzdłuż wyznaczonej przez siebie granicy i się stroszą. Bardzo rzadko wpływają na swoje terytoria. W zasadzie tylko wtedy gdy zapędzę się podczas jedzenia. Na granicy walka, cały czas jednak trwa. Zazwyczaj psychologiczna, ale czasami się dzieje.
Do tego dochodzą walki samiczek, ochrona młodych, tarła... Wg mnie dzieje się nie mniej niż na początku, kiedy 4 samce walczyły w zbiorniku o dominację, tylko teraz to jest odrobinę bardziej poukładane.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dzięki kilku osobom a szczególnie Zimnej Zośce pojawiła się u mnie nowa parka, mam nadzieję dzikusów - dzięki wszysktim.

Trochę stresu miałem z samcem bo się dziwnie zachowywał, ale wygląda wszystko coraz lepiej.
   
   

a tu Łojcowa z pełnym pyskiem:
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A mnie nie wymieni, że cynk mu dałem Tongue.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(01-07-2018, 22:09 PM)Papja napisał(a): A mnie nie wymieni, że cynk mu dałem Tongue.

Nie chciałem nikogo pominąć i mi się słusznie dostałoSmile 
Dzięki Tobie wszystko się zaczęło.. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To ja pociągnę temacik. Na razie młodziutki samczyk od kolegi z postu wyżej. Haha

   

   

   

   
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Super zdjęcia. Widać, że ryby kwitną. Trafiły w dobre ręce
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości