• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 200x80x60 - first step

#11
@Goran - tak trytytki to podstawa w domu. Rurki NIPCO podtrzymujące zbrojenie od samego początku były dla mnie kontrowersyjne ale nie wiedziałem co zastosować, na zdjęciu po środku są dwie takie rurki - jedna to podtrzymywacz, a druga z dużo mniejszym fi (może zdjęcie tego nie pokazuje) to pieprzona rurka z kablem 220V. Myślałem aby jej się pozbyć i jako poprzeczki zamiast nibco dać zwykły drut zbrojeniowy ale stchórzyłem, ponieważ ten kabel jest akurat waży a bez rurki bałem się, że beton go na tyle naciągnie, że go przerwie. Tak tak - z pokorą przyjmuję nagany "co za kretyn kładzie tak kable na podłodze" - było to spowodowane moim zapominalstwem podczas budowy. Tak czy inaczej nie teraz nie boję się o belki stropowe. Pozostaje tylko wniesienie zbiornika na górę i zalewanie. Planuję go zalewać próbnie wodą kranową na 4 raty i obserwować sufit i belkę na parterze. 

A tak apropos wnoszenia zbiornika - może jest ktoś z łodzi zdrowy i silny z chęcią do pomocy. Do pokonania mam 14 stopni > spocznik > 4 stopnie > spocznik > 14 stopni "META !!!" 
Waga samego zbiornika według szklarza około 140kg. Jak będą chętni do pomocy to pójdę na ustępstwa i pozwolę Wam wnieść go bez wody Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Dokładnie 148.8 z 12mm
Wniesienie tego załatw sobie z 4-5 ludzi ja swoje podobne tylko niższe i 10 kg mniej w 4 pewno na parter wnioslem
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
No to teraz będzie second step - czyli obudowa, stelaża z ytong i obudowa hydroponiki.


https://photos.app.goo.gl/QviL2jru6uGbZQ4X6


PS. jak tu normalnie wstawić obrazek ? Wybieram Wstaw obrazek daję odnośnik https i doopa Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Używasz opcji "Dodaj załącznik":


Załączone pliki Miniatury
   
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Kolego poziom wody w hydroponice w dół, dwa nie widzę zaworu do regulacji poziomu wody , trzy nie widzę koszykow z granulatem, cztery na co te blobale?
Bluszcz nie u każdego pociągnie oraz Asplenium nie jest to roślina do hydroponiki .
Na początku są fitonia i zielistka ?
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Wydaje mi się że hydroponika robi u kolegi za filtr biologiczny stąd ten poziom wody, a biobale to złoże biologiczne do ww akwa
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(25-10-2020, 22:46 PM)darkdivinity napisał(a): Wydaje mi się że hydroponika robi u kolegi za filtr biologiczny stąd ten poziom wody, a biobale to złoże biologiczne do ww akwa

Złożę jak się kręcą lub złoże zgłaszane i sporą ilość, jak leżą to żadne medium
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
@Ruki - dziękuję


@barttsw

- Poziom wody: nie ma potrzeby by był opuszczony - zerknij na zdjęcie, jest to kombinacja z mojej strony hodowania roślin w w rurze  PCW 110, rośliny są  ponad wodą, część korzeni jest w wodzie, czy to działa - oczywiście większa część tych roślin rosła do tej pory w zbiorniku 60l przykrytym kratką rastrową z powycinanymi dziurami.

- zawór - mógł by być tylko z jakim celu - poziom wody ustala odpowiednia wysokość rurki spustowej odprowadzającej wodę do zbiornika - rurka składa się z kilku członów, w każdej chwili mogę zmniejszyć / zwiększyć poziom

- koszyki z granulatem, tak jeżeli rośliny są w nich posadzone - moje wiszą nad wodą i opierają się na pokrywach 3 zbiorników - patrz zdjęcie

- bio-bale prosta sprawa, jest to złoże dodatkowe biologiczne - zgadzam się z tobą, że robotę robią w filtrze zraszanym, ale twierdzenie, że zanurzone nic nie dają to mocna przesada, a że mam go pół beczki w piwnicy to naturalną koleją rzeczy było ich wrzucenie

- bluszcz rośnie jak głupi - były to takie kilku listkowe badylki, Asplenium - miałem bardzo duże opory, dokładnie miałem taką opinie jak Ty, rośnie jak głupie co prawda nie wiem co to za odmiana i czy mnie zmusi do usunięcia z uwagi na rozmiary, posadzone jest w ten sposób, że tylko końce korzeni są w wodzie, gniazdo jest nad wodą, regularnie wypuszcza listki ze środka

- Fitonia i zielistka - owszem Kasia "se wetkła"

Moja hydroponika to połączenie dodatkowej filtracji z roślinami - pokrywy powodują, że przy wodzie 26C jest tam parówka - woda cały czas paruje i się skrapla, co dla np Asplenium działa bardzo dobrze. A jeżeli poziom wody opadnie na jakiś czas - np zanik prądu to też nie powinno od razu być tragedii.










   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(26-10-2020, 18:58 PM)robert_gorajski napisał(a): @Ruki - dziękuję


@barttsw

- Poziom wody: nie ma potrzeby by był opuszczony - zerknij na zdjęcie, jest to kombinacja z mojej strony hodowania roślin w w rurze  PCW 110, rośliny są  ponad wodą, część korzeni jest w wodzie, czy to działa - oczywiście większa część tych roślin rosła do tej pory w zbiorniku 60l przykrytym kratką rastrową z powycinanymi dziurami.

- zawór - mógł by być tylko z jakim celu - poziom wody ustala odpowiednia wysokość rurki spustowej odprowadzającej wodę do zbiornika - rurka składa się z kilku członów, w każdej chwili mogę zmniejszyć / zwiększyć poziom

- koszyki z granulatem, tak jeżeli rośliny są w nich posadzone - moje wiszą nad wodą i opierają się na pokrywach 3 zbiorników - patrz zdjęcie

- bio-bale prosta sprawa, jest to złoże dodatkowe biologiczne - zgadzam się z tobą, że robotę robią w filtrze zraszanym, ale twierdzenie, że zanurzone nic nie dają to mocna przesada, a że mam go pół beczki w piwnicy to naturalną koleją rzeczy było ich wrzucenie

- bluszcz rośnie jak głupi - były to takie kilku listkowe badylki, Asplenium - miałem bardzo duże opory, dokładnie miałem taką opinie jak Ty, rośnie jak głupie co prawda nie wiem co to za odmiana i czy mnie zmusi do usunięcia z uwagi na rozmiary, posadzone jest w ten sposób, że tylko końce korzeni są w wodzie, gniazdo jest nad wodą, regularnie wypuszcza listki ze środka

- Fitonia i zielistka - owszem Kasia "se wetkła"

Moja hydroponika to połączenie dodatkowej filtracji z roślinami - pokrywy powodują, że przy wodzie 26C jest tam parówka - woda cały czas paruje i się skrapla, co dla np Asplenium działa bardzo dobrze. A jeżeli poziom wody opadnie na jakiś czas - np zanik prądu to też nie powinno od razu być tragedii.
Strasznie nakombinowana ta hydroponika

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
O hydro się nie będę wypowiadał bo od tego jest bartSmile ja pomarudze o akwarium Smile takie ...... zimne jest..jesli taki był plan i zamysł projektanta, to kraina królowej śniegu super Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości