• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Muszlowce w kiszce 160x35x50

#21
W zbiorniku 40×160 to ja bym sie pokusil juz o pelna niecke z callipterusem, multikami i co tam z pasujacych dostepne. Mialem niecke w 40x120 i bylo troche malo, ale 160 dlugosci powinno byc ok.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(22-02-2021, 16:19 PM)jachu_ka napisał(a): Na początek muszę przekonać kobitę, że szkło szerokie na 40cm jednak się jakoś wciśnie. Big Grin

Miałem ten sam problem... mislo być 30... 35... A stanęło na 40 Smile nie wiem jak twoja, ale moja jak większość kobiet ma kiepską wyobraźnię... pokazałem jej , że baniak będzie mniej wiecej stad dotąd i czy się zgadza. Jak przyjechało szkło było kilka cichych dni ale się udobruchala Smile
Swoją drogą, 40 cm to minimum, no jak dojdą wzmocnienia A u mnie jeszcze belka oświetleniowa w poziomie wzmocnień to mam marny dostęp do grzebania w zbiorniku.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(22-02-2021, 18:35 PM)bpiotrow13 napisał(a): W zbiorniku 40×160 to ja bym sie pokusil juz o pelna niecke z callipterusem, multikami i co tam z pasujacych dostepne. Mialem niecke w 40x120 i bylo troche malo, ale 160 dlugosci powinno byc ok.

Ale 1 samiec na dwa nadal mało miejsca
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(22-02-2021, 18:50 PM)Goran napisał(a):
(22-02-2021, 16:19 PM)jachu_ka napisał(a): Na początek muszę przekonać kobitę, że szkło szerokie na 40cm jednak się jakoś wciśnie. Big Grin

Miałem ten sam problem... mislo być 30... 35... A stanęło na 40 Smile nie wiem jak twoja, ale moja jak większość kobiet ma kiepską wyobraźnię... pokazałem jej , że baniak będzie mniej wiecej stad dotąd i czy się zgadza. Jak przyjechało szkło było kilka cichych dni ale się udobruchala Smile
Swoją drogą, 40 cm to minimum, no jak dojdą wzmocnienia A u mnie jeszcze belka oświetleniowa w poziomie wzmocnień to mam marny dostęp do grzebania w zbiorniku.


Nie chcę żeby potem było na mnie, ale co najmniej 95% kobiet nie zauważy różnicy między 35 a 40. Dopóki nie weżmie colsztoka do ręki to się nie jorgnie. Podejrzewam że na c.pl nie wchodzi to musisz tylko pilnować żeby na fb nie napisać bo to potem różnie bywa. Dla pewności jak baniak przyjdzie to myślę że warto jeszcze wrzucić na fejsbuczka posta że właśnie przyszedł baniak 160x35x50.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(22-02-2021, 19:10 PM)barttsw napisał(a):
(22-02-2021, 18:35 PM)bpiotrow13 napisał(a): W zbiorniku 40×160 to ja bym sie pokusil juz o pelna niecke z callipterusem, multikami i co tam z pasujacych dostepne. Mialem niecke w 40x120 i bylo troche malo, ale 160 dlugosci powinno byc ok.

Ale 1 samiec na dwa nadal mało miejsca

No niby malo, ale z jednym juz jest na co popatrzecSmile Z drugiej strony w takim 150x50 po dwa samce ludzie trzymaja. Ale faktycznie lepiej jeden.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(22-02-2021, 19:51 PM)bpiotrow13 napisał(a):
(22-02-2021, 19:10 PM)barttsw napisał(a):
(22-02-2021, 18:35 PM)bpiotrow13 napisał(a): W zbiorniku 40×160 to ja bym sie pokusil juz o pelna niecke z callipterusem, multikami i co tam z pasujacych dostepne. Mialem niecke w 40x120 i bylo troche malo, ale 160 dlugosci powinno byc ok.

Ale 1 samiec na dwa nadal mało miejsca

No niby malo, ale z jednym juz jest na co popatrzecSmile Z drugiej strony w takim 150x50 po dwa samce ludzie trzymaja. Ale faktycznie lepiej jeden.

Niewiem jak u mnie rządził dnem 200x80
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Radził bym Ci też poważnie przemyśleć te Cyprichromis. Abstrahuje od tego czy one się nadają do tego zbiornika czy nie bo nic o tych rybach nie wiem, ale ja bym nie mógł patrzeć na zbiornik w którym 20 cm nad niecką calipterusów pomykają pelagiczne cyprichromisy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Kurde, tak się kończy jak ktoś dogoni swoje marzenie... jest miejsce, finans i zgoda kobity a ja na każdy biotop kręcę nosem. Najchętniej bym wywalił to 240 co już mam i postawił 1000l dla pawiookich, żeby mieć jedne w salonie i drugie w biurze. Big Grin
EDIT: Po konsultacjach "skobito" padło na którąś Amerykę, nie chcę tu więcej offtopować. Jescze raz dzięki za wszystkie rady. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Życie jest jak pudełko czekoladek. Big Grin Do fiszrumu, zwanego dla niepoznaki biurem doszło trzecie akwarium: 80x35x25, 6-7 cm piasku koralowego, filtracja na FZN-3 a wczoraj wpuściłem tam osiem multików. Smile
Najbardziej mi się podoba to, że stoi pod monitorami na biurku, centralnie przed nosem. Produktywność w przyszłym tygodniu pewnie mi spadnie, ale szef o tym wie. Big Grin
mąka krupczatka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości