• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zawór odcinający

#1
Spotkaliście się z zaworami odcinającymi wodę od filtra w akwarium, a dokładnie odcinający tą wodę po sygnale z czujnika zalania umieszczonego np. w szafce w której stoi filtr?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(01-07-2020, 11:51 AM)Ginuha napisał(a): Spotkaliście się z zaworami odcinającymi wodę od filtra w akwarium, a dokładnie odcinający tą wodę po sygnale z czujnika zalania umieszczonego np. w szafce w której stoi filtr?

Da się tylko.to muszą być 2 elektrozawory jeśli.mowa tu kuble I urządzenie musi mieć wejście na takie elektrozawory
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Rozumiem, że boisz się, że kubeł wypompuje ci wodę na podłogę? Odcięcie wody to jedno, a co z odcieniem zasilania W prąd  ? Kubeł pracujący na sucho może się spalić chyba Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(01-07-2020, 16:38 PM)Goran napisał(a): Rozumiem, że boisz się, że kubeł wypompuje ci wodę na podłogę? Odcięcie wody to jedno, a co z odcieniem zasilania W prąd  ? Kubeł pracujący na sucho może się spalić chyba Smile

Bardziej intryguje mnie koncepcja automatyzacji wszystkiego w okół akwarium, niż boję się samego zalania. 
Ale owszem, o prądzie nie pomyślałam Big Grin (aczkolwiek to będzie prostsze do realizacji, bo większość systemów automatyki domowej ma takie urządzenia)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(02-07-2020, 08:48 AM)Ginuha napisał(a):
(01-07-2020, 16:38 PM)Goran napisał(a): Rozumiem, że boisz się, że kubeł wypompuje ci wodę na podłogę? Odcięcie wody to jedno, a co z odcieniem zasilania W prąd  ? Kubeł pracujący na sucho może się spalić chyba Smile

Bardziej intryguje mnie koncepcja automatyzacji wszystkiego w okół akwarium, niż boję się samego zalania. 
Ale owszem, o prądzie nie pomyślałam Big Grin (aczkolwiek to będzie prostsze do realizacji, bo większość systemów automatyki domowej ma takie urządzenia)

Są z aqua trendu ale nie do filtrów kubelkowych
Co do odcięcia prądu to wcale nie jest takie proste jak się to tobie wydaje
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Można zrobić taki system na zasadzie pływaka/czujki poziomu, czujka musiała by sterować przekaźnikiem który wyłączy zasilanie filtra. Temat wcale nie tak bardzo skomplikowany.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(02-07-2020, 10:06 AM)-KUBA- napisał(a): Można zrobić taki system na zasadzie pływaka/czujki poziomu, czujka musiała by sterować przekaźnikiem który wyłączy zasilanie filtra. Temat wcale nie tak bardzo skomplikowany.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Kuba gdzie chcesz dac ten czujnik ?
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A nie prościej kupić czujnik zalania do którego można podpiąć filtr oraz elektrozawór który byłby umieszczony na wężu zasilającym. Elektrozawór musiałby być typu n/z czyli normalnie zamknięty.
W razie wykrycia wody przez czujkę urządzenie odcina dopływ prądu do filtra i elektrozaworu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(02-07-2020, 10:21 AM)barttsw napisał(a):
(02-07-2020, 10:06 AM)-KUBA- napisał(a): Można zrobić taki system na zasadzie pływaka/czujki poziomu, czujka musiała by sterować przekaźnikiem który wyłączy zasilanie filtra. Temat wcale nie tak bardzo skomplikowany.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Kuba gdzie chcesz dac ten czujnik ?

Oj barttsw nie znasz sięSmile stawiasz kubeł do wiadra, zalewasz woda do połowy, na tym poziomie ustalasz pływak i jak się poziom podniesie to czujnik działa Haha

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(02-07-2020, 11:06 AM)Goran napisał(a):
(02-07-2020, 10:21 AM)barttsw napisał(a):
(02-07-2020, 10:06 AM)-KUBA- napisał(a): Można zrobić taki system na zasadzie pływaka/czujki poziomu, czujka musiała by sterować przekaźnikiem który wyłączy zasilanie filtra. Temat wcale nie tak bardzo skomplikowany.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Kuba gdzie chcesz dac ten czujnik ?

Oj barttsw nie znasz sięSmile stawiasz kubeł do wiadra, zalewasz woda do połowy, na tym poziomie ustalasz pływak i jak się poziom podniesie to czujnik działa Haha

Nie znam się bo nie używam kubłów
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości