• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [ 220 l ] Zielone światełko dla pociągu

#1
No i stało się. Mam zielone światło od żony na nowy większy baniak Smile jako , że nadal mam małe doświadczenie poradzę się was , żeby wyciągnąć jak najwięcej z tego co mogę zrobić. Wszystko robione od zera więc jest szansa zrobić to dobrze.

1. Akwarium 
chyba trochę nietypowe z uwagi na wygospodarowane miejsce. Maksymalne wymiary jakie mogą być to dno 220x25. Wysokość do ustalenia tak aby było ok ( 40 ? ). Tu liczę na radę jaką wysokość. Na części szyby nakrywowe reszta zasłonięta hydro. Z uwagi na nietypowe wymiary muszę to gdzieś zamówić.  Jak grube szklo powinno być użyte ?
2. Filtracja
Myślałem o sumpie pod spodem lub multikani z obecnego baniaka jako biolog z zasysem na jednym końcu baniaka, oraz hamburg na drugim końcu z gąbką gr np 5 cm z którego wodę podam do hydro tuż nad lustrem wody. Mam do tego 2 pompki 800 l/h i pytanie czy to nie za mało? I czy to w ogóle dobre rozwiązania na filtrację ?
3. Oswietlenie
Prawdopodobnie jakieś naświetlacze w centralnej części oraz doświetlenie dla roślin nad chydro . Jakieś sugestie ?
4. Aranżacja, częściowo z istniejącej 112 .
Podłoże piasek i piasek ze żwirem,  tym razem bez tła strukturalnego ( czarne plecy ) dużo korzeni, jakieś kamyki, kokosy, rosliny te co są ( anubiasy, lotos tajwan, lotos czerwony, 
5. Woda. Czyste RO lub z domieszką kranu.  PH coś w okolicy 6.2 , KH 1, GH 7.  Temperatura 24÷25.
6. Obsada 
Istniejąca 
Pelvicachromis teaniatus Nigeria Red - 1+1
Trigonostigma heteromorpha - 11
Otocinclus affinis - 5
Military helmet - 4
I tu pytanie, co mogę dołożyć?
Myślalem o Corydoras hastatus 6÷8, 
Ale co jeszcze ? Jestem otwarty na propozycje. Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(26-02-2020, 23:50 PM)Goran napisał(a): No i stało się. Mam zielone światło od żony na nowy większy baniak Smile jako , że nadal mam małe doświadczenie poradzę się was , żeby wyciągnąć jak najwięcej z tego co mogę zrobić. Wszystko robione od zera więc jest szansa zrobić to dobrze.

1. Akwarium 
chyba trochę nietypowe z uwagi na wygospodarowane miejsce. Maksymalne wymiary jakie mogą być to dno 220x25. Wysokość do
Dalej już nie czytałem. Zupełnie bez sensu. Czyli masz miejsca na dwa kotniki a nie na większy baniak Sad
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
@Goran litości 220x25 to jak to dzikakuna nazwał kotniki a nie baniak przy dnie 220x80 a nie 220x25 Tongue i raczej wymiar pod hydroponike niż pod baniak Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Zrób chociaż 220x40.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tak czułem, że rzucicie się na mnie jak sępy na padline za te wymiary Smile Ale takie są realia niestety. Gdybym mógł to bym i 50 lub 60 zrobiłSad. Jak się da zdjąć płytę gkf ze ściany to może uda się 30 zrobić. Dodam tylko, że teraz w panoramie 112 l z tłem strukturalnym po bokach jest jakieś 23 cm A na środku 30.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(27-02-2020, 12:16 PM)Goran napisał(a): Tak czułem, że rzucicie się na mnie jak sępy na padline za te wymiary Smile Ale takie są realia niestety. Gdybym mógł to bym i 50 lub 60 zrobiłSad. Jak się da zdjąć płytę gkf ze ściany to może uda się 30 zrobić. Dodam tylko, że teraz w panoramie 112 l z tłem strukturalnym po bokach jest jakieś 23 cm A na środku 30.

Popatrz sam jak to proporcjonalnie wygląda
naprawdę a jak chcesz sumpa to odejmij sobie 300x150mm na komin
   
a tak z kominem
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Wiem że proporcje są jak pociąg ale teraz ryby mają do dyspozycji wagon, a potem będą miały cały skład. 
Ok.... trochę pokombinowałem... część ściany da się usunąć co da mi dodatkowe 5 cm i ostatecznie mogę jeszcze 5 wyjść do przodu więc to co da się uzyskać to 220x35x40. Dalej pociąg ale szerokotorowy Smile coś z tego odejdzie na ewentualnego hamburga i komin lub samego hamburga jeśli zdecyduje się na kubełek. Bo jak by nie było to tylko jakieś 300l brutto.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Obojetne na jaka filtracje sie nie zdecyduhesz bez dodatkowej cyrkulacji sie nie obedzie i nie patrz na litraż a na dlugość
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(27-02-2020, 22:20 PM)barttsw napisał(a): Obojetne na jaka filtracje sie nie zdecyduhesz bez dodatkowej cyrkulacji sie nie obedzie i nie patrz na litraż a na dlugość

Masz rację. Żeby przepchać wodę przez 2 m cyrkulacja będzie konieczna i chyba nie będzie prosto ją ustawić bo będzie wąsko i woda będzie chyba płynąć w jednym kierunku, a nie krążyć w koło.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Moze krążyć to wszystko da sie ustawic ale też to zależy co chcesz uzyskać
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości