• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Vitalis - nowe pokarmy dla ryb pielęgnicowatych i nie tylko

Pokarmy testowałem na małych żyworódkach (różne formy endlerów i dzikich gupików) oraz zbrojnikach (zwykłe sklepowe "glonojady").
Zasadniczo ryby dostają mrożonki, suchy pokarm daję raz - dwa razy w tygodniu.



Tropical Pellets S
Wielkość kulek raczej tylko dla wyrośniętych samic gupików, na pewno odpowiedni dla hodowlanych form tej rybki które są dużo większe. Zjadane z dużym apetytem. Granulki "miętolone" w pysku przez mniejsze osobniki tworzą sporo drobnego pyłku pobieranego przez narybek. Glonojady zjadają je również chętnie.
Vitalis Tropical Flakes
Pokarm miękki, w dużych płatkach, trudny do rozdrobnienia dla mniejszych rybek. Podawałem posiekany nożyczkami lub w formie zbitych kulek. Wyczuwalny rybi zapach chyba działa wabiąco, bo pokarm znika zaraz po wrzuceniu do akwarium. Zjadany chętniej niż NF (Premium Plant S i Premium Kristall XS), równie chętnie ryby jedzą tylko Hikari Fancy Guppy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dostalem probke płatków tropcal i jest super. Dzis doszedl zamówiony 500ml platkow i puszka dla dyskowców. Pelet dyskom od razu zasmakował Smile

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Czemu jest tak mało ofert tego pokarmu na allegro/w sklepach ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja kupuje u Krzysztofa z Aquarak na allegro faktycznie mało ogólnie ciężko dostępny pokarm w pl dużo sklepów oferuje vitalisa tylko dla morskich ryb.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Szkoda bo wg mnie z tych pokarmów które testowałem vitalis był najlepszy...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Holson morskie też możesz podawać te typowo dla pokolcow , to roślinożerne ryby
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Pewnie fabryka mała i nie wyrabia z masowym zapotrzebowaniem. Według mnie też jeden z najlepszych pokarmów i byłby niezłą konkurencją dla potentatów.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(11-11-2020, 00:16 AM)Sloma napisał(a): Pewnie fabtyka mała i nie wyrabia z masowym zapotrzebowaniem. Wedlug mnie też jeden z najlepszych pokarmów i byłby niezłą konkurencją dla potentatów.

Słabsza dostępność pokarmu jest niestety spowodowana pandemią. Sytuacja wraca do normy i dostawy w najbliższych tygodniach powinny zacząć docierać w miarę normalnie.

Co ważne? Pokarmy będą już wkrótce dostępne w nowych, ekologicznych opakowaniach wykonanych z 100% materiału podlegającemu recyklingowi.

Pokarmu będzie również więcej a stosunek ceny do ilości będzie jeszcze korzystniejszy dla akwarystów.

[Obrazek: 6e5bbf_22d29f19f4404f6a90f7ece2193c3435~mv2.webp]

Ważna informacja dla osób zgłaszających w ostatniej akcji chęć otrzymania próbek. Otrzymaliśmy informacje, że przesyłki mogły nie dotrzeć do Państwa. Prosimy o krótką informację na PW a postaramy się jak najszybciej dosłać próbki, tym razem firmą kurierską aby uniknąć ryzyka niedoręczenie przez Pocztę. Dziękujemy i przepraszamy za niedogodności.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jeśli jest szansa na próbki to poproszę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Na innym forum akwarystycznym przedstawiciel Vitalis wyłudził dane osobowe kilkunastu osób pod pretekstem darmowych próbek. Minął prawie rok i nikt nic nie dostał.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości