• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Guianacara geayi

Najbardziej pielęgnicowate zachowania poznaje się dopiero podczas tarła i opieki nad młodymi:-):-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Na razie nie pchaj łap do akwarium bo zniszczysz im gniazdo.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(03-08-2019, 11:05 AM)dzikakuna napisał(a): Na razie nie pchaj łap do akwarium bo zniszczysz im gniazdo.

Ech - dopiero teraz przeczytałem Undecided

Mój błąd, pewnie im popsułem robotę - zrobią nowe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ale jak to?! Na Forum zagląda się co dziennie! Rotfl
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Od paru dni narybek tych pięknych "koparek" pływa w akwarium z krewetkami. Jak dobrze pójdzie za jakiś czas znajdą się jakieś sztuki do kupienia, na razie piszę tylko informacyjnie bo nie wiem ile z nich przetrwa. Zdjęcie małych jeszcze z rodzicami. [Obrazek: f8679e47d4195d1e7e188df367420220.jpg]

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Do akwarium 120x40x40 kupiłem kiedyś 6 sztuk młodych G. Geayi, jedna w tajemniczych okolicznościach się rozpłynęła i teraz pływa 5 sztuk. Kilka (albo nawet kilkanaście) razy było już tarło i młode, ale nigdy nie przeżyły dłużej niż ok. tydzień, bo też nie starałem się ich odchowywać, ani w żaden sposób nie pomagałem rodzicom. Raz nawet w tym samym czasie pływały dwie grupki młodych po przeciwległych stronach akwarium. 
Myślę, że juz jest pora na zredukowanie do jednej lub dwóch par. No właśnie, tylko ile ich zostawić? Dodam tylko, że nie mieszkam w domu, w który jest akwarium (studia), więc nie obserwuję ryb codziennie i nie będę mógł zareagować w razie jakiejś mocniejszej spiny. 
Poza Gujankami w akwarium są teraz tylko 2 żałobniczki, ale mam zamiar kupić jakieś stadko rozpraszaczy. Może ktoś ma jakieś propozycje sprawdzonego towarzystwa dla Gujanek? Wink

I jeszcze jedna sprawa. Poniżej wrzucam dwa filmy. Pomoże ktoś z rozpoznaniem płci moich ryb? Smile




Tak, wiem, że brudne Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Sprawdzą się "wysokie" ryby nawet długoterminowo, przy wyrośniętych gujankach. Żałobniczki mogą być spoko, więc uzupełnienie stada wystarczy.
Takto na pewno się sprawdzają Hyphessobrycon anisitsi. I zapewne wiele innych, na przykład cytrynki, czy Perezy. Wink

Ja mam podobną sytuację, że mnie nie ma zazwyczaj na miejscu. I przez to polubiłem brudne i dzikie baniaki jeszcze bardziej, więc Twoje akwarium kupuje mnie, jak paczkę żelków. Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(04-09-2020, 10:41 AM)mimo12 napisał(a): Ja mam podobną sytuację, że mnie nie ma zazwyczaj na miejscu. I przez to polubiłem brudne i dzikie baniaki jeszcze bardziej, więc Twoje akwarium kupuje mnie, jak paczkę żelków. Big Grin

Cieszę się, że chociaż Tobie się podoba Rotfl 
Właśnie żałobniczki mnie troszke irytują przez to jakie robią im się problemy z pływaniem u mnie. Widać to na pierwszym filmie wyżej na samym początku. Nie wiem czy to problem z pęcherzem pławnym czy coś innego. Nie wiem też czym to może byc spowodowane. Zadnym innym rybom się nic nie działo w tym akwarium do tej pory, a były pielęgniczki i rodostomusy kiedyś.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Możliwe, że to kwestia pęcherza pławnego. Zdarza się, że hodowlane mają słabe pochodzenie - chów wsobny i inne takie, co skutkuje większą podatnością na jakieś schorzenia. U bojków to choroby płetw, a gupików krzywy kręgosłup.
Jak z poziomem NO3?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości