• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Thorichthys meeki

No właśnie dlatego przechylilem świetlówke ledową żeby świeciła na tył.
Mogę zrobić tak żeby świeciło na pokrywę, będzie jeszcze lepiej. Nie wydziela aż tyle ciepła żeby się stopiła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Te miecze możesz w sumie dodać. Z 5 sztuk w sumie nawet. Meeki się powinny przy nich trochę ośmielić. Parametry wody badałeś? PH, twardości, azot? To też może być powodem stresu u ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mam zamówione 3szt (1 samca i 2 samice).
Ph jak badałem to było coś koło 7,5, woda w Łodzi jest dość twarda, plus jeszcze kamienie pewnie swoje robią ale nie badałem, azotu też nie mierzyłem ale robię co tydzień podmiany, nie ma kto syfu żeby się azot aż tak kumulował.
Po prostu są płochliwe jak ktoś jest koło akwa, bo jak usiądę na łóżku 1m dalej i chwilę bez ruchu posiedzę to wypływają z kryjowek i normalnie przetrząsają każdy kąt.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Miałem tak samo. Kupilem 5 sztuk i wpuścilem do pustego, przygotowanego akwarium. Jako pierwsze ryby. Jak podchodzilem do awkarium to znikaly, sytuacja poprawila sie po 3 tygodniach jak wpuscilem do nich 5 pielegnic sajica, ktore choc male, byly dosc odważne Big Grin jak widać parametry wody, wystroj, w tym przypadku nie mialy udzialu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Niestety, zielonych mieczyków nie uda mi się dostać Sad co powiecie na takie coś: https://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/...splendens/

Jak nie to pójdę w najczęstsze czerwone mieczyki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Cześć
Na forum mamy "zielone mieczyk".
Ja mam tylko kilka małych, ale może kolega Jaca ( z Pajęczna- więc masz blisko) ma?
Popytaj, załóż wątek na "kupię"
Tomek
[250L]Amatitlania nanolutea+Cryptoheros spilurus+Xenotoca doadrioi
[100/200L]Channa
[60L]
[60L]
[60/200L] A. cacatuoides+P. innesi
[50/200L] M. Opercularis
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(26-02-2019, 16:32 PM)patryk1724 napisał(a): Miałem tak samo. Kupilem 5 sztuk i wpuścilem do pustego, przygotowanego akwarium. Jako pierwsze ryby. Jak podchodzilem do awkarium to znikaly, sytuacja poprawila sie po 3 tygodniach jak wpuscilem do nich 5 pielegnic sajica, ktore choc male, byly dosc odważne Big Grin jak widać parametry wody, wystroj, w tym przypadku nie mialy udzialu.

Miałeś rację Big Grin wpuściłem dzisiaj 5 dorosłych Amek Wspaniałych to Meeki od razu zaczęły bez lęku i chowania pływać po całym akwarium...
Mam stadko Amek od 8cm do 11cm. Także Meeki im nie zagrażają póki co bo mają jakieś 3 max 5cm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
I znowu mam meeki Big Grin Tym razem Thorichthys meeki Rio Usumacinta F1 - mają ok 4 cm.

   

   

   

   
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To te od snejpasa? Bardzo ładne....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tak, od niego Big Grin
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości