• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akara pomaranczowopletwa bliska smierci

#1
Video 
cześć moja akara pomaranczowoetwa jest goniono przez samca od kilku dni. Mam 2 sztuki w 375l około 12cm. Samica wyglada tragicznie, łuski poobgryzane, tak samo płetwy. Ledwo co pływa i się przewraca. Dzisiaj po powrocie do domu z urlopu zauważyłem jej krytyczny stan i ja przełożyłem do 30l. Wyglada jak na zdjęciu. Dokonać eutanazji czy co robić???? Odrodsna jej łuski?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nie dodałeś zdjęcia. Ryby potrafią przeżyć spore poturbowanie, ale nie wszystko.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Oddziel je kratka od siebie koniecznie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Loobo ryba jest już w zbiorniku 30 l więc nie trzeba oddzielać nic siatką. Aby ocenić faktyczny stan ryby niezbędne są zdjęcia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
No tak tak, ale 30L dla ryby 12cm to chyba jej tylko stresu dolozy. Lepiej byloby jej w glownym zbiorniku ale oddzielonej kratka/szyba/czymkolwiek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(01-07-2019, 10:56 AM)Loobo napisał(a): No tak tak, ale 30L dla ryby 12cm to chyba jej tylko stresu dolozy. Lepiej byloby jej w glownym zbiorniku ale oddzielonej kratka/szyba/czymkolwiek.
Też jestem tego zdania, w dodatku w większym szkle woda jest stabilniejsza niż w 30tce.
Ja mam swoje akwa przedzielone siatką z ogrodniczego a calość usztywniona 4 tyczkami z tworzywa. Całość kosztowała z 20zł  na wymiar  100x80cm
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Macie rację ale skoro ryba już jest przeniesiona to będzie miała więcej stresu jak ciągle będzie przekładania ze zbiornika do zbiornika.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
witam! podłącze się do tematu. mam identyczną sytuację u siebie. samiec bardzo atakuje samicę i ją rani. zbiornik 180l . samiec ma ok 13 cm a samica max 9 cm. jest to dobrana para bo miała już 4 mioty. od jakiegoś prawie tyg jest taka sytuacja i samica non stop w grocie siedzi bo samiec nie daje się ruszuć na krok. proszę o poradę bardziej doświadczonych hodowców tego gatunku. co dalej z tą parą będzie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Tak często bywa po nie udanym tarle. Do puki samica nie dojrzeje do kolejnego, będzie prześladowana. Być może zaczęło im być za ciasno w 180l....
Po za tym, pielęgnice to nie albatrosy... zdarzają się kłótnie "małżeńskie" i rozwody.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
180l to jest odpowiedni zbiornik dla młodej pary rivulatus, na ich pierwsze tarła, tylko, że Twoje ryby już zaczynają przerastać to akwarium i problem z agresją będzie się pogłębiał.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości