• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akara pomarańczowopłetwa

#1
Akwa ,sto trzy dłu, pięćdziesiąt szer, czterdzieści wys cm, czy moge do takiego akwa wpuścić 1+2 akary pomarańczowopłetwe?

[Obrazek: 62846_462914117111969_880716589_n.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Łatwiej się czyta, gdy wymiary akwa podaje się w liczbach.
Według mnie akwarium trochę za małe, jednak to spore byki rosną. No i chyba jednak w pary się dopbierają. Więc jedna z samic miałaby przekichane. Choć pewnie znalazłby się ktoś, kto w takim akwa trzymałby parę, według mnie dla nich akwa to 120cm.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(23-04-2013, 09:21 AM)qbsztyk napisał(a): Łatwiej się czyta, gdy wymiary akwa podaje się w liczbach.
Według mnie akwarium trochę za małe, jednak to spore byki rosną. No i chyba jednak w pary się dopbierają. Więc jedna z samic miałaby przekichane. Choć pewnie znalazłby się ktoś, kto w takim akwa trzymałby parę, według mnie dla nich akwa to 120cm.

wybaczcie że nie w liczbach ale liczby mi nie dzialają Tongue a chciałem 1+2 bo jak dobrała by sie para to jedna samice bym oddał i docelowo chciałem trzymać jedną pare
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ale 1+2 działało Confused
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nie boisz się że Ci je twoje Channy sterroryzują ?
Po co mieszać biotopy ?
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
A czemu to chcesz 1+2? Albo jedną parę albo kilka maluchów i z czasem redukcja do 1+1. Na parę tych pielęgnic zbiornik się nada, bo jest szeroki, ale w dłuższym okresie czasu (przy młodzikach) przygotuj się na znaczną redukcję roślin, zwłaszcza tych z lewej strony, co to za gatunek bo coś słabo widzę?Jeśli to Hemianthus micranthemoides to długo nie pociągnie.
P.S. Naprawdę ładny zbiornik.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(23-04-2013, 09:27 AM)bartosz napisał(a): wybaczcie że nie w liczbach ale liczby mi nie dzialają Tongue a chciałem 1+2 bo jak dobrała by sie para to jedna samice bym oddał i docelowo chciałem trzymać jedną pare

Jeśli już miałbyś taki myk robić, to raczej min 5-6szt młodych. Niech sobie rosną i z tej grupy jak dobierze Ci się para, to będzie dużo bezpieczniejsze, niż z trzech ryb dojrzałych dobierać parę. No i jest na to większa szansa. Bo nie zawsze musi być tak, że nawet z takiego układu jakaś para Ci się dobierze(1+2). Ale jak już powiedziałem, na Twoim miejscu robiłbym tak wtedy, gdy w planach masz większe akwarium (ale to oczywiście moje prywatne zdanie).
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
[quote='Killifish' pid='44540' dateline='1366702181']
Ale 1+2 działało Smile

tak nie działa mi pięć,sześć i pare innych klawiszy tak już jest jak ma sie dziecko w domu Wink

no ale nie otym chciałem popisać Smile

a co myśłicie o JACK DEMPSEY CICHLIDS
THREADFIN CICHLIDS ? (Z TEGO CO SIE DOWIEDZIAŁEM TO TE TO DZIKUSY )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Kuba tutaj masz dno 100x50=5000cm2, a moim zdaniem w standardowej 240 też by dały radę (dno 120x40=4800cm2)
bartosz a co mamy myśleć o tych rybach, które wymieniłeś? Pierwsze to p. niebieskołuskie, a drugie to kopik heckla. Ten ostatni jest znacznie delikatniejszy niż poprzednie gatunki, ziemiojad z BW (nie możesz go z nimi łączyć).
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(23-04-2013, 09:36 AM)junak-rider napisał(a): Kuba tutaj masz dno 100x50=5000cm2, a moim zdaniem w standardowej 240 też by dały radę (dno 120x40=4800cm2)

Pewnie masz rację, ale jednak długość akwa też ma tu swoje znaczenie.

Bartosz jeśli chodzi o ryby o których teraz napisałeś, to ten drugi (rozumiem, że chodzi o Acarichthys heckelii, to absolutnie się nie nadaje. Jeśli chodzi o Jacka (Rocio octofaciata), to według mnie podobnie jak pomarańczowopłetwe, choć już bardziej bym się decydował na Jacka niż na rivulatusy.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości