• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Co to za drobnoustek?

#1
Byłem dzisiaj w sklepie i w szkiełku opisanym jako "drobnoustek beckforda" pływają 3 różne drobnoustki...
Zrobiłem parę zdjęć ale generalnie wszystkie wyglądają słabo... Postaram się w tygodniu jakoś zajrzeć tam jeszcze raz i zrobić poprawkę, ale może ktoś na podstawie poniższego potwierdzi obawy / zaprzeczy obawom i ew. będzie potrafił stwierdzić co to za cudaki, które mają towarzyszyć moim akarom Smile

[Obrazek: dMrBytY.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
No to są N. beckfordi, nie widzę innego drobnoustka w tym akwarium Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(11-04-2021, 00:46 AM)Papja napisał(a): No to są N. beckfordi, nie widzę innego drobnoustka w tym akwarium Wink

Cześć, na wstępie bardzo dziękuję za odpowiedź Smile

To teraz powiem co ja widziałem moim laickim okiem:
1) coś przypominającego drobnoustka ale praktycznie całe bordowe lub z bardzo intensywną czerwienią na całym ciele
2) drobnoustek beckforda który wygląda prawie jak z książki (z czerwoną dolną płetwą)
3) drobnoustek który nieco przypominał mi obrzeżonego (bez dodatkowych elementów kolorystycznych, żadnych czerwieni na spodzie, zwyczajnie poziome pasy)

opis na akwarium:
- drobnoustek beckforda
- kirys panda
- kirys czarny


Jutro będę się wybierał ponownie do sklepu to postaram się złapać je w jakimś lepszym ujęciu / ostrości Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Widziałem bekfordy od ikry do dorosłego osobnika w naprawdę dużych ilościach, więc trochę je sobie poobserwowałem w różnym stanie Wink. W tym akwarium pływają wybarwione samce, samice i zdominowane samce, stąd różnice w wybarwieniu.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Patryk ma rację. Ja też miałem w poprzednim baniaku bekfordy i też były ciemne ładnie wybarwione samce i jasne samice także nie ma tu nic dziwnego. Ja jeszcze w w tym akwarium widzę Gurami 1szt i kirysy. Ale żadnych obrzeżonych tam nie ma.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(11-04-2021, 13:22 PM)Papja napisał(a): Widziałem bekfordy od ikry do dorosłego osobnika w naprawdę dużych ilościach, więc trochę je sobie poobserwowałem w różnym stanie Wink. W tym akwarium pływają wybarwione samce, samice i zdominowane samce, stąd różnice w wybarwieniu.

(11-04-2021, 14:03 PM)zenek_8 napisał(a): Patryk ma rację. Ja też miałem w poprzednim baniaku bekfordy i też były ciemne ładnie wybarwione samce i jasne samice także nie ma tu nic dziwnego. Ja jeszcze w w tym akwarium widzę Gurami 1szt i kirysy. Ale żadnych obrzeżonych tam nie ma.


Podziwiam wiedzę... jutro pojadę i sobie je jeszcze raz dokładnie obejrzę Smile

W takim razie chyba skoro to jest wyjaśnione to chciałbym jeszcze dopytać - do akwarium ~ 144L (80 x 40 powierzchnia) - jaka ilość sztuk byłaby odpowiednia?
I czy coś z zestawu tetra cesarska / neon innesa - mogłoby się z nimi kłócić w przestrzeni wodnej czy raczej ryby nie wchodziłyby sobie w drogę?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Do takiego akwa spokojnie wejdzie 15 - 20 szt ale jako jedyne rozpraszacze. Jezeli chcesz polaczyc je z noeonami to mysle ze 10 drobnoustkow + 10 neonow (plus minus 2-3 szt) bedzie ok. 
Nie laczylbym ich z tetrami cesarskimi bo te rosna zdecydowanie wieksze i robia potężny mlyn w akwarium a neony i drobnoustki sa raczej spokojnymi rybami i takie towarzystwo tez wola. Kolejnym minusem w polaczeniu z tetrami bedzie "walka" o pokarm i na tym polu tez drobnoustki beda przegrane
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wrzucał fotek nie będę bo żadna fotka nie wyszła jakoś czytelna ale przy dłuższym wpatrywaniu faktycznie wydawały się podobne Smile

(12-04-2021, 10:51 AM)Qbek napisał(a): Do takiego akwa spokojnie wejdzie 15 - 20 szt ale jako jedyne rozpraszacze. Jezeli chcesz polaczyc je z noeonami to mysle ze 10 drobnoustkow + 10 neonow (plus minus 2-3 szt) bedzie ok. 
Nie laczylbym ich z tetrami cesarskimi bo te rosna zdecydowanie wieksze i robia potężny mlyn w akwarium a neony i drobnoustki sa raczej spokojnymi rybami i takie towarzystwo tez wola. Kolejnym minusem w polaczeniu z tetrami bedzie "walka" o pokarm i na tym polu tez drobnoustki beda przegrane

myślę tylko pod kątem neonków dlatego że mam już takowe w swoim akwarium i nieco się do nich przyzwyczaiłem Smile
Dziękuję za rady Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(11-04-2021, 13:22 PM)Papja napisał(a): Widziałem bekfordy od ikry do dorosłego osobnika w naprawdę dużych ilościach, więc trochę je sobie poobserwowałem w różnym stanie Wink. W tym akwarium pływają wybarwione samce, samice i zdominowane samce, stąd różnice w wybarwieniu.

Odkopię temat - jak rozróżniasz płeć u tych osobników?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10


Na tym filmie dobrze widać różnice samiec-samica.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości