• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 240L Azja

#1
Kolejny już 3-ci zbiornik. Tym razem w salonie i dlatego musi być CW oraz rośliny.
Udało mi się zdziałać coś takiego.
Wymiary 120x40x50h. Przód OptiWhite.
Oświetlenie Lampa na zamówienie z modułami LED, dł. 90 cm, 67 wat, 5760 lm.
32 moduły białe, 16 czerwonych i 8 niebieskich.
Automatyczne rozjasnianie godz. 08:00, automatyczne ściemnianie 22:00, od 22 do 23 oświetlenie nocne.
Filtr: Filtr JUWEL 600l/h Bioflow
Flora: głównie kryptocoryny ale są też anubiasy.
Fauna planowana (na razie akwa dojrzewa): Trichogaster trichopterus, Trichopsis vittata, Desmopuntius pentazona


   

   

oświetlenie nocne
   
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bedzie cieszyc oko. Do skrzeczykow moze warto zagracic bardziej? To bestie sa. 

A nie myslales o mozaikowych zamiast dwuplamych? Rodzinie moze sie bardziej beda podobaly. Z dwuplamych widzialem ostatnio u mnie w Warszawie ladne dwuplame podobne do dzikiej formy w Wietnamu z takim zoltym obrzezem pletwy brzusznej. Moge sprawdzic, czy sa jeszcze.

Btw z tydzien temu oddalem swoje T.Vitatta do sklepu, a szukalem dobrych rakSad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dzięki
No wiem że bestie. Zobaczę jak będzie i wtedy może zagracę jeszcze.
Widziałem Twoje ogłoszenie i nawet myślałem o nich ale ja już mam swoje ryby, które czekają w 60 litrach. Na razie mam jednego samca i kilka młodych, samica niestety została pokonana (za mały litraż jednak i samiec zamęczył).
Mozaikowe już kiedyś miałem i teraz chciałem mieć właśnie te. Miałem je kiedyś za dzieciaka i tak wróciło. Te ryby 1+2 oraz ok. 3 młodych też już mam w innym tymczasowym akwarium.
Także obsada kompletna tylko czeka aż akwa dojrzeje.
Nie chce też przerabiać tego zbiornika, ale jakbyś był w tym zoologu to zrób zdjęcie, albo podaj adres sklepu, czasami przejeżdżam przez Warszawę ale głównie wstępuje do Discuss zoo na Radzyminskiej.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Witam, ładniutkie akwarium ..Smile nawet bez ziemków Smile

Gurami dwuplame - czekam tylko jak będę miał wolny zbiornik na nowym regale i na pewno będę miał te ryby.. Wyrośnięte samce formy dzikiej w okresie tarła to według mnie jedne z najpiękniejszych ryb.  Może dochodzi tu też , tak jak u Slomy, nostalgia do czasów dzieciństwa  Smile Do dzisiaj pamiętam jak obserwowałem je podczas tarła . trzymałem je w 60 L .... A teraz mógłbym zapewnić im lepszy pokarm, lepszą wodę i więcej przestrzeni - to co mogło by z nich wyrosnąć ..  Kiedyś w Glaser Aqua widziałem dzikusy  - warto poszukać formy dzikiej...
Powodzenia z Azją  jedynym słusznym kierunkiem po za ziemkami Smile Smile Zartuje ..Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(06-03-2020, 14:54 PM)galimedes napisał(a): Kiedyś w Glaser Aqua widziałem dzikusy  - warto poszukać formy dzikiej...

Dla mnie dzika forma z Wietnamu, to bajka.. ponizej zdjęcie poglądowe z ksiażki...

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Niestety juz w sklepie obok mnie nie ma podobnych do formy dzikiej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dzięki koledzy. Będę się starał aby rybki miały dobrze. Chyba mam formę podobnej do dzikiej, trochę ma tej żółtej barwy. Za niedługo wstawię fotki to ocenicie.
A jedno tylko uprzedzę że mam wersję barwną marmurkową, nie takie typowe z widocznymi dwoma plamami. Nazwa ta sama Trichogaster trichopterus.
Trochę się martwię bo skubią rośliny, raczej te nagnite fragmenty ale nie wiem czy same nie odgryzają.

Mnie urzekły takie (zdjęcie z netu). Odmiana Trichogaster pectoralis (Regan, 1910) pot. Gurami syjamski (Snakeskin gourami)


.jpeg   images.jpeg (Rozmiar: 7.29 KB / Pobrań: 381)
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Nie za mocne te oświetlenie?
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie ma tego złego...
Dobrze, że jeszcze nie byłem u Ciebie oficjalnie bo zanim zajadę to będzie więcej do oglądania Wink

Dla mnie zarówno mozajki jak i dwie plamy to powrót do przeszłości. Mam nadzieję, że jak minie koronka to w końcu podjadę do Ciebie.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Zapraszam. Wówczas zrobimy wielkiego grilla i zatopimy marzannę tzn. koronawirusaHaha

@Kierowca...Wiesz że czasem aparaciki fałszują jasność, normalnie nie jest za jasno tylko na foto tak wyszło. Zależy od pory dnia.
Dziś fotkę zrobiłem wieczorem i efekt taki?

   

U mnie takie sklepowe pływają

   

   

   

Małe zawadiaki rosną

   

   

No i nie wiedziałem że tak bardzo spodobają mi się te brzanki.

   

   
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości