• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mini fishroom

Sorry za termometr musiał się odkleić zauważyłem dopiero na zdjęciu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mam problem z przeniesieniem mieszkańców z akwarium 150l do 384l. Dwie pary c.cutteri wyprowadziły młode , 2 pozostałe sztuki bez pary i miecze nie mają życia i raczej tak długo nie pociągną. Jak myślicie przekładać całość do nowego zbiornika jaki to będzie miało wpływ na dobrane pary? Na narybku mi nie zależy to ich pierwsze tarła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(14-03-2023, 21:11 PM)Krolik83 napisał(a): Mam problem z przeniesieniem mieszkańców z akwarium 150l do 384l. Dwie pary c.cutteri wyprowadziły młode , 2 pozostałe sztuki bez pary i miecze nie mają życia i raczej tak długo nie pociągną. Jak myślicie przekładać całość do nowego zbiornika jaki to będzie miało wpływ na dobrane pary? Na narybku mi nie zależy to ich pierwsze tarła.

Zdarza się, że silniejszy osobnik z pary zazwyczaj samiec, przepędza, lub w za małym akwarium poturbuje słabszego po utracie ikry/narybku. Trzymając się tego, że przepędzającym jest samiec, to w sytuacji gdy ma następną gotową do tarła samiczkę zajmie z nią rewir i reszta potoczy się w stronę ikry. Gdy nie znajdzie takowej to po ogarnięciu się porządzi się jak wściekły, aż hormony/humory Wink mu opadną i zabawa od nowa w parowanie. To raczej tak się odbywa jeśli stracie nie towarzyszy zmiana akwarium lub mocne przearanżowanie. Właśnie zmiana warunków wystroju powinna złagodzić trochę to zjawisko. Jednak pamiętaj co osobnik to odmienny obyczaj.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(14-03-2023, 21:36 PM)el_polako napisał(a):
(14-03-2023, 21:11 PM)Krolik83 napisał(a): Mam problem z przeniesieniem mieszkańców z akwarium 150l do 384l. Dwie pary c.cutteri wyprowadziły młode , 2 pozostałe sztuki bez pary i miecze nie mają życia i raczej tak długo nie pociągną. Jak myślicie przekładać całość do nowego zbiornika jaki to będzie miało wpływ na dobrane pary? Na narybku mi nie zależy to ich pierwsze tarła.

Zdarza się, że silniejszy osobnik z pary zazwyczaj samiec, przepędza, lub w za małym akwarium poturbuje słabszego po utracie ikry/narybku. Trzymając się tego, że przepędzającym jest samiec, to w sytuacji gdy ma następną gotową do tarła samiczkę zajmie z nią rewir i reszta potoczy się w stronę ikry. Gdy nie znajdzie takowej to po ogarnięciu się porządzi się jak wściekły, aż hormony/humory Wink mu opadną i zabawa od nowa w parowanie. To raczej tak się odbywa jeśli stracie nie towarzyszy zmiana akwarium lub mocne przearanżowanie. Właśnie zmiana warunków wystroju powinna złagodzić trochę to zjawisko. Jednak pamiętaj co osobnik to odmienny obyczaj.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Wylądują na dnie 160x60. Może się to jakoś ułoży jutro wyławiam. Co zrobić z narybkiem nakarmić inne czy przełożyć z rodzicami?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(14-03-2023, 21:47 PM)Krolik83 napisał(a): Wylądują na dnie 160x60. Może się to jakoś ułoży jutro wyławiam. Co zrobić z narybkiem nakarmić inne czy przełożyć z rodzicami?

Musisz odpowiedzieć sobie samemu czy Ci na nim zależy czy nie. Myślę że po pierwszym odchowie połaczonym z próbą wydania tego w jakiś sensowny sposób nie będziesz miał wątpliwości Wink


Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tak go załatwiła o połowę mniejsza para P.Panamensis. Jak myślicie taki ubytek w płetwach jest w stanie się zregenerować?


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A tu efekty 5 dni pracy jeszcze nie na 100% gotowe.


Załączone pliki Miniatury
                   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(15-03-2023, 18:56 PM)Krolik83 napisał(a): Tak go załatwiła o połowę mniejsza para P.Panamensis. Jak myślicie taki ubytek w płetwach jest w stanie się zregenerować?
Bez problemu, wszystko co wyrasta to odrośnie. Musiał się mocno stawiać, zamiast dać w nogi (płetwy).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(15-03-2023, 19:07 PM)stefan212020 napisał(a):
(15-03-2023, 18:56 PM)Krolik83 napisał(a): Tak go załatwiła o połowę mniejsza para P.Panamensis. Jak myślicie taki ubytek w płetwach jest w stanie się zregenerować?
Bez problemu, wszystko co wyrasta to odrośnie. Musiał się mocno stawiać, zamiast dać w nogi (płetwy).

Nie bardzo miał gdzie to był przechowalnik niby 140l ale 70x50x40.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dołożyłem mniejszych kamieni, tak już chyba zostaje w tym akwarium. Chyba że jeszcze bardziej zagracić dno? Obecna obsada P.Panamensis x5 H.nicaraguensis x6 P.Salvatoris x7.


Załączone pliki Miniatury
               
[-] Post Krolik83 otrzymał 4 Lubię to od:
  • sensej, stefan212020, takro, tazat
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości