• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pterophyllum scalare

#61
Pochwalę się i ja swoimi podopiecznymi - podobno to dzikusy, ale szczerze wątpię - te pasy jakieś takie nieregularne albo w zaniku. Pierwotnie miały to być Manacapuru od Arsika, ale były ostre cięcia budżetowe - okazyjnie nabyłem ową szóstkę rozbójników.

Tu składają ikrę

A tu zawzięcie bronią ikry - martwię się o resztę ferajny

Pływają w 450l - para doglądająca ikry zajęła 2/3 zbiornika i łomocze towarzyszy niemiłosiernie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
Wiem, że wątek stary ale postanowiłem, że to może być taki mój pierwszy krok. Co prawda już pisałem tutaj coś (a dokładniej to pytałem o różne rzeczy) ale wątku o swoim akwarium albo rybach jeszcze nie mam.
Przygodę ze skalarami dopiero zaczynam i chciałbym "przedstawić" kilku moich podopiecznych.

Takie sobie zwykłe ale mi dużo radości sprawiają.


[Obrazek: skalar_2014_08_26_244.JPG]

[Obrazek: skalar_2014_08_26_235.JPG]

[Obrazek: skalar_2014_08_26_233.JPG]

[Obrazek: skalar_2014_08_26_242.JPG]

[Obrazek: skalar_2014_08_26_238.JPG]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
To ja może coś dodam, zrozumiałego dla każdego macho Wink

   

.jpg   10645158_598063566980746_5946924895216536153_n.jpg (Rozmiar: 32.58 KB / Pobrań: 497)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
A mógłbyś to trochę dla "nie macho" przybliżyć? niestety google tłumacz nie jest mi przychylny :-) i czy to jest jako reakcja na mój post czy tak przypadkowo (bo temat stary odgrzebałem)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
Sylwek - chodziło tylko o to, żeby pobrylować znajomością hiszpańskiego. Ale gdyby na przyszłość interesowało Cię odróżnianie płci u skalarów (o co na razie nie pytałeś) to już będziesz wiedział. Po polsku się przecież nie dało...Smile
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
Macho - samiec, Hembra - samica
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
Zupełnie przypadkowo, bo dziś mi znajomy to pokazał Smile
Uczmy się języków. Jest to jednak tak obrazowo pokazane, że bez znajomości żadnego języka romańskiego, także można zrozumieć o co chodzi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
Kilka moich dzikusków z Peru jeszcze w zbiorniku tymczasowym 40gl.

   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
 Na 2 zdjęciu fantastyczny brokat. 


A wracając do płci Usmiech
Autor tych dwu zdjęć nie do końca był precyzyjny. Pierwsze ilustruje powiększone pokładełko samca, ale jeszcze daleko mu od pełnej wielkości, które jest największe w momencie oddawania mlecza. Natomiast drugie obrazuje wielkość i kształt pokładełka samicy w momencie składania ikry. Czyli zdjęcia pokazują pokładełka w różnych stadiach dojrzałości tarłowej. Niemniej jednak zdjęcia oddają istotę różnicy w kształcie pokładełek. 


Rysunek pierwszy jest taki sobie. Ale drugi bardzo udany. Sugeruje różnice w okresie międzytarłowym co jest trudne do zauważenia nawet przez wprawne oko. Ale jak się wie czego szukać to …  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#70
(27-08-2014, 12:06 PM)Killifish napisał(a): To ja może coś dodam, zrozumiałego dla każdego macho Wink
Co prawda inny gatunek, ale zasada budowy pokładełka jest taka sama:
   
samiec u góry
   
samica
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości