• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [ 520/340 l ] Banda Azjatów na Czarnym Lądzie.

#41
Tubylcy powiększają swoją liczebność. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu kolegi zenek_8 udało mi się sprowadzić całe dostępne w zoologu plemię szczupienczyków karlowatych w liczbie sztuk 10.
Moja radość przeplata się jednak z obawami, bo są bardzo małe. Coś koło 1 cm. Na razie się aklimatyzują, ale zastanawiam się, czy nie potrzymać ich jakiś czas w dużym kotniku, bo boję się czy coś ich nie zeżre. Do pyska razbory na raz się nie zmieszczą, ale uszkodzone chyba mogły by być. No i ten nieszczęsny KILER gurami jeszcze pływa bo nie mam czasu oddać go do zoologa.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
(31-10-2020, 18:46 PM)Goran napisał(a): Tubylcy powiększają swoją liczebność. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu kolegi zenek_8 udało mi się sprowadzić całe dostępne w zoologu plemię szczupienczyków karlowatych w liczbie sztuk 10.
Moja radość przeplata się jednak z obawami, bo są bardzo małe. Coś koło 1 cm. Na razie się aklimatyzują, ale zastanawiam się, czy nie potrzymać ich jakiś czas w dużym kotniku, bo boję się czy coś ich nie zeżre. Do pyska razbory na raz się nie zmieszczą, ale uszkodzone chyba mogły by być. No i ten nieszczęsny KILER gurami jeszcze pływa bo nie mam czasu oddać go do zoologa.
Goran zrób im koniecznie kwarantanne ,
Teraz jak masz afrykance to pora się pozbyć Azjatów

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Azjaci mają chyba u mnie dożywocieSmile Z 2 powodów..... lubie je Smile I złapanie ich teraz w tych patykach graniczy z prawdopodobieństwem trafienia 6 w totka. Jutro będę próbował złapać gurami bo on na pewno wylatuje. Wyplawki zniknęły więc jego misją dobiegła końca.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
(31-10-2020, 19:10 PM)Goran napisał(a): Azjaci mają chyba u mnie dożywocieSmile Z 2 powodów..... lubie je Smile I złapanie ich teraz w tych patykach graniczy z prawdopodobieństwem trafienia 6 w totka. Jutro będę próbował złapać gurami bo on na pewno wylatuje. Wyplawki zniknęły więc jego misją dobiegła końca.
Wyplawki są ale masz barwniaki to raczej ich nie zobaczyszSmile A co do Azjatów to się śmieje


Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Bart teraz już wiem czemu nie robiłeś podmian... u mnie na tydzień 10-15 litrów wody idzie w kosmos mimo prawie całkowitego przykrycia. Więc tylko dolewam. I po każdej dolewce nowej wody u Azjatów odzywa się popęd płciowySmile
Mam jeszcze pytanie w związku z dolewkami bo chemik ze mnie dooopa. Czy przy samych dolewkach wyparowanej wody to co źłe nie kumuluje się ? Bo parowanie to chyba jak destylacja. Czyli złe zostaje a czysta woda znika. Dobrze kombinuję ?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
(31-10-2020, 19:24 PM)Goran napisał(a): Bart teraz już wiem czemu nie robiłeś podmian... u mnie na tydzień 10-15 litrów wody idzie w kosmos mimo prawie całkowitego przykrycia. Więc tylko dolewam. I po każdej dolewce nowej wody u Azjatów odzywa się popęd płciowySmile
Mam jeszcze pytanie w związku z dolewkami bo chemik ze mnie dooopa. Czy przy samych dolewkach wyparowanej wody to co źłe nie kumuluje się ? Bo parowanie to chyba jak destylacja. Czyli złe zostaje a czysta woda znika. Dobrze kombinuję ?
Goran paruje czyste h20 dolewkę robisz z czystego ro , sole mineralne itd zostają w wodzie .co do samego parowania to idzie ci naprawdę sporo mi przy 200x80x50 przykryte w miarę szczelnie i sump tez przykryty oraz hydroponika tego nieda się przykryć paruje tyg w lecie około 7-9l .
U Ciebie może być ten myk ze masz obniżony poziom wody
Czas na dolewkę


Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
(31-10-2020, 19:24 PM)Goran napisał(a): Bart teraz już wiem czemu nie robiłeś podmian... u mnie na tydzień 10-15  litrów wody idzie w kosmos mimo prawie całkowitego przykrycia. Więc tylko dolewam. I po każdej dolewce nowej wody u Azjatów odzywa się popęd płciowySmile
Mam jeszcze pytanie w związku z dolewkami bo chemik ze mnie dooopa. Czy przy samych dolewkach wyparowanej wody to co źłe nie kumuluje się ? Bo parowanie to chyba jak destylacja. Czyli złe zostaje a czysta woda znika. Dobrze kombinuję ?
Przy samych dolewkach będzie wzrastać przewodność wody(za czym i twardość), NO3, fosforany i spółka. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
7/9 litrów na tydzień to niewielkie  parowanie.  
30/50 litrów lub więcej - tyle jest u mnie.  Prawie cały czas.  
Tyle że odkryte.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
(31-10-2020, 19:35 PM)Ruki napisał(a):
(31-10-2020, 19:24 PM)Goran napisał(a):
Przy samych dolewkach będzie wzrastać przewodność wody(za czym i twardość), NO3, fosforany i spółka. Wink
O tym właśnie myślałem. Czyli same dolewki nie są dobre.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
(31-10-2020, 19:37 PM)adams2121 napisał(a): 7/9 litrów na tydzień to niewielkie  parowanie.  
30/50 litrów lub więcej - tyle jest u mnie.  Prawie cały czas.  
Tyle że odkryte.
Jak miałem odkryte to 80l tygodniowo


Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka

(31-10-2020, 19:35 PM)Ruki napisał(a):
(31-10-2020, 19:24 PM)Goran napisał(a): Bart teraz już wiem czemu nie robiłeś podmian... u mnie na tydzień 10-15  litrów wody idzie w kosmos mimo prawie całkowitego przykrycia. Więc tylko dolewam. I po każdej dolewce nowej wody u Azjatów odzywa się popęd płciowySmile
Mam jeszcze pytanie w związku z dolewkami bo chemik ze mnie dooopa. Czy przy samych dolewkach wyparowanej wody to co źłe nie kumuluje się ? Bo parowanie to chyba jak destylacja. Czyli złe zostaje a czysta woda znika. Dobrze kombinuję ?
Przy samych dolewkach będzie wzrastać przewodność wody(za czym i twardość), NO3, fosforany i spółka. Wink
Łukasz przy barwniakach tej metody nie polecam jedynie ze duza hydroponika i w sumpie np phoousguard minus.
A nie wiem dlaczego twardości miały by pójść w górę?

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości