• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Co myślicie o 830 l ?

#1
Witam wszystkich,

Pierwszy raz na forum, ale w akwarystyce 25lat.

Mam akwarium 350 litrów, a w nim 3 kakadu, 4 ramirezki, 8 kirysków, 4 skalary, 4 macmasteri orazDicrossus filamentosus. Mam zamiar zrobić akwarium 190x80x55, czyli 830 litrów.

J
akie macie propozycje jeżeli chodzi o pielęgniczki z rodzaju Apistogramma. Z góry dziękuję za propozycje.Dodam że woda przejrzysta dużo roślin ph 6,5 ok i twardość 15 ,taką mam w kranie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Że co? Co za składnia. Nie wiem gdzie zaczyna się i kończy zdanie. Trudno będzie czytać takie posty.
PolicjantBezradny
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Poprawiłem post, następnym razem proszę pisać z mniejszym pośpiechem.

Polecić Ci obsadę można dopiero, jak napiszesz jaką wodę możesz zapewnić. Ale zanim cokolwiek odpiszemy przejrzyj dział "Prezentacje" - może coś wpadnie Ci w oko Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(13-01-2019, 22:58 PM)artures napisał(a): Witam wszystkich,
 Mam zamiar zrobić akwarium 190x80x55, czyli 830 litrów.
Witam,
A tak zapytam, czy 55 to wysokość? Jak chcesz nadal skalary to u mnie przy 60cm i P.scalare Manacapuru mogłoby być 65 - przy strefie dolnej (dla gujanek) - korzenie - i strefie górnej dla skalarów.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jak chcesz jakies apisto z cw czyli przejrzystych wod to lepiej lac pol kranu i pol ro , mozesz dac ze 2 czy 3 pary trifasciata i z 50 kiryskow sterbi albo mniej nie wiem czy nie przesadzilem , sproboj dac 30 sztuk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dobra rada Wink. U mnie 50/50 kran/RO skutkowałoby pH około 7.6 i gH około 9. Woda znacznie za twarda dla trifek.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(15-01-2019, 19:10 PM)Papja napisał(a): Dobra rada Wink. U mnie 50/50 kran/RO skutkowałoby pH około 7.6 i gH około 9. Woda znacznie za twarda dla trifek.
Ciekawe z tym pH. Pamiętam kiedyś to był standard (wymóg prawny?) aby woda z sieci miała pH=7,0 i tak miała, a teraz wolna amerykanka - mamy prawie 8 a po pewnym czasie ponad (Wwa).
Kiedyś podawali parametry wody - teraz tylko to że miesci sie w granicach normy.
A jak to powiedział nałukowiec - jak sie nie miesci to zmieni sie normy i jest wszystko w normie :-)
Dane:
Stężenie jonów wodoru (pH) - 7,5 -7,6 (Wwa) norma -> 6,5÷9,5([sup]3[/sup]) Normy
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Szkoda baniaka na apisto. Nie mówię, że apisto są fe i be. Miałem już w dużym akwarium dużo małych ryb i co dwa dni zastanawiałem się, dlaczego nie wpuściłem 5 sztuk po 30-40cm Wink Małe ryby możesz mieć w każdym akwarium, te większe tylko w odpowiednio dużym.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(15-01-2019, 23:52 PM)sbc napisał(a): Małe ryby możesz mieć w każdym akwarium, te większe tylko w odpowiednio dużym.

Fakt, tym bardziej jak wzrok siada z wiekiem, i większe to lepsze.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
A ja sie z tym nie zgodze ze szkoda baniaka a tym bardziej jesli chodzi o ryby wf , w naturze maja po 1 m2 i wiecej terenu ,a kiryski to ryba stadna , nie wiem po ile sztuk sterbi plywaja ale kiryski w naturze plywaja armia po 100 sztuk

190 na 80 to nie jest jakos duzo bardzo na 30-40 cm ryby a juz napewno nie na wf , oczywiscie zgodze sie ze tak moze byc i nie jest to jakas krzywda dla ryb

Jak juz cos to poszedl bym w mniejsze ziemiojady ktore mozna trzymac w grupach

A wogole to moim zdaniem kupowal bym ryby f1 na twoim miejscu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości