• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Aquastel Prudnik- pokrywy/oświetlenie

#1
Witam tak jak w temacie: 
interesują mnie opinie na temat pokryw tego producenta.

https://allegro.pl/oferta/pokrywa-alumin...e=facebook

Powyzjej przykładowy link do jednego produktu z ich oferty nie mogłem znałesc linku do wszystkich ofert.

Ktoś ma pokrywę od nich i może się wypowiedzieć?

Z góry dzieki za odp
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Witam. Nie mam konkternie tego producenta ale mam podobną alu 100x50 i drugi raz bym nie kupił. Często cieknie woda spod pokrywy po szkle(pokrywa jest położona na szybach na płaskownikach, tamtędy spływa część wyparowanej wody do akwa a część na zewnątrz). Tworzy się kamień i zacieki. Wizualnie zmniejsza akwarium. Przy dwóch kubełkach, jakiś wewnętrzny, grzałka, oświetlenie jest ciasno z wężami i kablami przez te otwory. Poza tym ok.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(26-10-2020, 21:20 PM)HOLSON napisał(a): Witam tak jak w temacie: 
interesują mnie opinie na temat pokryw tego producenta.

https://allegro.pl/oferta/pokrywa-alumin...e=facebook

Powyzjej przykładowy link do jednego produktu z ich oferty nie mogłem znałesc linku do wszystkich ofert.

Ktoś ma pokrywę od nich i może się wypowiedzieć?

Z góry dzieki za odp

Lampy jak na moje oko mają ok, jedna przyszła potłuczona i zwrot bez problemu i natychmiast. Mam dwie pokrywy od nich. Kwestie wizualne pomijam bo to kwestia gustu. Jeśli chodzi o skropliny to jak w większości chyba pokryw, choć u mnie nie było z nimi problemu (skapują do akwarium raczej w każdym razie nie miałem większych problemów z kapaniem czy zaciekami na szybach*) 


* miałem jeden incydent z kapiącą wodą i spuchniętą szafką, ale nie zwalam na pokrywę a a bardziej na siebie. Podmianka po ciemku, prawie na styk i kapilarnie po kablu poszło. 

Jeśli chodzi o wycięcia w pokrywie, jedną zamówiłem z dodatkowymi z boku i nie było problemu. Są raczej elastyczni. 


Ja mam 100x50 z 2x24W LED (power LED i Plant). Druga 40x60 ale to już inna technologia z jedna klapa bez belki i taką bym w mniejszym stopniu polecał. 

Jak chcesz to w wolnej chwili porobię fotki i wrzucę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dzięki za pomoc, poczytałem trochę opinii na allegro, pogrzebałem tu i tam i ostatecznie zamówiłem wraz z oświetleniem. Także za jakiś czas sam wyrażę swoją ocenę.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Mam pierwszą pokrywę od nich i może zacznę od minusów. Pokrywa nie jest malowana proszkowo a oklejana okleiną ( o czym raczej nie przeczytamy), oklejone są również panele górne. Póki co okleina nie odkleja się ale zbyt krótko użytkuję by mówić o sukcesie. Irytujące jest brak uchwytów na tylnej pokrywie i trzeba ją "wygrzebywać" by otworzyć tył pokrywy. Otwory na węże powinny być większe - dwie rury do jednego nie wejdą (w przypadku 2 filtrów), na jedną rurę ujdzie. Polepszy sprawę zdjęcie zaślepek. Irytujący jest nierówny podział pokrywy, belka nie przebiega przez środek, przez co nieco bardziej mamy zacieniony przód akwa a rozjaśniony tył. Przez to że przedni panel nakrywający jest szerszy przy otwieraniu mamy wodospad skroplonej wody większy niż w innych pokrywach. Kolejny minus że do T8 montują przedwojenne stateczniki magnetyczne i startery - musiałem przerobić na własną rękę. Pokrywa również była nieco luźna na akwarium z tego względu musiałem założyć ograniczniki by ją wycentrować na akwarium. Narożniki od wewnątrz nie są niczym zabezpieczone zatem warto pociągnąć wałek silikonu.
Jeśli chodzi o plusy, plusem są dość szerokie ranty (przy szybie 10 sporo jeszcze wystają) a co za tym idzie skraplająca się woda trafia do zbiornika a nie podcieka, tutaj nic nie zacieka (w pokrywie np. Aquaboro zawsze przedłużałem ranty bo zawsze te pokrywy puszczały wodę). Ogólnie estetyczne wykonane
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(01-11-2020, 14:17 PM)HOLSON napisał(a): Dzięki za pomoc, poczytałem trochę opinii na allegro, pogrzebałem tu i tam i ostatecznie zamówiłem wraz z oświetleniem. Także za jakiś czas sam wyrażę swoją ocenę.

I jakie wnioski? Może ktoś inny korzysta z pokryw tego producenta i podzieli się opinią. 

michal_kov - czy mógłbyś wrzucić fotkę (tutaj lub na PW) jak wygląda akwarium z tą kombinacją świetlówek, które wybrałeś?
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Mam tej firmy 160×60 zadowolony jestem przed położeniem na akwarium posmarowałam lekko silikonem i nie ma zaciekow. Tylna część można wywalić dociec szkło 4mm jakieś halogeniki dać albo kratka i rośliny przymocowac co lubię mokre nogi,no i u mnie symetrycznie zrobione wszystko i na życzenie otwory gdzie komu pasuje
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(24-01-2023, 11:45 AM)Bernard napisał(a):
(01-11-2020, 14:17 PM)HOLSON napisał(a): Dzięki za pomoc, poczytałem trochę opinii na allegro, pogrzebałem tu i tam i ostatecznie zamówiłem wraz z oświetleniem. Także za jakiś czas sam wyrażę swoją ocenę.

I jakie wnioski? Może ktoś inny korzysta z pokryw tego producenta i podzieli się opinią. 

michal_kov - czy mógłbyś wrzucić fotkę (tutaj lub na PW) jak wygląda akwarium z tą kombinacją świetlówek, które wybrałeś?

Hej - sorki że tak późno ale polecam na przyszłość tagować Smile

Zdjęcia z czasów kiedy świetlówki pracowały (już się popaliły niemal równo po 2 latach - ale lekko nie miały bo duże temp. miałem pod pokrywą).

Samo plant (a jednak nie - plant plus samorobne paski ciepłe wzdłuż krótszych boków) :    

Wszystko i chyba bez moich samoróbnych świateł zachodów i wschodów słońca :p    
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(24-01-2023, 11:45 AM)Bernard napisał(a):
(01-11-2020, 14:17 PM)HOLSON napisał(a): Dzięki za pomoc, poczytałem trochę opinii na allegro, pogrzebałem tu i tam i ostatecznie zamówiłem wraz z oświetleniem. Także za jakiś czas sam wyrażę swoją ocenę.

I jakie wnioski? Może ktoś inny korzysta z pokryw tego producenta i podzieli się opinią. 

michal_kov - czy mógłbyś wrzucić fotkę (tutaj lub na PW) jak wygląda akwarium z tą kombinacją świetlówek, które wybrałeś?

Witaj
Fakt minęło już trochę czasu gdzieś ten post umknął mi jak parę innych przy okazji Szok

Powiem tak, jak dla mnie pokrywa od aquastel jest właściwie "bezobsługowa" a to znaczy,że po prostu spełnia swoją rolę bez zastrzeżeń. Początek był klasyczny jak u większości producentów pokryw aluminiowych zaciekało z pod korony na rogach. Temat zamknąłem uszczelką okienną o przekroju "D", która przykleiłem na około na krawędzie szkła od tamtego momentu wszystko gra. Pokrywa sama w sobie jest fajnie wykonana - estetycznie, nity i inne elementy są dobrze spasowane. Moja pokrywa jest aluminiowa oklejona czarna okleiną z którą jak do tej pory nic się nie dzieje nie jest też jakoś szczególnie wrażliwa na otarcia. Jeżeli chodzi o tubę ledową, która była w zestawie z pokrywą to jest ona zdecydowanie najlepsza z czterech, które zamawiałem wówczas do wszystkich moich zbiorników. Dwie wzięte wówczas u innego producenta już odmówiły posłuszeństwa więc ostatnio nawet szukałem na allegro tych od aquastel i są jest spory wybór niestety ceny już zdecydowanie wyższe.

Podsumowując mam w domu zestawy pokrywy + oświetlenie od nexusa , aquadebo i aquastel i ta ostatnia jest według mnie najlepsza.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości