• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Kamole i maty.

#21
(30-09-2013, 20:48 PM)zyyys napisał(a): dla mnie karimata nie jest naturalna Tongue - ale jak Twoim rybom służy to mnie nic do tego ;-)

Jasne ze nie jest ale i piekne akwarium z dziura w piasku az do samego szkla tez jest malo naturalne moja karimata ma chociaz kolor szary wyglada jak ziemia a nie jak lustro kiedy ryba dokolpie sie do szyby Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Ja sie spotkałem z takim sposobem, że duże kamienie były przyklejane go dna sillikonem, potem obsypane piachem dookoła.
*****************************
1000l - Cyphotilapia Gibberosa Chaitiki Blue
240l - Cleithracara maronii w roślinnym
118l - BW - A. nijsseni F0
30l - Neocaridina heteropoda Red Cherry
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
To już w ogóle głupi pomysł i przede wszystkim pozbawienie się możliwości łatwej zmiany aranżacji np w przypadku wpuszczenia nowych ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
nie wiem, czy głupi. Ja tego nigdy nie stosowałem, bo nie miałem takiej potrzeby. Ale u pyszczaków, gdzie stawia się wielkie wysokie skały może to się sprawdza. Fakt zmiana aranżacji, to praktycznie restart, zwłaszcza gdy nowe ustawienie też miałoby być przyklejone.

Poza tym pod kalimatą może coś sie zacząć dziać (strefy beztlenowe i inne takie) i trydno tam dojść, żeby wyczyścić, chyba że byłaby przyklejona szczelnie do dna.
To już lepsza pod tym względem siatka ogrodnicza, ale z kolei pojawia sie problem z przesadzeniem roślin z dużym systemem korzeniowym, które z kolei są wskazane przy kopiących pielęgnicach.
*****************************
1000l - Cyphotilapia Gibberosa Chaitiki Blue
240l - Cleithracara maronii w roślinnym
118l - BW - A. nijsseni F0
30l - Neocaridina heteropoda Red Cherry
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
CA najlepiej wygląda bez roślin Smile
Ale Wojtek, nie ma już co mielić tematu. Jak ktoś chce robić podkłady niech robi, ja nie robię Smile
Miałem morszczaka ze skałą poukładaną na dnie plus skała na skale bez klejenia i zbiornik nie pękł :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Cześć mam pytanie - właśnie zabieram się za restart 220L zbiornika, chcę zrobić czarne wody, czytałem na forum  roślinnym o używaniu w ciemnych akwariach węgla kamiennego do aranżacji, podobno jest neutralny dla wody. Czy ktoś z Was stosował, jaki daje to efekt i czy rzeczywiście nie ma wpływu na wode ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Węgiel kamienny może oddawać różne rzeczy do wody, nie ma co go stosować, bo ani to ładne, ani służy czemuś. Wink

Stosuje się za to lignity, będące odmianą węgla drzewnego.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
szkoda bo mam jeszcze tone do spalenia a zima się kończy Wink. Dzięki za pomoc
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Nikt Ci nie broni palić latem ;p
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Ruki: lignitom znacznie bliżej do węgla brunatnego lub nawet do torfu niz do węgla drzewnego, który powstaje przy wypalaniu drewna przy małym dostępie tlenu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości