• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Uaru fernandezyepezi

#1
No tak dzwonilem do diskus zoo zostalo im jescze okolo 10 sztuk uaru fernandezpenzi ale jak powiedzialem zonce ile kosztuja to nie byla za szczesliwaSmile a mi sie wydaje ze chca nie duzo jeszcze za 10 cm jedna 15cm.pozatym mam dzwonic w sobote o uaru amphiacanthoides takie troche wieksze tez okolo 10 cm zobaczymy. Czy uaru fernandezpenzi rosna tez takie duze jak te normalne ze tak je nazwie, bo jak ogladam na you tube to wygladaja duzo mniejsze??przyznam sie ze nigdy na oczy nie widzialem uaru fernandezpenzi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
One są porównywalne, tylko ze U. f. są delikatniejsze. No właśnie, ważna uwaga, bo tego nie zarejestrowałem - możesz zapewnić tym rybom niskie twardości wody (bliskie zeru) i pH <6.0?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
ok dzieki za informacje.


Załączone pliki
.jpg   img.archiwumallegro.pl.jpg (Rozmiar: 3.98 KB / Pobrań: 785)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(11-11-2011, 00:21 AM)pietia77 napisał(a): No tak dzwonilem do diskus zoo zostalo im jescze okolo 10 sztuk uaru fernandezpenzi ale jak powiedzialem zonce ile kosztuja to nie byla za szczesliwaSmile a mi sie wydaje ze chca nie duzo jeszcze za 10 cm jedna 15cm.pozatym mam dzwonic w sobote o uaru amphiacanthoides takie troche wieksze tez okolo 10 cm zobaczymy. Czy uaru fernandezpenzi rosna tez takie duze jak te normalne ze tak je nazwie, bo jak ogladam na you tube to wygladaja duzo mniejsze??przyznam sie ze nigdy na oczy nie widzialem uaru fernandezpenzi.

U. fernandezyepezi (od imienia i nazwiska ichtiologa - Fernandez Yepezi) są o 10 cm mniejsze od królewskich. Tak, cena jest wysoka (180 zł/szt., ale nigdzie indziej w Wawie w chwili obecnej ich nie ma - jeśli ktoś znajdzie, proszę o info, też kompletuję stado). Alek miał właśnie sprowadzić duże sztuki (być może już są), ale cena takich to wydatek rzędu 300-400 zł/szt.
Pamiętaj, że to ryba stadna - jedna padnie, trzy będą czuły się źle (nie ujrzysz w nich rysunku "pandy"). Jeżeli nie stać Cię na minimum pięć sztuk, zastanów się nad królewskimi, zdecydowanie tańszymi. Jeszcze jedna sugestia (ściśle związana z powyższą), nie łącz tych ryb z innymi (nawet spokojnymi).
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
mylsalem o pieciu,myslisz ze cena wysoka za ta wielkosc z tego co sie dowiadywalem w woj lodzki to powiem ci ze cena jest niezla,a powiedz mi czemu nie laczyc je z innymi???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
A mnie interesuje jak u nich z płochliwością bo osobiście nie znoszę jak przechodząc obok zbiornika słychać głuche dźwięki obijających się ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dator faktycznie, nigdy nie brałem pod uwagę że amphiacanthoides może przekraczać 30cm długości!
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(11-11-2011, 00:31 AM)piotrK napisał(a): One są porównywalne, tylko ze U. f. są delikatniejsze. No właśnie, ważna uwaga, bo tego nie zarejestrowałem - możesz zapewnić tym rybom niskie twardości wody (bliskie zeru) i pH <6.0?

Piotr, nie wariujmy, nie jest to konieczne co piszesz, pH nie musi być tak niskie do normalenego ich trzymania, może rozmnażania. Twardość tak niska, może być nawet zgubna. Ważne są stabilne parametry.
Jeszcze to co Darek napisał, stado jak papużki nierozłączki.
Tak na marginesie, jaka jest ich cena detaliczna (jaką Tobie krzyknęli) w Diskusie?
To jest jeden z gatunków mojej - wish list Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Kuba, polecam wątek:
http://cichlidenwelt.de/wbb/thread.php?t...r=0&page=1
Wynika z niego, że stabilne parametry to nie takie pewnik jeśli chodzi o sukces w hodowli tych ryb (i nie tylko).Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(11-11-2011, 01:07 AM)piotrK napisał(a): Kuba, polecam wątek:
http://cichlidenwelt.de/wbb/thread.php?t...r=0&page=1
Wynika z niego, że stabilne parametry to nie takie pewnik jeśli chodzi o sukces w hodowli tych ryb (i nie tylko).Smile

Piotr, przecież wiesz, że ja tylko ludzkie języki rozumiem (niektóre) Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości