• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Podłoża akwarystyczne - wątek zbiorczy.

Dla błazenków lepiej piasek (np. ten JBL Sansibar), czy może być taki żwirek https://zoomax24.pl/pl/p/Zwirek-zwir-akw...m/23032480?

Jako że dopiero zaczynam przygodę z rybkami, to jakie parametry wody mogą być zmienione przy zastosowaniu nieodpowiedniego podłoża? Co szczególnie sprawdzać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(18-05-2021, 16:12 PM)JanZ napisał(a): Dla błazenków lepiej piasek (np. ten JBL Sansibar), czy może być taki żwirek https://zoomax24.pl/pl/p/Zwirek-zwir-akw...m/23032480?

Jako że dopiero zaczynam przygodę z rybkami, to jakie parametry wody mogą być zmienione przy zastosowaniu nieodpowiedniego podłoża? Co szczególnie sprawdzać?
Jeśli błazenki, to akwarium morskie. A skoro tak, to piaski i żwiry kwarcowe się nie nadają. Do akwariów morskich używa się innych piasków - aragonitowych.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Strefa przejściowa Jeziora Malawi...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(18-05-2021, 16:12 PM)JanZ napisał(a): Dla błazenków lepiej piasek (np. ten JBL Sansibar), czy może być taki żwirek https://zoomax24.pl/pl/p/Zwirek-zwir-akw...m/23032480?

Jako że dopiero zaczynam przygodę z rybkami, to jakie parametry wody mogą być zmienione przy zastosowaniu nieodpowiedniego podłoża? Co szczególnie sprawdzać?

Wymieniony piasek JBL'a jest piaskiem granitowym, a ten który podajesz - ciężko określić "z czego jest".
Ten JBL'a jest sprzedawany jako pasujący zarówno do akwariów słodkowodnych jak i morskich.

Ale zapewne w przypadku akwarium morskiego zdecydowałbym się na jakiś piasek dedykowany stricte do akwariów morskich.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Trochę odkopuję temat ale dajcie znać jaki piasek teraz warto kupić. Bo przeczytałem wątek lecz opinia się zmieniała co jakiś czas.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja ze swojej strony polecę piasek od użytkownika allegro ,,Retne".
[-] Post schmeichel otrzymał 1 polubień od:
  • Nairams
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dzięki. A coś drobniejszego? Może jakieś marketowe naturalne typu do piaskownic?
I czy to powinien być kwarcowy czy granitowy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(10-01-2024, 17:35 PM)schmeichel napisał(a): Ja ze swojej strony polecę piasek od użytkownika allegro ,,Retne".

Też polecam. Nie zmienia parametrów, a to jest najważniejsze.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
[-] Post Ruki otrzymał 1 polubień od:
  • Nairams
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Na aukcji widzę ten opisany jako kolor naturalny w gradacji 0.6-1.2 bodajże i on ma bardziej fajny żółty kolor, przynajmniej na aukcji. Czy uważacie że kirysy Panda i Pigmej będą w nim mogły bezpieczenie grzebać? Są drobniejsze gradacje ale chyba one są białe....

Dopytuję bo miałem doświadczenie z JBL Sansibar i on jest mega drobny, ale drogi i płucze się dramatycznie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jaki kolor Wy wybieracie do SA?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie zwracam na to uwagi, bo i tak piasek mam przykryty warstwą detrytusu oraz liści. Smile Ja na tym 0.6-1.2 mam pigmejki i nie narzekają, a najważniejsze że mają nie uszkodzone wąsiki.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości