• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: szukam patentu na oświetlenie

#11
To której lepsze, 6500 K czy 8000k? Niby to drugie jest bardziej pod rośliny a u mnie ich wiele nie będzie...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(15-05-2019, 17:39 PM)novi napisał(a):
(15-05-2019, 13:23 PM)Awokado napisał(a): Mam 3 sztuki na akwarium długości 100cm, efekt bardzo ciekawy, naświetlacze o barwie światła 5500-6500K + pasek led na środku zbiornika barwa 8500K.  Dodatkowym plusem naświetlaczy jest to, że np. 1-2 sztuki możesz wykorzystać jako światło wieczorne

Tak zapytam - jakie to naświetlacze? ze zmiennym natężeniem światła?.
U siebie do tego celu korzystam z taśmy LED - zapala się jako wieczorowa a potem nocne. Naświetlacze 2x20W jako podstawa, południe to HQI 2x75W plus 2godz. 1x150W - akwa 720L.

Tak jak ktoś już wspomniał to taniocha te moje naświetlacze. Połączone ze sobą jednym kablem i wtyczka. Żaden ze mnie elektryk i nie wiem co Ci odpowiedzieć na pytanie o zmienne natężenie światła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Pewnie chodziło mu czy masz zamontowany do nich jakiś sciemniacz, ewentualnie pilot do sterowania.
Naświetla że mają jeden minus, są nieestetyczne i ciężko je zakamuflować.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
U mnie wszystko zmieściło się pod pokrywą i nie widać naświetlaczy. Nie mam żadnego ściemniacza/sterownika są połączone ze sobą i tyle. Co do koloru, jeżeli chcesz mieć jedną barwę to poszedłbym w kierunku 6500K. Jeśli dasz tylko 8000K będzie nienaturalnie jasno.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(16-05-2019, 13:05 PM)Awokado napisał(a): U mnie wszystko zmieściło się pod pokrywą i nie widać naświetlaczy. Nie mam żadnego ściemniacza/sterownika są połączone ze sobą i tyle. Co do koloru, jeżeli chcesz mieć jedną barwę to poszedłbym w kierunku 6500K. Jeśli dasz tylko 8000K będzie nienaturalnie jasno.
Jak to rozwiązałeś - przywierciłeś je do pokrywy?

Zgadzam się - jak jedna barwa to raczej 6500 K
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Dokładnie. Wypatroszyłem plastikową pokrywę i do jej tylnej części przykręciłem trzy naświetlacze. Trzyma się bardzo dobrze, nie wpadnie do wody. Zawsze można to też wzmocnić jakąś aluminiową listwą, żeby nie trzymało się tylko na plastiku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
6500K zbliżone jest do światła dziennego więc uważam za najlepszy wybór.
8000K jest zbyt niebieskie, dla mnie lekko uciążliwe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości