• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 200x80x60 - first step

#21
(26-10-2020, 23:07 PM)Goran napisał(a): O hydro się nie będę wypowiadał bo od tego jest bartSmile ja pomarudze o akwarium Smile takie ...... zimne jest..jesli taki był plan i zamysł projektanta, to kraina królowej śniegu super Smile

No i bardzo dobrze że marudzisz !!! Jest to nauka dla obmarudzonego o ile ten che słuchać - ja chcę. Obejrzałem, swoje zdjęcie i masz rację, fotka nie wyszła za tęgo, w praktyce nie jest tak źle, tło to BTN sand - czyli jak nazwa mówi jest piaskowe z dużym akcentem czarnego - na zdjęciu lipnie to widać, kamienie są  za jasne ale po prostu czegoś lepiej pasującego do tła nie znalazłem, piasek też jest ale tu znowu nie znalazłem nic ciekawego / w dobrych pieniądzach i o odpowiedniej gradacji i żeby nie kaleczył skrzeli, w zbiorniku w którym do tej pory ryby się kisiły miałem piasek dużo ciemniejszy a zarazem ciemnożółty - nie wiem jak to opisać - le miał jedną wadę która go zdyskwalifikowała - był wszędzie we wszystkich wirnikach pomp itp.

Natomiast oczywiście zaznaczam, że akwarium miał być możliwie jasny, bo niewiele nad nim światła jest (do zdjęcia mocno zwiększyłem moc lampy), no i klimaty herbaciane też mi się nie bardzo podobają. Chętnie wrzucił bym trochę liści ale przy tych moich koparkach to lipa by była, bo zostały by zaraz zakopane i tylko gniły w piasku. Planuję trochę dołożyć patyków, ale muszę się wybrać znowu do sadu, który mam po drodze, leży tam zwalona gruszka albo jabłoń, z której za przyzwoleniem wziąłem obecne patyki w postaci gałęzi.

W mojej samokrytyce uważam że w zbiorniku jest łysawo pod względem drewna i za dużo kamieni - ale tymi chciałem zrobić rewiry.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Jaka Ty masz tam filtracje bo ryby masz bardzo brudzące

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(27-10-2020, 19:29 PM)barttsw napisał(a): Jaka Ty masz tam filtracje bo ryby masz bardzo brudzące

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka


Może napiszę jak to całościowo wygląda

Zbiornik 960L
Filtracja:

Fluval FX6 - w koszykach sama ceramika, miks sera siporax i eheim substrat pro, w FX6 jest też po okręgu dużo gąbek gruboziarnistych.

Eheim Classic 600 - sama wata z allegro jaką mi wskazaliście w innym wątku (bankrutowałem na watę JBL-a Smile ), Eheim napędza też hydroponikę gdzie jak widać na zdjęciu są kulki

Grzałka eheim 400W
Brzęczyk eheim chyba model 400
Pompa strumieniowa Eheim 6000 - przykręcona działa na około 3500L/h
Światło nad hydroponiką 2x20W 6500K - naświetlacze
Światło nad akwarium to pozostała mi po roślinniaku lampa Twinstar - nie pamiętam dokładnie modelu, ale bardzo ładnie wybarwia ryby dlatego do czasu jak zrobię DIY z zadowalającym mnie światłem wybarwiającym ryby jest zamontowana na kubku liptona Big Grin

Temp 26C
ph około 6,6
NO3 do pewnego czasu rosło do poziomu - przedział pomiędzy 30 a 60 w skali barwnej testu JBL. Obecnie po dołożeniu skrzydłokwiatów jest między 15 a 30.

To chyba wszystko Smile

Edit - co ja mam takiego dobrego - aaa pamięć.

Zbiornik jest na razie przerybiony
Ryby:

10x Geophagus Brachybrantus +/- 15cm
8x Geophagus Jurupari +/- 12cm
kilka kosiarek - wiem nie ten biotop ale w innym wątku napisałem dlaczego zostają
4 x Kiryślik plamisty
-  kilka kirysków

Kiryśniki / kosiarki / kiryski zostają, czekam na dobranie się chociaż jednej pary Jurupari - 3 pary Brachybrantusa już mam - i myślę jak odłowić resztę - na razie nie mam pomysłu chyba wyciągnę pułapkę na ryby Aqua-Medic z piwnicy, innej opcji nie widzę.

Docelowo chciał bym mieć 2 pary GB i 2 pary GJ
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Tego się obawiałem , bardzo słabe filtracja A co więcej powiem praktycznie jej niema .
Jeśli Cię urazilem toprzepraszam, ale mówię co mysle

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(27-10-2020, 20:21 PM)barttsw napisał(a): Tego się obawiałem , bardzo słabe filtracja A co więcej powiem praktycznie jej niema .
Jeśli Cię urazilem toprzepraszam, ale mówię co mysle

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka

Nigdy się nie obrażam przy kulturalnej rozmowie / krytyce - po to takie dyskusje są.

Moje podejście do filtracji naświetliłem w wątku tu na forum, którego na szybko nie mogę znaleźć. Dla mnie w skrócie, filtracja to - filtr mechaniczny, krystalizujący wodę i zapobiegający ile się da zapchaniu biologii i hydroponiki. Filtracja biologiczna to taka, która nie dopuszcza do pojawienia się jakichkolwiek związków cyklu azotowego z wyłączeniem NO3. Dyskutowałem z Tobą na ten temat w innym wątku. Kubły u mnie swego rodzaju kompromis - nie mogłem mieć sumpa. Jeżeli nie zauważę u siebie amoniaku lub azotynów uważam, że biologia jest wystarczająca. W przeciwnym wypadku dodam jeszcze jeden kubeł o możliwie jak największej pojemności ceramiki. Po przemyśleniu u siebie zmieścił bym jeszcze zbiornik z pompą i złożem zraszanym ale boję się wiercenia w boku szyby zbiornika a pudełka przelewowego boję się jeszcze bardziej Wink

No i zaznaczam raz jeszcze nie gniewam się w żadnym wypadku Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Spoko , u mnie niestety przy tak brudzacej obsadzie nie przeszło by to , też mam trochę świra na tym punkcie , jeżeli tobie sprawdzają się kubly to jak najbardziej, to co mogę polecić kup sobie kulki maspecta dla polepszenia filtracji

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości