• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [25][Azja] Akwarium dla babek

#21
Ładnie sobie urządziły dno, po swojemu, teraz masz naturalnie Wink
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Świetne ryby Smile Zauważyłem że różnią się ubarwieniem.Zależy to od pozycji w stadzie ? Płci? Od nastroju ? Czy od warunków w jakich żyją ?
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(28-10-2012, 20:55 PM)PoCzĄtKuJąCy napisał(a): Zauważyłem że różnią się ubarwieniem.Zależy to od pozycji w stadzie ? Płci? Od nastroju ? Czy od warunków w jakich żyją ?

Dokładnie, znaczenia różnią się ubarwieniem. Myślę że wszystko to ma istotny wpław. Najbardziej wybarwiony (najciemniej) samiec jest dominujący. Możliwe, że występuje u nich polimorfizm. Posiadam 3 samce i 1 samicę- to ta słabo wybarwiona z podłużnym czarnym paskiem wzdłuż ciała Wink

Do tej pory nie mogę sobie poradzić z identyfikacją gatunku. Najbardziej prawdopodobne wydaje mi się że jest to Stiphodon sp. Raibinow.

Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Tak myślałem że ten ciemny to dominat w akwarium Smile Ciągle ganiał za innymi.
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Coś nowego w zbiorniku ?? Smile
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Oprócz tego że babki chudną ostatnio to nic nowego. Nie wiem czym to jest spowodowane, czytałem że u Stiphodonów dość często się to spotyka. Chudną z niewiadomej przyczyny i zdychają. Również inne osoby się z tym spotkały. Karmię je przeróżnymi pokarmami, głównie granulatami i tabletkami ze spiruliną oraz dla krewetek. Teraz też podaję im plankton zielony mrożonkę. Tak więc głównie roślinny, czasem jakąś tabletkę z większą ilością zwierzęcego wrzucę. Jako ciekawostkę podam że ostatnio podałem im Tetra Natura Algae, taki pokarm w żelu. Jadły to chętnie, ale drogie to jest 4 "paszteciki" kosztują ponad 20 pln na all... Wink

Niedługo postaram się jakieś zdjęcia albo film wrzucić.
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Może warto by je zbadać, póki żyją?
Albo na nie już czas. czy te zgony występowały też u młodych <mniejszych> osobników?

Swoją drogą, świetnie napisany artykuł o nich w najnowszym "Akwarium". Gratuluje Pawle.
Szkoda, że tak mało zdjęć jest w nim, ale to zapewne od Ciebie uzależnione nie jest a od wydawcy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(07-02-2013, 17:52 PM)Killifish napisał(a): Może warto by je zbadać, póki żyją?
Albo na nie już czas. czy te zgony występowały też u młodych <mniejszych> osobników?
Możliwe. Ale z tego co wiem te babki nie żyją zbyt długo. U mnie żadna sztuka nie padła.
Chudnięcie też nie występuje u wszystkich osobników. Jest to widoczne u osobników, które były "normalne" a w akwarium schudły po czasie.


(07-02-2013, 17:52 PM)Killifish napisał(a): Swoją drogą, świetnie napisany artykuł o nich w najnowszym "Akwarium". Gratuluje Pawle.
Szkoda, że tak mało zdjęć jest w nim, ale to zapewne od Ciebie uzależnione nie jest a od wydawcy.
Dzięki Wink Tak grafik wybrał jedne z najgorszych fotografii jakie miał do dyspozycji.
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Tak jak obiecałem, dodaję fotki Smile Postaram się też nagrać film, ale to już później bo ostatnio się nie wyrabiam.

   

   

   

   

Samica
   
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości