• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Betta... tylko skąd

#1
Witam będę poszukiwał jakiś ciekawych odmian bojownika do BW i tu pojawia sie problem, zna ktoś może hodowce/importera który byłby w stanie odsprzedać takowe obecnie jeszcze nie określiłem gatunku bo to jest zależne od tego co uda mi się znaleźć. Z dostepnością jest krucho pisałem do kilku osób polecanych na grupach BW i nikt obecnie nie ma bettasów... [/size][/color][Obrazek: icon_sad.gif]
Pisałem do Aquarak, akwapasja, FF
Akwarium dopiero jest klejone także rybki do kwestia 3-4 tygodni ale patrząc na to jaki jest problem z dostępem do nich to wolę już zacząć szukać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Dzięki za temat. Będę się przyglądał wątkowi bo interesuję się od jakiegoś czasu nabyciem czegoś ciekawego.
Rzeczywiście na rynku oprócz tzw. standardowych labiryntowców nie ma nic ciekawego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Flower fish .Warszawa 
Jeśli szukacie czegoś wow. 
Najlepiej bezpośrednio dzwonić
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(10-06-2019, 06:13 AM)adams2121 napisał(a): Flower fish .Warszawa 
Jeśli szukacie czegoś wow. 
Najlepiej bezpośrednio dzwonić
Flower fish ma chyba tylko ozdobne? Z bojownikami z Azji jest dziwna sprawa, bo właśnie można trafić naprawdę fajne okazy od ręki w sklepach. U mnie do sieciówki w galerii handlowej niedaleko domu (Warszawa King Cross Jubilerska) przyjechały w zeszłym tygodniu Betta smaragdina "guitar", chociaż to nie do końca BW, ale ciekawy. Tak samo od ręki trafiłem kiedyś Bette rutilans w Amusteli na Ursynowie, które zobaczyłem przechodząc. Zasadniczo w Warszawie warto przez jakiś czas monitorować sklepy (np. Amustela, Rogatek, Discus) i coś ciekawego się powinno trafić.

Z innych ciekawych labiryntowców, to np. są/były ostatnio dwa gatunki skrzeczyków u Rogatka, a Snejpas ma jakieś afrykańskie na wydaniu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tak 
Lecz gdy sprowadza ozdobne , inne przy okazji może się uda ?
Jeden Telefon i będzie wiadomo .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Do flower fish pisałem i nie mają , mają się dopiero rozeznać czy jest opcja ściągnięcia, a że mieszkam prawie w Bieszczadach to za wielu ciekawych zoologiczny do monitorowania nie mam

(10-06-2019, 12:12 PM)kubraksnk napisał(a): Do flower fish pisałem i nie mają , mają się dopiero rozeznać czy jest opcja ściągnięcia, a że mieszkam w Sanoku na Podkarpaciu   to za wielu ciekawych zoologiczny do monitorowania nie mam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Futermelok ostatnio z Francji ściągał B. rubra. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja mam B. coccina i B. imbellis ale nie na wydanie. B. coccina pilnuje gniazda, nie wiem tylko czy nie zje młodych jak ostatnio.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Betta Mandor  
Betta sp. przyleciały jako imbellis ale nie do końca nimi są.
 Te gatunki mi jeszcze zostały.

A ostatnio przez moje recę przeszły:
Coccina,
Brownorum,
Rutilans,
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Bardzo możliwe, że moje coccina to od Ciebie. Wiesz może jak stare to ryby? Zaskoczyły mnie rozmiarem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości